شهر نوشت
سه شنبه 12 اسفند 1393
شنبه 9 اسفند 1393
دوشنبه 13 بهمن 1393
آرشیو
 
گزارش شهر
سه شنبه 12 اسفند 1393
پنجشنبه 7 اسفند 1393
آرشیو
 
کافه شهر
پنجشنبه 14 اسفند 1393
شنبه 25 بهمن 1393
پنجشنبه 23 بهمن 1393
آرشیو
 
کلان شهر
دوشنبه 27 بهمن 1393
آرشیو
 
جهان شهر
دوشنبه 11 اسفند 1393
دوشنبه 4 اسفند 1393
يکشنبه 3 اسفند 1393
آرشیو
 
آمار سايت
مهمان : 3480
اعضا عضو سایت : 17
اعضا آنلاین : 3
امروز : 8264
ديروز : 10262
ماه : 197926
كل : 9909092
 
تاریخ : يکشنبه هفدهم ارديبهشت 1391     |     کد : 6755
با ابلاغ رسمی وزیر کشور:
شیوه نامه سرمایه گذاری شهرداری تبریز الگوی کشوری شد

خبرگزاری شهریار؛ رئیس کمیته سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور از ابلاغ شیوه نامه سرمایه گذاری شهرداری تبریز به عنوان الگو و شیوه نامه کشوری از سوی وزیر کشور  خبرداد .

خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد، داود ندیم با اعلام این مطلب افزود:  شهرداری های کشور از اولین  روزهای تاسیس با مقررات پیمانکاری و برمبنای عوارض محلی اداره می شوند که این سیستم در دهه های اخیر جوابگوی نیاز شهرداری ها نبوده و شهرهای کشور برای رقابت با سایر شهرهای جهان نیازمند سیستم جدیدی هستند .

وی  با اعلام این که طبق بررسی های انجام گرفته در شهرهای کشور به طور متوسط نیاز شهرداری ها به منابع مالی وسرمایه ای ده برابر درآمدهای فعلی می باشد، تاکید کرد: متاسفانه این اختلاف هرساله تکرار شده و طی یک دهه موجب ایجاد شکاف عظیمی میان نیازهای واقعی شهرها و بودجه شهرداری ها شده است که این شکاف یکی از اساسی ترین علل عدم توسعه یافتگی شهرهای ایران است .

مدیرامور سرمایه گذاری شهرداری تبریز ادامه داد: در تیرماه 1385 کلانشهرهای کشور برای حل مسایل و مشکلات سرمایه گذاری داخلی و خارجی اقدام به تغییر در ساختار شهرداری ها نمودند و شهر تبریز به عنوان پایلوت انتخاب شد .

ندیم خاطر نشان کرد: شهرداری تبریز در نخستین گام اقدام به تهیه و تدوین اولین شیوه نامه سرمایه گذاری و مشارکت نمود و پس از تصویب نهایی آن در شورای اسلامی شهر تبریز ، این شیوه نامه از ابتدای سال 1386 به صورت آزمایشی اجرایی شد و کلانشهر ها و برخی از شهرهای کشور نیز این شیوه نامه را در شورای شهر خود جهت اجرا نمودن به تصویب رساندند .

وی افزود: متعاقب این اقدام و به منظور نهادینه نمودن زیرساخت های قانونی ، کمیته سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور با تشکیل جلسات تخصصی و با حضور کارشناسان خبره شهرداری های کلان شهرهای کشور و سازمان شهرداری ها اقدام به تهیه نسخه جدید کرد که در نهایت این آئین نامه جهت تایید نهایی و ابلاغ آن به وزارت کشور ارسال کردند .

رئیس کمیته سرمایه گذاری کلان شهرهای کشور تاکید کرد: شیوه نامه سرمایه گذاری شهرداری ها بعد از بررسی های کارشناسی در وزارت کشور توسط وزیر به استانداران سراسر کشور ابلاغ شد و شهرداری های باید برای اجرایی شدن آن ، شیوه نامه را در شورای اسلامی شهر خود به تصویب برسانند .

ندیم در خاتمه سخنان خود گفت: در طول چهار سال اخیر که شیوه نامه به طور آزمایشی در تعدادی از شهرداری های کشور اجرا شده ، قرارداد بیش از 160 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری مشارکتی در این شهرها به امضا رسیده است .

گفتنی است ، ابلاغ این شیوه نامه نقطه عطفی در خروج شهرداری های کشور از بحران مالی و بسترسازی در راستای دستیابی به اقیانوس بی کران سرمایه های داخلی و خارجی خواهد شد .


کلمات کلیدی :
نوشته شده در   يکشنبه 17 ارديبهشت 1391  ساعت  11   توسط   مدیر سایت
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید