شهر نوشت
پنجشنبه 28 اسفند 1393
چهارشنبه 27 اسفند 1393
چهارشنبه 27 اسفند 1393
آرشیو
 
گزارش شهر
پنجشنبه 28 اسفند 1393
شنبه 23 اسفند 1393
آرشیو
 
کافه شهر
يکشنبه 9 فروردين 1394
دوشنبه 25 اسفند 1393
پنجشنبه 14 اسفند 1393
آرشیو
 
کلان شهر
دوشنبه 27 بهمن 1393
آرشیو
 
جهان شهر
چهارشنبه 5 فروردين 1394
سه شنبه 26 اسفند 1393
پنجشنبه 21 اسفند 1393
آرشیو
 
آمار سايت
امروز : 9469
ديروز : 15443
ماه : 165032
كل : 10213933
 
تاریخ : يکشنبه هفدهم ارديبهشت 1391     |     کد : 6755
با ابلاغ رسمی وزیر کشور:
شیوه نامه سرمایه گذاری شهرداری تبریز الگوی کشوری شد

خبرگزاری شهریار؛ رئیس کمیته سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور از ابلاغ شیوه نامه سرمایه گذاری شهرداری تبریز به عنوان الگو و شیوه نامه کشوری از سوی وزیر کشور  خبرداد .

خبرگزاری شهریار به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز گزارش داد، داود ندیم با اعلام این مطلب افزود:  شهرداری های کشور از اولین  روزهای تاسیس با مقررات پیمانکاری و برمبنای عوارض محلی اداره می شوند که این سیستم در دهه های اخیر جوابگوی نیاز شهرداری ها نبوده و شهرهای کشور برای رقابت با سایر شهرهای جهان نیازمند سیستم جدیدی هستند .

وی  با اعلام این که طبق بررسی های انجام گرفته در شهرهای کشور به طور متوسط نیاز شهرداری ها به منابع مالی وسرمایه ای ده برابر درآمدهای فعلی می باشد، تاکید کرد: متاسفانه این اختلاف هرساله تکرار شده و طی یک دهه موجب ایجاد شکاف عظیمی میان نیازهای واقعی شهرها و بودجه شهرداری ها شده است که این شکاف یکی از اساسی ترین علل عدم توسعه یافتگی شهرهای ایران است .

مدیرامور سرمایه گذاری شهرداری تبریز ادامه داد: در تیرماه 1385 کلانشهرهای کشور برای حل مسایل و مشکلات سرمایه گذاری داخلی و خارجی اقدام به تغییر در ساختار شهرداری ها نمودند و شهر تبریز به عنوان پایلوت انتخاب شد .

ندیم خاطر نشان کرد: شهرداری تبریز در نخستین گام اقدام به تهیه و تدوین اولین شیوه نامه سرمایه گذاری و مشارکت نمود و پس از تصویب نهایی آن در شورای اسلامی شهر تبریز ، این شیوه نامه از ابتدای سال 1386 به صورت آزمایشی اجرایی شد و کلانشهر ها و برخی از شهرهای کشور نیز این شیوه نامه را در شورای شهر خود جهت اجرا نمودن به تصویب رساندند .

وی افزود: متعاقب این اقدام و به منظور نهادینه نمودن زیرساخت های قانونی ، کمیته سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور با تشکیل جلسات تخصصی و با حضور کارشناسان خبره شهرداری های کلان شهرهای کشور و سازمان شهرداری ها اقدام به تهیه نسخه جدید کرد که در نهایت این آئین نامه جهت تایید نهایی و ابلاغ آن به وزارت کشور ارسال کردند .

رئیس کمیته سرمایه گذاری کلان شهرهای کشور تاکید کرد: شیوه نامه سرمایه گذاری شهرداری ها بعد از بررسی های کارشناسی در وزارت کشور توسط وزیر به استانداران سراسر کشور ابلاغ شد و شهرداری های باید برای اجرایی شدن آن ، شیوه نامه را در شورای اسلامی شهر خود به تصویب برسانند .

ندیم در خاتمه سخنان خود گفت: در طول چهار سال اخیر که شیوه نامه به طور آزمایشی در تعدادی از شهرداری های کشور اجرا شده ، قرارداد بیش از 160 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری مشارکتی در این شهرها به امضا رسیده است .

گفتنی است ، ابلاغ این شیوه نامه نقطه عطفی در خروج شهرداری های کشور از بحران مالی و بسترسازی در راستای دستیابی به اقیانوس بی کران سرمایه های داخلی و خارجی خواهد شد .


کلمات کلیدی :
نوشته شده در   يکشنبه 17 ارديبهشت 1391  ساعت  11   توسط   مدیر سایت
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید