نمایش همه
 • افتتاح دفتر اهدای اعضاء در اداره کل سلامت و امور اجتماعی امروز ۰۹:۳۲

  یادداشت/

  داستان اهداء عضو، داستان عشق است

  اهدای عضو امروزه یکی از شاخص های ارزیابی توسعه یافتگی جوامع به حساب می آید و این امر مورد توافق نهادهای بین المللی است و در حال حاضر کشور ایران رتبه ۱۳ را در جهان به دست آورده است. البته در کنار این موضوع بخش دردناک داستان فروش اعضاء نیز به ویژه به دلیل وضع نامناسب اقتصادی نباید نادیده گرفته شود.

 • شهردار تبریز - ایرج شهین باهر ۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۱۴:۰۸

  بانک شهر یکی از مهم ترین بنگاه های اقتصادی کشور

  شهردار تبریز در پیامی بانک شهر را از مهم ترین بنگاه های اقتصادی کشور دانست.

 • عتیق ۱۳۹۷-۱۱-۱۰ ۱۶:۱۳

  آنچه توسعه شهر را رقم می زند

  مشارکت های اقتصادی در گرو مسوولیت پذیری

  اهمیت توجه به مشارکت همه جانبه برای توسعه اقتصادی شهر دیگر شعار نیست بلکه یک الزام و ضرورت است. شاید روزگاری درآمدهای ما کفاف امورات جاری را می داد اما اکنون ورق برگشته است و توسعه پایدار اقتصادی شهر مشارکت کننده و سرمایه گذار می طلبد. جالب اینکه با حضور بخش خصوصی و مشارکت سرمایه گذار امورات مردم توسط خود مردم اداره می شود و کارشناسان معتقدند اینک زمان آن فرا رسیده است چرخه اقتصادی شهر با مشارکت شهروندان و سرمایه گذاران بهتر بچرخد.

 • 67582.jpg ۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۰۸:۵۶

  سه شنبه های بدون خودرو؛

  پویشی برای بازپس گیری خیابان ها از چهار چرخ ها

  سه شنبه های بدون خودرو نام کمپینی است که حالا دیگر کمتر کسی با آن ناآشناست، هر هفته مسئول جدیدی از پیوستن خود به آن خبر می دهد و دیگران را هم برای پیوستن به آن دعوت می کند.

 • بهره برداری از سه پروژه عمرانی و آغاز عملیات اجرایی بوستان گلگشت ۱۳۹۷-۱۱-۰۸ ۰۹:۴۱

  اهتمام شهرداری تبریز به رفع دغدغه‌های شهروندان/ پروژه هایی که با دست خالی اجرایی می شوند

  بررسی عملکرد یکساله ی اخیر شهرداری کلانشهر تبریز نشان می دهد، تفکر حاکم بر مدیریت شهری، بر رفع دغدغه های شهروندان معطوف بوده و تمام پروژه های عمرانی در وضعیت دشوار اقتصادی نیز به فعالیت خود ادامه داده و به اتمام می‌رسند.

 • پارو ۱۳۹۷-۱۱-۰۴ ۰۸:۴۵

  مشارکت عمومی، حلقه گمشده مدیریت بحران‌های شهری

  بارش سنگین برف در هفته‌ای که گذشت باعت یخ‌بستن کوچه‌ها و معابر فرعی شهر شد و همین، انتقاد شهروندان را به همراه داشت؛ انتقاد همان شهروندانی که خودشان می‌توانستند حداقل با برف‌زدایی حیاط خانه یا کوچه‌شان در مدیریت یک بحران زودگذر سهیم باشند.

 • تبریز در یک روز برفی ۱۳۹۷-۱۰-۲۹ ۱۱:۲۲

  به‌مناسبت روز ملی هوای پاک؛

  قانون‌ یا فرهنگ؛ کدام کارسازتر است؟

  در مقابله با آلودگی هوا چندین راه مقابلمان قرار دارند، یکی عمل کردن به ۳۴قانون مجلس و دیگری تکان دادن به خودمان و فرهنگ‌سازی است. کدام‌ یک می‌تواند عمیق‌تر و کارسازتر باشد؟

 • تبریز در یک روز برفی ۱۳۹۷-۱۰-۲۸ ۱۱:۱۰

  با برف سنگین دل خادمان شهر نمی‌لغزد؛

  مردان بی‌ادعای روزهای سخت

  شب‌گذشته تبریز شاهد بارش نسبتا سنگین برف بود که نمی‌توان از تلاش جهادی نیروهای خدمات شهری شهرداری تبریز، همان مردان بی‌ادعای روزهای سخت سخن نگفت.

 • سعید حاجی زاده ۱۳۹۷-۱۰-۲۷ ۱۵:۰۰

  یادداشت؛

  نقش رسانه ها در توسعه شهری

  آنچه عموما در تعریف از عملکرد رسانه تعبیر می شود، تلاش برای آگاهی سازی شهروندان و نیز ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مدیران اجتماعی است.

 • 2338.jpg ۱۳۹۷-۱۰-۱۹ ۱۴:۴۷

  یادداشت/

  ضرورت رعایت حقوق متقابل شهروند و خودرو در فضای ترافیکی شهر

  آنچه امروزه در مباحث شهرسازی و ترافیکی، نتیجه گرفته شده است، از توجه خاص به جایگاه پیاده محوری در عرصه عمومی شهر حکایت دارد.

 • پاییزی.jpg ۱۳۹۷-۰۹-۰۶ ۲۳:۱۰

  استقبال شهروندان از طرح پاییزی شهرداری تبریز؛

  رنگ و بوی ویژه پاییز در تبریز

  این روزها که ماه میانی فصل پاییز درحال پایان است، شهرداری کلانشهر تبریز با اقدامی جالب حال و هوای پاییزی به این شهر بخشیده و این طرح با استقبال بالای شهروندان روبه رو شده است.

 • حضور زنان.jpg ۱۳۹۷-۰۹-۰۶ ۲۲:۴۸

  در راستای اجرای برنامه های فرهنگی شهرداری تبریز؛

  الزامات حضور زنان در فضاهای عمومی شهری

  فضاهای عمومی مکانی برای رفع نیازهای روزمره و زندگی عمومی هستند که در کل به سه قسمت که شامل محلی برای انجام فعالیت های ضروری و اجباری، فعالیت های انتخابی و فعالیت های اجتماعی تقسیم بندی می شوند.