نمایش همه
 • آزمایش اتوبوس برقی در ناوگان اتوبوسرانی تبریز ۱۴۰۱-۰۲-۲۵ ۱۷:۲۷

  هدررفت هفت سال از عمر انسان در ترافیک؛

  تبریز با اتوبوس‌های جدید به سمت توسعه می‌رود

  اگرچه مدت زیادی از آغاز به کار مدیریت شهری جدید تبریز نگذشته، اما در همین مدت کوتاه اتفاقات نیکی در حوزه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی افتاده است، اتفاقاتی که نوید آینده ای خوب را می دهد.

 • فضا منطقه 4 ۱۴۰۱-۰۱-۰۲ ۱۰:۰۳

  رخت بهاری بر تن تبریز

  کارگران زحمتکش فضای سبز تبریز روزهاست که با دستهای خود به آرامی از لابلای جعبه بنفشه‌ها را جدا می‌کنند و در دل خاک می‌کارند؛ انگار که بذر امید را با دستان خود زیر خاک دفن می‌کنند تا ریشه‌های امید و زندگی زیر زمین‌های شهر را فرا گیرد و آدم‌ها هر روز و هر شب روی زمینی پر از جریان زندگی، در آمد و رفت باشند.

 • 8 ۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۱۴:۴۰

  شهردار منطقه ۸ تبریز خبر داد:

  مرمت و ساماندهی آب انبار عمارت تاریخی ساعت

  شهردار منطقه ۸ تبریز از آغاز عملیات مرمتی آب انبار عمارت تاریخی ساعت توسط معاونت فنی و عمرانی منطقه ۸ خبر داد.

 • پارک بزرگ ۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۰۹:۰۸

  کشاورزان، غرب تبریز را سبز می‌کنند؛

  اهتمام ویژه مدیریت شهری بر حفظ و احیای اراضی پارک بزرگ

  توسعه و حفاظت پارک بزرگ به عنوان یک پارک‌ کشاورزی درون شهری، از جمله پروژه‌های کلان شهری تبریز در دوره فعلی مدیریت شهری است و شورا و شهرداری اهتمام ویژه‌ای بر عملیاتی‌ شدن این پروژه مهم که با چندین سال بلاتکلیفی دست و پنجه نرم می‌کند، دارند.

 • بازدید اعضای شورا و شهردار از مناطق حاشیه نشینی حوزه شهرداری منطقه 10 ۱۴۰۰-۱۱-۰۵ ۰۹:۰۴

  نگاهی بر جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تبریز؛ (بخش نخست)

  از ایجاد ارزش افزوده برای مناطق کم‌برخوردار تا اعمال نظر شهروندان در فرآیند تدوین

  لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تبریز، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در حالی در جلسه علنی روز گذشته شورای شهر تقدیم شورای اسلامی شهر شد که این بودجه به نسبت‌ سال گذشته ۳۳ درصد افزایش یافته و مبلغ کل آن ۸ هزار و ۲۰ میلیارد تومان است.

 • عزتی ۱۴۰۰-۰۷-۱۲ ۱۰:۴۴

  معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز خواستار شد:

  حمایت دولت از مسیرگشائی‌های پیشنهادی طرح تفصیلی مصوب تبریز

  معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: به‌رغم اقدامات گسترده شهرداری تبریز، در زمینه تملک و اجرای مسیرگشائی‌های پیشنهادی طرح تفصیلی مصوب شهر تبریز، همچنان حدود ۱۱۰ معبر پیشنهادی در طرح اجرایی نشده است که نیازمند حمایت دولت در محدوده بافت‌های فرسوده هستیم.

 • مرکز ۱۴۰۰-۰۶-۰۹ ۱۰:۵۱

  تبریز، شهر زندگی؛

  نگاهی به برنامه‌ها و اهداف شهردار منتخب تبریز

  پنجاه و هفتمین شهردار تبریز عصر دیروز در حالی انتخاب شد که ارائه برنامه‌ای جامع و مطابق با ظرفیت‌ها و مسائل واقعی شهر از مهمترین دلایل انتخاب وی بود.

 • پارک کودک ستارخان ۱۴۰۰-۰۵-۱۶ ۱۱:۱۶

  پارک‌های موضوعی کودک، از آموزش تا ایمنی

  پارک‌های موضوعی کودک یکی از پیش‌نیازهای اساسی شهر دوستدار کودک است که آموزش حقوق شهروندی را توأم با ایجاد فضای ایمن بازی برای کودکان شهر فراهم می‌کند.

 • پارک باغشمال ۱۴۰۰-۰۵-۰۸ ۰۹:۰۲

  پروژه بیست و هفتم نیز طبق وعده شهردار به افتتاح رسید؛

  هرروز یک افتتاح، گامی در تحقق وعده شهردار

  افتتاح پروژه‌های شهری به طور میانگین هر ۱۰ روز یک بار، وعده‌ای بود که شهردار تبریز بهمن‌ماه پارسال به شهروندان داد و حالا با گذشت ۴ ماه، و کاهش مدت زمان افتتاح‌ها از هر ۱۰ روز به هر روز، ۲۷پروژه در نقاط مختلف شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفته تا این وعده شهردار در موعد مقرر، محقق شود.

 • بهره برداری از دو پارک ترافیک و کودک شهرداری منطقه 2 ۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۲:۰۱

  پروژه هفدهم نیز طبق وعده شهردار به افتتاح رسید؛

  هر ۳ روز یک افتتاح، گامی در تحقق وعده شهردار

  افتتاح پروژه‌های شهری به طور میانگین هر ۱۰ روز یک بار، وعده‌ای بود که شهردار تبریز بهمن‌ماه پارسال به شهروندان داد و حالا با گذشت ۴ ماه، و کاهش مدت زمان افتتاح‌ها از هر ۱۰ روز به ۳ روز، ۱۷ پروژه در نقاط مختلف شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفته تا این وعده شهردار در موعد مقرر، محقق شود.

 • بهره‌برداری از پروژه های عمرانی، خدماتی و رفاهی در بافت تاریخی شهر ۱۴۰۰-۰۴-۰۵ ۱۴:۰۶

  پروژه پانزدهم نیز طبق وعده شهردار افتتاح شد؛

  تحقق وعده هر ۱۰ روز یک افتتاح

  افتتاح پروژه‌های شهری به طور میانگین هر ۱۰ روز یک بار، وعده‌ای بود که شهردار تبریز بهمن‌ماه پارسال به شهروندان داد و حالا با گذشت ۴ ماه، ۱۵ پروژه در نقاط مختلف شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفته تا این وعده شهردار در موعد مقرر، محقق شود.

 • منطقه 2 ۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۴:۱۰

  پروژه های سیزدهم و چهاردهم نیز طبق وعده شهردار افتتاح شد؛

  تحقق وعده هر ۱۰ روز یک افتتاح

  افتتاح پروژه‌های شهری به طور میانگین هر ۱۰ روز یک بار، وعده‌ای بود که شهردار تبریز بهمن‌ماه پارسال به شهروندان داد و حالا با گذشت سه و نیم ماه، ۱۴ پروژه در نقاط مختلف شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفته تا این وعده شهردار در موعد مقرر، محقق شود.

 • ملازینال ۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۱۲:۵۲

  خوشحالی اهالی از مسیرگشایی خیابانی که سه متر عرض داشت؛

  پایان انتظار ۵۰ ساله اهالی ملازینال

  محله ملازینال یکی از قدیمی ترین محلات شهر تبریز است که ورودی خیابان این محله از بدو شکل گیری آن که به حدود ۵۰ سال قبل برمی گردد، به عرض حدود سه متر بود و همین کم عرض بودن این خیابان دو طرفه، عبور همزمان دو خودرو از کنار هم را بسیار سخت می کرد. مشکلی که به گفته اهالی محل، در طول ادوار مختلف مدیریت شهری تبریز، مورد بی مهری مسئولان شهری قرار گرفته بود و هیچ شهرداری به آن توجه نمی کرد؛ تا اینکه در دوره فعلی مدیریت شهری و با مسیرگشایی اخیر، این مشکل اهالی برطرف شد تا آنها پس از سالیان طولانی، به آرزوی دیرینه خود دست یابند.

 • ساختمان ۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۱۰:۲۰

  ظهور غول‌های شیشه‌ای و افزایش مصرف انرژی و گرمای شهری

  امروزه ساختمان‌های شیشه‌ای براق بسیاری از خیابان‌های سراسر دنیا را زیر سایه خود قرار داده و با وجود زیبایی خیره‌کننده، مصرف انرژی و جزایرگرمایی در شهرها را به حداکثر رسانده است؛ نمای شیشه‌ای این هیولاهای شهری، اشعه‌های خورشید را در طول تابستان به خود جذب و در زمستان به بیرون منعکس می‌کند.

 • افتتاح پارک حیدربابا ۱۴۰۰-۰۳-۱۱ ۰۹:۰۴

  پروژه های یازدهم و دوازدهم نیز طبق وعده شهردار افتتاح شد؛

  تحقق وعده هر ۱۰ روز یک افتتاح

  افتتاح پروژه‌های شهری به طور میانگین هر ۱۰ روز یک بار، وعده‌ای بود که شهردار تبریز بهمن‌ماه پارسال به شهروندان داد و حالا با گذشت سه و نیم ماه، ۱۲ پروژه در نقاط مختلف شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفته تا این وعده شهردار در موعد مقرر، محقق شود.

 • مسقف سازی گلزار شهدا ۱۴۰۰-۰۳-۰۴ ۱۰:۲۶

  دهمین پروژه هم طبق وعده شهردار افتتاح شد؛

  تحقق وعده هر ۱۰ روز یک افتتاح

  افتتاح پروژه‌های شهری به طور میانگین هر ۱۰ روز یک بار، وعده‌ای بود که شهردار تبریز بهمن‌ماه پارسال به شهروندان داد و حالا با گذشت سه ماه، ۱۰ پروژه در نقاط مختلف شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفت تا این وعده شهردار در موعد مقرر، محقق شود.

 • مسقف سازی گلزلر شهدا ۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۳:۲۱

  مسقف‌سازی قبور شهدا؛

  سقفی برای مدافعان وطن

  قهرمانان جنگ نزد هر ملتی جایگاه و احترام ویژه‌ای دارند، به طوریکه یکی از میادین شهری و یا آرامگاهی خاص برای پاسداشت یاد و خاطره افتخار آفرینی این قهرمانان احداث می‌کنند.

 • پارک بزرگ ۱۴۰۰-۰۲-۲۸ ۰۹:۳۹

  شهریار بررسی می کند؛

  تشکیل مدیریت واحد پروژه پارک بزرگ؛ گامی دیگر برای تحقق یک آرزوی دیرین

  یکی از موضوعات مورد طرح در جلسه اخیر شورای اسلامی شهر تبریز، تشکیل مدیریتی واحد و متمرکز برای پیشبرد پارک بزرگ تبریز بود که می تواند در تسریع اجرای عملیات عمرانی این پروژه عظیم موثر باشد.

 • بهره برداری از فرهنگسرای استاد علی نظمی با ۴۰ میلیارد ریال هزینه ۱۴۰۰-۰۲-۱۷ ۱۵:۳۰

  نظمی، فرهنگسرایی برای ادبا

  ادبیات در هر جامعه‌ای به مثابه بخشی از هویت آن جامعه عمل می کند. هویتی که معرف سبک زندگی، آداب و رسوم بوده و در حالت کلی زندگی اجتماعی آن جامعه را به تصویر می‌کشد. دایره‌المعارفی جامع از آنچه که در دهه‌ها، سده‌ها و اعصار گذشته مرسوم بوده و مردمان یک جامعه آن را به جای می‌آوردند.

 • طرح تبادل اتحاد ملی ۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۱۱:۰۷

  پروژه هفتم هم طبق وعده شهردار افتتاح شد؛

  تحقق وعده هر ۱۰ روز یک افتتاح

  افتتاح پروژه های شهری به طور میانگین هر ۱۰ روز یک بار، وعده ای بود که شهردار تبریز بهمن پارسال به شهروندان داد و حالا با گذشت دو ماه، هفت پروژه در نقاط مختلف شهر مورد بهره برداری قرار گرفت تا این وعده شهردار در موعد مقرر، محقق شود.

 • خانه کلکته چی ۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۳:۵۱

  احیای هویت شهری، از تجارتخانه چای تا مخزن‌الاسرار مشروطه

  تاریخ تبریز را نه لابلای کتاب ها می توان پیدا کرد و نه پای سخنرانی‌ها، که هر دو دستخوش تغییر هستند. تاریخ زنده تبریز خانه هایی هستند که خشت خشت آن زبان گویایی از گذشته است. دایره المعارفی از زندگی اجتماعی تبریزی‌ها در سده های گذشته، که تمام جوانب زندگی فردی و اجتماعی افراد را به شکلی متفاوت از آنچه شنیده یا خوانده‌اید ارائه می‌کند.

 • برگزاری جنگ شادی ویژه کودکان و نوجوانان به مناسبت عید غدیر خم در محوطه شهرداری مرکز ۱۴۰۰-۰۱-۱۰ ۰۸:۵۸

  احداث پارک کودک، پیش درآمد شهر دوستدار کودک

  مناسب‌سازی محیط شهری برای تمام اقشار جامعه یکی از پیش‌درآمدهای توسعه اجتماعی در کشورهای در حال رشد است. به عبارتی دیگر مناسب‌سازی یعنی، کودک، سالمند، ناتوانان جسمی، بتوانند به راحتی و بدون هیچ‌گونه مانعی از امکانات شهری بهره‌مند گردند.

 • بهره برداری از عمارت ۱۳۹۹-۱۲-۲۷ ۰۹:۱۰

  حال خوب ۸ ‌ضلعی جذاب ائل‌گلی

  اولین تفرجگاه شهری تبریز و شاید ایران است. قدمتی چندصد ساله دارد و هنوز که هنوز است بزرگترین تفرجگاه مردم تبریز برای گذران اوقات فراغت، گردش و تفریح به حساب می‌آید.

 • موزه آثار هنری استاد احد حسینی ۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۱۱:۱۵

  شمارش معکوس برای افتتاح نگارخانه و موزه احد حسینی؛

  با فرزند تبریز از راسته کوچه تا مقبره‌الشعرا/ جهانی فکر می‌کنم

  چند قدم آن طرف‌تر از جایی که شهریار شیرین سخن و صدها شاعر و هنرمند به آرامی خفته‌اند، هنوز هم دستان پر توان مردی در سکوت و بی هیاهو، در خاک روح می‌دمد و زندگی‌ها به بار می‌نشاند. مردی که خنده‌هایش شکر است و نگاهش مهربان.

 • افتتاح پیاده راه ارک تبریز ۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۱۳:۴۰

  در باب احداث بزرگ ترین پیاده‌راه کشور در تبریز؛

  فرش قرمز شهرها برای پیاده‌ها

  احداث مسیرهای پیاده‌محور به یک حرکت گسترده در شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، قم، اراک، سنندج و...تبدیل شده است

 • انجام خط کشی ترافیکی 8 هزار متری در جاده آذرشهر ۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۰۹:۴۲

  بررسی وضعیت ترافیکی سطح شهر و اقدامات شهرداری تبریز؛

  پویایی شهر در گرو روان سازی ترافیک

  افزایش سفرهای درون شهری به تبع افزایش میزان جمعیت و همچنین تولید، عرضه و استفاده روزافزون خودروها در شرایطی که میزان استفاده از خودروهای عمومی بخصوص در دوران فعلی کرونا سیر نزولی دارد، لزوم توجه به گسترش تسهیلات حمل و نقل را بیش از پیش ضروری می نماید. ضرورتی که سازمان ها و مناطق مختلف شهرداری تبریز بخصوص معاونت حمل و نقل و سازمان حمل و نقل و ترافیک، طی سال جاری تا حدود زیادی به آن پرداخته اند.

 • بازار شب یلدا ۱۳۹۹-۰۹-۳۰ ۰۸:۴۶

  آخرین یلدای قرن زیر سایه کرونا/ بار دیگر خاطره‌ای به حافظه تاریخی ایرانی‌ها پیوند می‌خورد

  هر اندازه کرونا همه چیز را به تسخیر خود در آورده و روزگارمان را زیر رو کند، باز هم کسی حریف جشن پاییزی ما و راه انداختن بساط سرخ استقبال از زمستان نمی‌شود؛ هر چند تنها، هر چند در خود فرو رفته.

 • چهار ایستگاه خط ۱ قطار شهری تبریز به بهره برداری رسید ۱۳۹۹-۰۹-۲۹ ۰۸:۲۹

  گزارشی از آخرین وضعیت قطار شهری تبریز؛

  زمان انتظار مسافران مطابق استاندارد کشور است/ پیش بینی استقبال ۵۰ هزار نفری از مترو پس از کرونا

  چهار ایستگاه قطار شهری تبریز روز پنجشنبه همزمان با هفته حمل و نقل توسط رئیس جمهور افتتاح شد و این در حالی است که پیشرفت کار و بهبود کیفیت ارائه خدمات و بهره برداری مترو تبریز طی حدود یک سال اخیر سرعت قابل ملاحظه ای داشته است.

 • عینالی ۱۳۹۹-۰۹-۲۵ ۰۹:۰۲

  شهریار گزارش می دهد؛

  بام سرخ تبریز/ برند جدید گردشگری تبریز در راه توسعه

  از هر سمت تبریز که نگاه کنید، بادبادک‌های سفیدی را بر دستان سرخ‌پوشی بلندبالا می توان دید که دامان خود را بر روی شهر گسترانیده است. شهر زیر پایش است و عینالی شاهدی بر آنچه که بر سر تبریز کهن، رفته است. سینه‌اش مالامال درد است و سرخی‌اش شاید از این!

 • فرهنگسرا ۱۳۹۹-۰۹-۱۳ ۱۳:۳۹

  شهریار از خانه فرهنگ و سلامت گلریز گزارش می‌دهد؛

  فرهنگسراهای شهرداری تبریز، ایستگاه‌های مقابله با کرونا

  شاید وقتی صحبت از دوران سخت کرونایی می‌شود و همه از رنج بیماری می‌گویند؛ بین تمام خستگی‌ها و سردردها و گلودردها و هزاران درد ناشی از این بیماری، کمتر کسی به رنج‌های روحی و روانی ناشی از کرونا توجهی داشته باشد.