نمایش همه
 • IMG_2169.jpg امروز ۱۰:۰۶

  یادداشت/

  توسعه فرهنگی مبنای توسعه شهری

  توسعه در عرصه های گوناگون بدون توسعه فرهنگی پایدار نیست و در شهرها نیز توسعه فرهنگی مبنای توسعه شهری است و از این رو با ایجاد بستر مناسب فرهنگی می توان تحقق توسعه در ابعاد مختلف شهری را به نظاره نشست.

 • فرهنگ.jpg دیروز ۱۷:۳۹

  رویدادهای فرهنگی تبریز در هفته‌ی آخر آبان

  رویدادهای مختلف فرهنگی در بخش‌های موسیقی، تئاتر، فیلم و ... هفته‌ی جاری از (27 آبان‎‌ماه تا 2آذر) در تبریز برگزار می‌شود.

 • 959381_440.jpg ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ ۱۰:۱۱

  آخرین وضعیت بارش‌های ایران در پاییز

  طبق آمار رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران، ارتفاع کل ریزشهای جوی از اول مهرماه تا ۲۱ آبان‌ماه بالغ بر ۳۷.۲ میلیمتر بوده است.

 • گردشگری آذربایجان شرقی.jpg ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۱۲:۱۶

  رشد ورود گردشگران خارجی به آذربایجان شرقی در سال جاری

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از رشد ورود گردشگران خارجی به آذربایجان شرقی در سال جاری خبر داد.

 • آلودگی هوا.jpg ۱۳۹۷-۰۸-۲۱ ۱۴:۵۱

  آلودگی هوا منجر به چاقی می شود

  نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، آلودگی هوا جدا از اینکه منجر به بروز بیماری‌های قلبی و ریوی می‌شود باعث چاقی افراد نیز خواهدشد.

 • تقاطع شهید باکری ۱۳۹۷-۰۸-۲۱ ۱۲:۰۷

  اصلاح هندسی ضلع جنوبی تقاطع شهید باکری/ درختان مسیر با مجوز فرمانداری "جابه جا" شد

  طرح اصلاح هندسی ضلع جنوبی تقاطع غیرهمسطح شهید باکری با مجوز فرمانداری و ابلاغیه معاونت ترافیک و اداره نظارت بر نگهداری فضای سبز شهرداری تبریز، توسط شهرداری منطقه ۲ اجرایی شده است.

 • 2952208.jpg ۱۳۹۷-۰۸-۲۱ ۱۰:۳۵

  فناوری جدید باروری ابرها برای احیای دریاچه ارومیه

  محققان کشور موفق به ساخت دستگاهی شدند که می تواند باعث باروری ابرها شود. این طرح برای بارورسازی ابرهای آسمان دریاچه ارومیه قابل کاربرد است.

 • امواج.jpg ۱۳۹۷-۰۸-۱۹ ۱۴:۴۱

  برای کاهش خطرات امواج موبایل چه کنیم؟

  به تازگی کارشناسان فعال در حوزه فناوری به کاربران موبایل توصیه کرده‌اند که به منظور حفظ سلامتی خود و کاهش خطرات امواج موبایل، مجموعه اقداماتی را انجام دهند که در این گزارش به آن اشاره شده است.

 • 954306_386.jpg ۱۳۹۷-۰۸-۱۰ ۰۸:۳۲

  سالم ترین خوراکی‌های کره زمین کدامند؟

  دیلی میل ۱۰ ماده غذایی را به عنوان سالم ترین خوراکی ها در سیاره زمین معرفی کرده که از جمله شامل انواع لیمو از میان مرکبات و گردو از میان انواع آجیل است.

 • بابایی اقدم ۱۳۹۷-۰۷-۲۹ ۱۴:۰۷

  کاهش ۵۰درصدی ساخت و ساز عامل افت درآمد پایدار شهری

  رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز، کاهش۵۰ درصدی ساخت و ساز را عامل افت درآمد پایدار شهری دانست.

 • 2894895.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۲۹ ۱۳:۲۰

  ترویج مسئولیت اجتماعی پشتوانه برای کشور/ضرورت توجه سازمان‌ها و دولت

  رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به اینکه ترویج مسئولیت اجتماعی پشتوانه بزرگی برای کشور محسوب می شود، گفت: برقراری مسئولیت اجتماعی به دولت و سازمانها در جهت پیشرفت کمک می کند.

 • کودک.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۲۲ ۱۴:۱۶

  پدیده شوم کودک فروشی...

  نادیده گرفتن معضلات اجتماعی توسط مسئولان از دلایل مهم افزایش آسیب‌های اجتماعی است. در حال حاضر به‌جهت نقص قوانین، فقر اقتصاد‌‌ی و فرهنگی و موارد طمعکاری برخی از افراد، پدیده‌ای شوم به نام كود‌‌ک‌فروشی رواج یافته است.

 • iranian-passport1.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۲۲ ۱۲:۰۳

  اعتبار پاسپورت ایرانی چطور تغییر می کند؟

  شهریارنیوز: یکی از عوامل اعتبار پاسپورت کشورها، فرهنگ مردمی است که با آن ،سفر کرده و هنجارها را رعایت می کنند اما موسسات اعتبارسنجی میزان سفرهایی که می شود با آن پاسپورت انجام داد را ملاک قرار می دهند.

 • 2.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۱۹ ۱۰:۰۸

  دانستنی های حقوقی؛

  «شرط داوری» در قراردادها به چه معناست؟

  شهریارنیوز: داوری یکی از روش‌های حل و فصل اختلافات است که جایگزین دادگاه‌هاست. داوری در عرض سیستم دولتی عمل می‌کند و یک سیستم خصوصی ا‌ست.

 • 10-3-th3.bmp.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۱۷ ۱۱:۴۸

  دانستنی های حقوقی؛

  قانون تعزیرات درباره گرانفروشان و متخلفان صنفی چه می گوید؟

  شهریارنیوز: گرانفروشی عبارت از عرضه کالا یا خدمات به بهای بیش از نرخ‌های تعیین‌شده توسط مراجع رسمی به‌طور علی‌الحساب یا قطعی و عدم اجرای مقررات و ضوابط قیمت‌گذاری و انجام هر نوع اقدامات دیگری است که منجر به افزایش بهای کالا یا خدمات برای خریدار شود.

 • سفر.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۱۶ ۱۱:۲۴

  سفر خارجی ایرانی ها 11 درصد کاهش یافت

  ۳ میلیون و ۹۲ هزار و ۷۵۹ ایرانی در پنج ماه نخست امسال به خارج از کشور سفر کردند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۱ درصد کاهش داشته است.

 • کودک.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۱۴ ۱۸:۰۰

  با مشارکت سازمان پارکهای تبریز؛

  برنامه گرامیداشت روز جهانی کودک در پارک ائل گلی تبریز برگزار شد

  ویژه برنامه گرامیداشت روز کودک در آستانه 16 مهر روز جهانی کودک به همت سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز در پارک ائل گلی برگزار شد.

 • شغل.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۱۱ ۱۷:۵۳

  شغل نامناسب چگونه به سلامتی صدمه می زند

  شغل نامناسب صدمات جدی‌ای به شما می‌زند؛ بنابراین باید از خطرات و تأثیرات شغل خود بر سلامت روحی و جسمی تان آگاه باشید. در این مطلب می‌خواهیم ببینیم شغل نامناسب چگونه به سلامت ما صدمه می‌زند.

 • 2513096.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۱۱ ۰۸:۲۸

  گزارش جدید محققان اتحادیه اروپا؛

  رژیم غذایی مدیترانه ای موجب کاهش ریسک نابینایی مرتبط با سن می شود

  شهریارنیوز: طبق نتایج مطالعات، رژیم غذایی مدیترانه ای با مصرف روزانه بهتر و متعادل تری از انواع مواد خوراکی همراه است که به پیشگیری از نابینایی احتمالی در سنین بالا عمر کمک می کند.

 • images.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۱۰ ۰۹:۲۰

  روند صعودی نرخ پیری در کشور

  شهریارنیوز: 1 اکتبر مصادف با 9 مهر به عنوان روز جهانی سالمندان نامگذاری شده است. سازمان بهداشت جهانی همه ساله شعاری را برای این روز در نظر می گیرد، بر این اساس شعار جهانی امسال " تحکیم حقوق سالمندان" نام گذاری شده است.

 • n82954049-72407377.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۰۹ ۰۸:۰۹

  همه آنچه درباره آتش‌نشان‌ها باید بدانید

  شهریارنیوز: همه ما می‌دانیم اگر جایی آتش بگیرد یا مثلا سرِ بچه‌ای بین نرده‌ها گیر کند باید به آتش‌نشانی زنگ بزنیم اما حدود دو سال پیش که «پلاسکو» فرو ریخت و آتش‌نشانان را به کام مرگ کشاند، این حادثه تلخ سختی این کار را بیش از پیش به مردم نشان داد و ثابت کرد آتش‌نشانان تا پای جان، از مردم در برابر بلایا دفاع می‌کنند.

 • 940630_969.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۰۷ ۱۰:۲۱

  وضعیت مرگ‌های قلبی در ایران

  شهریارنیوز: بیماری های قلبی به عنوان شایع ترین علل مرگ و میر انسان در جهان شناخته می شود، ایران ۴۶ درصد کل مرگ ها ناشی از بیماری های قلبی عروقی است که در راس آنها سکته قلبی قرار دارد.

 • index.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۰۴ ۱۰:۰۳

  دانستنی‌های حقوقی؛

  آشنایی با ویژگی‌ها و تفاوت‌های حضانت با بحث ولایت و قیمومیت

  شهریارنیوز: حضانت واژه عربی است که در اصل به معنای زیر پروبال گرفتن جوجه‌ها توسط مرغ مادر هست که مجازاً در بحث حقوق خانواده در مورد نگهداری و تربیت کودکان و غیر بالغین به‌کاربرده می‌شود.

 • اینترنت.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۱۳:۱۱

  اینترنت جهان دو قطبی می شود

  مدیر اسبق اجرایی گوگل به‌تازگی برآورد کرده که اینترنت در طول یک دهه آینده به دو قسمت آمریکایی و چینی تبدیل خواهد شد.

 • index.jpg ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۱۰:۱۲

  میوه مفیدترین میان وعده برای زنگ تفریح بچه‌هاست

  شهریارنیوز: با آغاز سال جدید تحصیلی و شروع فصل درس و مدرسه، گنجاندن یک تا دو میان وعده مغذی متشکل از انواع میوه‌ها می‌تواند بهترین مکمل برای تکمیل وعده‌های غذایی دانش آموزان باشد.

 • 1017418.jpg ۱۳۹۷-۰۶-۳۱ ۱۱:۲۹

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با ماهیت و روند اجرای طلاق توافقی

  شهریارنیوز: طلاق در اصل به معنای خاتمه دادن به زندگی زناشویی به لحاظ شرعی و قانونی است که گاه، اقدام به آن، یک طرفه است و در مواردی نیز زوجین با یکدیگر توافق کرده و هر دو با هم، اقدام به انجام مراحل طلاق می‌کنند که به این نوع طلاق، «طلاق توافقی» گفته می‌شود.

 • اختراع.jpg ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۸:۲۸

  20 مخترع ناشناخته با اختراعات مهم و تاثیر گذار بر زندگی

  بسیاری از وسایل، ابزار و فناوری‌هایی که امروز زندگی بدون آن‌ها قابل‌تصور نیست، حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی آدم‌هایی است که ما شاید حتی نام شان را هم نشنیده باشیم و اولین قدم برای درکِ جایگاه و قدردانی از تلاش‌های شان، آشنایی با آن هاست.

 • نذری.jpg ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۳:۲۲

  رد تورم بر نذری؛ غذا های مختلف برای 100 نفر چقدر درمی آید؟

  هیئت‌هایی که برای عزاداران امام حسین غذای نذری آماده می‌کنند، امسال باید پول بیشتری برای نذرشان کنار بگذارند. احتمالا برای شما هم همیشه جای سوال بوده که هیئت‌های عزاداری چقدر خرج هر وعده غذای نذری می‌کنند. امروز با خواندن این مطلب جواب سوال تان را خواهید گرفت.

 • گوشی.jpg ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۵:۴۰

  مقایسه مشخصات آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس با گلکسی نوت 9

  در کنار مدل ارزان‌تر ایکس آر، امسال گوشی آیفون ۱۰ اس مکس نیز با صفحه نمایشی 6.5 اینچی معرفی شده است که می‌توان آن را رقیب مستقیم گلکسی نوت 9 در نظر گرفت.

 • 935008_470.jpg ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۱:۵۸

  ایران نوزدهمین کشور پرجمعیت جهان

  شهریارنیوز: بر اساس گزارش سازمان ملل، جمعیت ایران در سال 2017 به 81.2 میلیون نفر رسیده و این کشور نوزدهمین کشور پرجمعیت جهان است، اما رقم پیش‌بینی این نهاد برای جمعیت ایران در سال 2030 نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی کاهش یافته است.