نمایش همه
 • 2750960.jpg ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۰۹:۱۳

  مردم نوروز ۹۷ را چگونه گذراندند؟/ استقبال از مقاصد تازه گردشگری

  شهریارنیوز: نوروز ۹۷ نیز تمام شد و مردم از سفرهای خود برگشتند در این مدت افراد زیادی از موزه‌ها بازدید کردند و در هتل‌ها اقامت داشتند و به شهرهایی رفتند که کمتر شناخته شده بود.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۱۱:۵۹

  تبریز 2018 به فکر طعم و مزه متنوع

  شهریارنیوز: هر چند کباب تبریز شهره خاص و عام است اما تنوع غذایی آن چیزی است که گردشگران به دنبال آن می‌گردند. غذا و نوشیدنی یکی از تفریحات ثابت مردم است، اما برخی پا را از دایره تفریح بیرون می‌گذارند و به‌دنبال تجربه مزه‌های تازه به‌شهرها و کشورهای دیگر سفر می‌کنند. گردشگران هم می‌کوشند تجربه‌ای در عادت غذایی بومیان کسب کنند. با این همه، ایران با‌وجود هزاران نوع دستور‌پخت غذاهای رنگارنگ، برای گردشگران خارجی اهل شکم‌گردی فقط با کباب شناخته می‌شود.

 • museum.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۱۱:۵۲

  شهر خانه‌های قاجاری؛

  در کوچه‌های تبریز تاریخ را ورق بزنیم

  شهریارنیوز: تبریز با قدمت چند هزار ساله، نمایشگر خانه‌هایی است که از گذشتگان به یادگار مانده‌اند. وجود ۸۰۰ خانه تاریخی و قدیمی در شهر تبریز، به نوعی این شهر را به عنوان پایتخت و ویترین خانه‌های تاریخی در ایران تبدیل کرده است.

 • index.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۱۱:۱۴

  تَبـریز؛ کُهن شهر سربلند

  شهریارنیوز: اینجا شهر تاریخ و اصالت است و نشاط و زندگی در آن جریان دارد‌. همواره بلندای کوه‌هایش، آبی‌ آسمانش، طراوت دشتهایش، برکتِ درختانش، گوهرهای خفته در نگاهش و سرانگشتان کیمیاسازِ مردمانش مورد توجه بوده است.

 • 139511041742293899780474.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۸ ۰۹:۴۹

  اینجا تبریز است، جان زمین!

  شهریارنیوز: اینجا تبریز است. همان تبریزی است که سرمه چشم از غبارِ چشمِ مهمان می‌کند و اینک که نرم نرمک به آغاز سال گردشگری کشورهای اسلامی نزدیک می شود زیباتر، آراسته‌تر و مشتاق‌تر از همیشه، دروازه‌های تاریخی‌اش را به روی مسافرانی گشوده که حضورشان مایه شادی و رضایتشان موجب دلگرمی است.

 • 339032_624.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۱۰:۴۹

  «قاضی جهان» کجاست؟ (+عکس)

  شهریارنیوز: استان آذربایجان شرقی از شهرستان هایی با نام‌های آذرشهر، اهر، اسکو، بستان‌آباد، بناب، تبریز، جلفا، چاراویماق، خداآفرین، سراب، شبستر، عجب شیر، کلیبر، گوگان، مراغه، مرند، ملکان، میانه، ورزقان، هریس، هشترود و هوراند تشکیل شده است.

 • 34425.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ ۱۳:۰۰

  شهرداری تبریز عزم خود را برای رفع معضلات آسفالت شهری جزم کرده است؛

  حل مسئله آسفالت موضوع اصلی این روز های شهر

  شهریارنیوز:آسفالت برای معابر شهر هم برای شهروندان و هم برای مسئولین در روزهای پایانی سال به موضوع حساسی تبدیل شده است. آمار آسفالت تولید و پخش شده توسط مجموعه شهری در سال 96بیش از 170 هزار تن است و مقدار تولید و پخش در ایام پایانی سال 3 الی 5 هزار تن پیش بینی شده است.

 • 1455968220360_redirect.php-th3.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۰۹:۰۰

  اکو توریسم چیست؟

  شهریارنیوز: لغت Eco Tourism که فرهنگستان لغات با کمک سازمان میراث فرهنگی کشور آن را معادل طبیعت گردی معنا کرده است، از نظر ریشه لغوی از دو جزء Eco و Tourism ساخته شده است.

 • 23761.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۰۸:۴۳

  در آستانه بهره برداری از نگارخانه و هنرساری تبریز؛

  غربت مقبره الشعرای تبریز درمیان طرح های ملی

  شهریارنیوز: قصه گوی تاریخ، به تبریز که می رسد، بیتوته می کند؛ از آن که قصه در این شهر بسیار است و هر کدام بیش از دیگری، گفتنی و شنیدنی.

 • 30.jpg ۱۳۹۶/۱۲/۱۰

  زلزله های تاریخی‌ تبریز‌، زنگ هشداری برای آینده

  شهریار نیوز: منطقه آذربایجان وبه خصوص شهر تبریز بر روی گسل سراسری(کمربند زلزله) آلپ هیمالیا قرار گرفته و همین عامل باعث شده تا این منطقه از خطرناک ترین نقاط زلزله خیز جهان به شمار رود به گونه ای که در گذشته بارها شاهد زمین لرزه های ویرانگر بوده است.

 • Picture5.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۰۵ ۱۴:۲۲

  مجموعه صاحب‌الامر تبریز  (بزرگترین میدان حکومتی تاریخ ایران)

  شهریارنیوز: مجموعه صاحب آباد تبریز ازجمله مجموعه‌های تاریخی شهر تبریز و مقر حکمرانی دولتمردان صفویه، دوران آق قویونلوها (اجداد شاه اسماعیل اول)، بوده است و در اوایل صفویه نیز به عمارات و وسعت آن افزوده شده است که امروزه از این مجموعه بیش از چند اثر تاریخی بر جای نمانده است.

 • 603x339_story-1e5b1056-482a-5461-94f2-b82986060f8a_648078.jpg ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۱۲:۴۱

  اسارت ایران در بحران آب و متولیانی که هم پای طبیعت آن را تشدید می کنند!

  شهریارنیوز: اگر همه خسارات آبی دهه های گذشته را در یک طرف ترازو قرار دهیم، آنچه در سال آبی کنونی رخ داده و در حال رخ دادن است، نه تنها با همه خسارات گذشته برابری می کند، چه بسا از آن بیشتر نیز باشد.

 • 13961113000408_Test_PhotoH.JPG ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۰۷:۵۳

  موزه صفوی بناب تعطیل شد

  شهریارنیوز: متأسفانه موزه صفوی بناب که دارای آثار تاریخی ارزشمندی است و بازدید کننده‌های زیادی دارد، از 3 ماه پیش تعطیل شده است.

 • 139311161814496584681474.jpg ۱۳۹۶-۱۱-۱۲ ۱۲:۲۱

  در ایام الله دهه فجر انجام می پذیرد؛

  افتتاح 39 پروژه عمرانی و خدماتی شهرداری تبریز در 39 مین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب

  شهریار نیوز: شهرداری تبریز به مناسبت 39 مین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در این دهه با بهره برداری از 39 پروژه عمرانی خدماتی این دهه را گرامی می‌دارد.

 • 91077264.jpg ۱۳۹۶/۱۱/۱۱

  نگاهی به لزوم پیاده راه سازی در شهرهای بزرگ؛

  گسترش زیرساخت های انسانی، زیربنای توسعه شهری

  شهریارنیوز: امروزه در جوامع شهری تحکیم روابط شهروندان با کالبد شهر و طرح موضوع حفظ و باز آفرینی هویت شهری، با عوامل بسیاری گره خورده است.

 • 139301021049502292394514.jpg ۱۳۹۶-۱۱-۰۷ ۱۱:۵۵

  اینجا تبریز است

  شهریارنیوز: اینجا تبریز است. همان تبریزی است که سرمه چشم از غبارِ چشمِ مهمان می‌کند و اینک در سال گردشگری کشورهای اسلامی زیباتر، آراسته‌تر و مشتاق‌تر از همیشه، دروازه‌های تاریخی‌اش را به روی مسافرانی گشوده که حضورشان مایه شادی و رضایتشان موجب دلگرمی است.

 • 2627211.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۱:۱۵

  "دیواری" که "دانه های خوشبختی" را به یادگار نشاند

  شهریارنیوز: نوای کاروان نمایش "بخش مرور پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم" ایستگاه به ایستگاه در شهر پیچید و خود را به پارک تاریخی ائل گولی رساند.

 • 1456087.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۱:۴۴

  جدید و قدیم را با هم ببافید

  شهریارنیوز: به هنگام مشاهده بافت های قدیمی شهرها، چیزی که به صورت جداناپذیری از آن در ذهن خطور می کند، گذشت زمان است.

 • 111.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۴:۱۰

  گزارش/ گامهای شهرداری مادرید برای داشتن هوای پاک؛

  مادرید برای تمیزترین سال آماده می شود

  شهریارنیوز: پایتخت اسپانیا برای افزایش پاکیزگی هوا قدم های بزرگی برداشته است.

 • 2495810.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۷ ۰۸:۳۵

  با خشک‌شدن کامل دریاچه ارومیه

  بادهایی که آبادانی‌ را می‌بلعند/ بعد از آب با نابودی خاک چه کنیم

  شهریارنیوز: با خشک‌شدن بخش‌های نمکین دریاچه ارومیه، بادهایی که از شرق به غرب می‌وزند، همراه با خود بلورهای نمکین می‌آورد که کارشناسان از این بادها به عنوان قاتلان خاک‌ یاد می‌کنند.

 • شهین باهر ۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۱۱:۵۰

  صد روزه شدن یک انتخاب

  بوی بهبود ز اوضاع تبریز می‌شنوم!

  بیش از ۱۰۰ روزی می‌شود که کلان‌شهر تبریز، پنجاه و ششمین شهردار خود را شناخته است و شاید بتوان گفت که در این مدت اتفاقات پیش رو در نظر باشد که هنوز فاصله داریم اما می‌توان طلیعه‌هایی از بهبود برخی از مشکلات دیرپا در تبریز را در این چند ماه مشاهده کرد.

 • b10617.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۴ ۱۴:۲۸

  سفری در تبریز با کاروان سینما حقیقت

  شهریارنیوز: تبریز در نخستین روزهای زمستانی سال ۲۰۱۸ میزبان کاروان مستند سازان موفق ملی از یازدهمین جشنواره سینما حقیقت بوده که سفیران مهر و دوستی و فرهنگ این سرزمین خواهند بود.

 • tabrizzz2018.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۲ ۰۹:۵۵

  سیری در تبریز، پایتخت گردشگری جهان اسلام

  شهریارنیوز: نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی که روز (1 دی 1394) در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر برگزار شد، شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شد.

 • 1.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۱:۴۴

  شش معیار یک موزه برای معرفی لندن 2017

  شهریارنیوز: سایت گاردین با درج گزارشی، به ایده های موزه لندن برای نمایش مسائل شهری مربوط به شهر لندن پرداخته است.

 • ص.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۰۳ ۰۹:۰۷

  شاخص آلودگی هوا چه میزان است؟

  شهریارنیوز: آلودگی هوا می تواند به طرق مختلف آثار زیانبار دراز مدت و کوتاه مدت بر سلامتی انسان بگذارد.

 • 726626_PhotoA.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۰۳ ۰۸:۵۲

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با نحوه تعیین و شرایط پرداخت «نفقه»

  شهریارنیوز: نفقه به همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، اثاث منزل و هزینه‌های درمانی، بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به دلیل نقصان یا مرض گفته می‌شود. برای تعیین میزان نفقه، باید ملاک‌ها و معیارهایی را مورد توجه قرار داد.

 • 13960929000695_Test_PhotoH.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۳۰ ۱۰:۵۶

  شب‌های شعر و خاطره با طعم نداری

  بیا ای دل کمی وارونه گردیم

  شهریارنیوز: شب‌های باهم بودن، شب‌های شعر و خاطره، و در این میان خاطره‌بارترین این شب‌ها، شب چله یا شب یلداست. شب چله بلندترین شب سال. شبی برای باهم بودن، شبی برای دوست داشتن و شبی برای اینکه بفهمیم و بدانیم “چقدر زود دیر می‌شود.”

 • 13951120000475_Test_PhotoH.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۹ ۰۹:۱۴

  دعا کنید باد بیاید؛

  نفس کشیدن برای مردمان باغ شهر ایران آرزو شده است

  شهریارنیوز: اگر روزگاری آسمان کبود و گرفته پاییز و زمستان نشانه انتظار برای بارش برف و باران بود این روزها هر صبح که چشم‌مان به آسمان تیره مه گرفته می‌افتد، سمفونی تکراری ِهوای آلوده و وضعیت هشدار با قهوه‌ای رنگی‌هایش دهن‌کجی می‌کند.

 • zamen.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۸ ۱۱:۰۲

  دانستنی های حقوقی؛

  نکاتی که باید قبل از «ضامن شدن» بدانید!

  شهریارنیوز: اگر طلبکار طلب خود را به ضامن ببخشد، ضامن نمى‏تواند از بدهکار چیزى بگیرد و اگر مقدارى از آن را ببخشد، نمى‏تواند آن مقدار را مطالبه کند. این در حالی است که اگر همه آن یا بخشى از آن را هبه کند، یا از باب خمس یا زکات یا صدقات و امثال آن حساب کند، ضامن مى‏تواند از بدهکار مطالبه کند.

 • matrimonial-home-680x350.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۵ ۰۷:۵۷

  دانستنی های حقوقی؛

  آیا می‌توان وراث را از ارث محروم کرد؟

  شهریارنیوز: اختلاف بین پدر و مادر و فرزندان، یا ترک زندگی خانوادگی یا اختلافات دیگر بستگان، همگی از موجباتی است که کسانی بخواهند تا مانع ارث‌بری وراث از آنها پس از مرگشان شوند. موضوعی که البته در میان عوام هم بسیار شایع بوده و تصور بر این است که اختیار محروم کردن از ارث در قانون وجود دارد. اما آیا شرایط اینگونه است؟