نمایش همه
 • 2627211.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۱:۱۵

  "دیواری" که "دانه های خوشبختی" را به یادگار نشاند

  شهریارنیوز: نوای کاروان نمایش "بخش مرور پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم" ایستگاه به ایستگاه در شهر پیچید و خود را به پارک تاریخی ائل گولی رساند.

 • 1456087.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۱:۴۴

  جدید و قدیم را با هم ببافید

  شهریارنیوز: به هنگام مشاهده بافت های قدیمی شهرها، چیزی که به صورت جداناپذیری از آن در ذهن خطور می کند، گذشت زمان است.

 • 111.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۴:۱۰

  گزارش/ گامهای شهرداری مادرید برای داشتن هوای پاک؛

  مادرید برای تمیزترین سال آماده می شود

  شهریارنیوز: پایتخت اسپانیا برای افزایش پاکیزگی هوا قدم های بزرگی برداشته است.

 • 2495810.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۷ ۰۸:۳۵

  با خشک‌شدن کامل دریاچه ارومیه

  بادهایی که آبادانی‌ را می‌بلعند/ بعد از آب با نابودی خاک چه کنیم

  شهریارنیوز: با خشک‌شدن بخش‌های نمکین دریاچه ارومیه، بادهایی که از شرق به غرب می‌وزند، همراه با خود بلورهای نمکین می‌آورد که کارشناسان از این بادها به عنوان قاتلان خاک‌ یاد می‌کنند.

 • شهین باهر ۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۱۱:۵۰

  صد روزه شدن یک انتخاب

  بوی بهبود ز اوضاع تبریز می‌شنوم!

  بیش از ۱۰۰ روزی می‌شود که کلان‌شهر تبریز، پنجاه و ششمین شهردار خود را شناخته است و شاید بتوان گفت که در این مدت اتفاقات پیش رو در نظر باشد که هنوز فاصله داریم اما می‌توان طلیعه‌هایی از بهبود برخی از مشکلات دیرپا در تبریز را در این چند ماه مشاهده کرد.

 • b10617.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۴ ۱۴:۲۸

  سفری در تبریز با کاروان سینما حقیقت

  شهریارنیوز: تبریز در نخستین روزهای زمستانی سال ۲۰۱۸ میزبان کاروان مستند سازان موفق ملی از یازدهمین جشنواره سینما حقیقت بوده که سفیران مهر و دوستی و فرهنگ این سرزمین خواهند بود.

 • tabrizzz2018.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۲ ۰۹:۵۵

  سیری در تبریز، پایتخت گردشگری جهان اسلام

  شهریارنیوز: نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی که روز (1 دی 1394) در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر برگزار شد، شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شد.

 • 1.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۱:۴۴

  شش معیار یک موزه برای معرفی لندن 2017

  شهریارنیوز: سایت گاردین با درج گزارشی، به ایده های موزه لندن برای نمایش مسائل شهری مربوط به شهر لندن پرداخته است.

 • ص.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۰۳ ۰۹:۰۷

  شاخص آلودگی هوا چه میزان است؟

  شهریارنیوز: آلودگی هوا می تواند به طرق مختلف آثار زیانبار دراز مدت و کوتاه مدت بر سلامتی انسان بگذارد.

 • 726626_PhotoA.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۰۳ ۰۸:۵۲

  دانستنی های حقوقی؛

  آشنایی با نحوه تعیین و شرایط پرداخت «نفقه»

  شهریارنیوز: نفقه به همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، اثاث منزل و هزینه‌های درمانی، بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به دلیل نقصان یا مرض گفته می‌شود. برای تعیین میزان نفقه، باید ملاک‌ها و معیارهایی را مورد توجه قرار داد.

 • 13960929000695_Test_PhotoH.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۳۰ ۱۰:۵۶

  شب‌های شعر و خاطره با طعم نداری

  بیا ای دل کمی وارونه گردیم

  شهریارنیوز: شب‌های باهم بودن، شب‌های شعر و خاطره، و در این میان خاطره‌بارترین این شب‌ها، شب چله یا شب یلداست. شب چله بلندترین شب سال. شبی برای باهم بودن، شبی برای دوست داشتن و شبی برای اینکه بفهمیم و بدانیم “چقدر زود دیر می‌شود.”

 • 13951120000475_Test_PhotoH.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۹ ۰۹:۱۴

  دعا کنید باد بیاید؛

  نفس کشیدن برای مردمان باغ شهر ایران آرزو شده است

  شهریارنیوز: اگر روزگاری آسمان کبود و گرفته پاییز و زمستان نشانه انتظار برای بارش برف و باران بود این روزها هر صبح که چشم‌مان به آسمان تیره مه گرفته می‌افتد، سمفونی تکراری ِهوای آلوده و وضعیت هشدار با قهوه‌ای رنگی‌هایش دهن‌کجی می‌کند.

 • zamen.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۸ ۱۱:۰۲

  دانستنی های حقوقی؛

  نکاتی که باید قبل از «ضامن شدن» بدانید!

  شهریارنیوز: اگر طلبکار طلب خود را به ضامن ببخشد، ضامن نمى‏تواند از بدهکار چیزى بگیرد و اگر مقدارى از آن را ببخشد، نمى‏تواند آن مقدار را مطالبه کند. این در حالی است که اگر همه آن یا بخشى از آن را هبه کند، یا از باب خمس یا زکات یا صدقات و امثال آن حساب کند، ضامن مى‏تواند از بدهکار مطالبه کند.

 • matrimonial-home-680x350.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۵ ۰۷:۵۷

  دانستنی های حقوقی؛

  آیا می‌توان وراث را از ارث محروم کرد؟

  شهریارنیوز: اختلاف بین پدر و مادر و فرزندان، یا ترک زندگی خانوادگی یا اختلافات دیگر بستگان، همگی از موجباتی است که کسانی بخواهند تا مانع ارث‌بری وراث از آنها پس از مرگشان شوند. موضوعی که البته در میان عوام هم بسیار شایع بوده و تصور بر این است که اختیار محروم کردن از ارث در قانون وجود دارد. اما آیا شرایط اینگونه است؟

 • images.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۰۹:۴۴

  اجساد مهرپرستی که روبه سوی خورشید دارند؛

  "عصرآهن تبریز" گورستانی به قدمت تاریخ

  شهریارنیوز: سایت موزه عصر آهن یکی از شگفت آورترین موزه های کشور بوده که مردگانی با قدمت چهار هزار سال در آن همراه با لوازم زینتی شان خفته اند.

 • ال-گلیkarnaval.ir300-2.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۰:۱۳

  در سال ۲۰۱۸؛

  ۱۰ جاذبه گردشگری تبریز که نباید از دست داد!

  شهریارنیوز: تبریز، یکی از آن شهرهایی است که اتفاقات تاریخی زیادی را به چشم دیده است، فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده و خلاصه این که این شهر یک تاریخ زنده است.

 • 2658300.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۱:۳۰

  صدور پروانه رایگان بهترین مشوق برای نوسازی بافت حاشیه‌نشین

  شهریارنیوز: زلزله‌های اخیر در مناطق مختلف کشور، زنگ خطری جدی برای تبریز است که دارای خطرناک‌ترین گسل کشور است.

 • 4.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۲:۰۲

  لذت سفر در زیباترین فرودگاه های جهان

  شهریارنیوز: امـروزه فـرودگاه هـا بـه یـک بخش ضروری در سـفرهاو کل زندگی ما تبدیل شـده اند. در هـر یک ازپروازهایی کـه درفرودگاه ها صـورت می گیرد، مسـافران حداقـل چنـد سـاعت را درترمینـال هـای فرودگاه سـپری مـی کنند، به همین دلیل اسـت که راحـت بودن ترمینـال فرودگاه ومعمـاری زیبا و جـذابیت آن اهمیـت بسـیاری دارد.

 • 03.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۰۹:۵۰

  بهره مندی سالمندان و معلولان از خدمات شهری

  شهریارنیوز: نیاز های متفاوت سالمندان و معلولان در مقایسه با افراد دیگر جامعه و مشکلات فراروی آنها از بهره مندی از خدمات شهری اغلب مديران شهري و شهرداري‌ هاي جهان را مجاب کرده است تا با فراهم کردن شرايط و امکانات خاص که مناسب رفع نياز اين گروه است، فضايي را آماده کنند که زندگي اجتماعي اين افراد بدون اتکا به اطرافيانشان همسو با جريان حرکت اجتماعي که در آن زندگي مي‌ کنند،پیش رود.

 • 100040406_122907583cfcdf.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۱:۲۱

  ضرورت معرفی تبریز در سراسر جهان؛

  انتخاب تبریز به عنوان مرکز مطالعات میراث فرهنگی جاده ابریشم

  شهریارنیوز: کارشناس ارشد آژانس همکاری های بین المللی جایکا، گفت: تبریز را باید آنچنان که شایسته آن است برای ارائه چشم اندازی زیباتر معرفی کنیم.

 • 144.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۱۴:۰۷

  مقاله ؛

  توسعه حمل و نقل محور (TOD) چیست؟

  شهریارنیوز: آمار جهاني نشان مي دهد در دهه هاي اخير، روند رو به گسترشي از سکونت جمعيت در نواحي شهري در حال جريان است. وجود ايستگاه هاي مترو به عنوان ميدان جاذبه اي عمل مي کند که به رشد انواع کاربري ها در محدوده پيرامون و حوزه نفوذ ايستگاه ها منجر مي شود.

 • 127568.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۰۹:۵۶

  گزارش/

  مروری بر صفحه‌ای غم انگیز از تاریخ آذربایجان‌شرقی

  شهریارنیوز: امروز پنجم آذرماه، مصادف با سالگرد حادثه‌ «قطار تبریز- مشهد» است، فاجعه‌ای که در پی آن ۴۸ تن از هموطنانمان در مسیر زیارت امام رضا(ع) به دیار حق شتافتند؛ اکنون یک سال از این ماجرا می‌گذرد اما آتش این درد هنوز هم در دل‌های حادثه دیدگان زبانه می‌کشد و هنوزهم در پی آن هستند که بدانند، چرا این حادثه به وقوع پیوست! چرا که هنوز هم با گذشت یک سال پاسخ قانع کننده‌ای دریافت نکرده‌اند...

 • shole2.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۰۲ ۱۰:۲۵

  آشنایی با شهرهای خواهر خوانده تبریز/ باکو

  شهریارنیوز: باکو پایتخت جمهوری آذربایجان، بزرگترین شهر و همچنین بزرگترین بندر این کشور است. این شهر بر ساحل غربی دریای خزر در شبه جزیره آب‌شوران قرار دارد و یکی از مناطق نفت‌خیز جهان است.

 • index.jpg ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۱۱:۰۴

  به بهانه هفته کتاب و کتابخوانی

  روزی، روزگاری کتاب

  شهریارنیوز: نیمه پاییز همیشه یادآور روزهایی است با عطر کتاب. دوستان کتاب، عطر مست کننده پیچیده لابلای این برگ ها را می شناسند و با آن خاطره‌ها دارند.

 • 13960821000371_Test_PhotoH.jpg ۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۱۱:۵۵

  هدر رفتن تلاش نارنجی پوشان بدون فرهنگ‌سازی؛

  دستانی که پاکیزگی را هدیه می‌دهند

  شهریارنیوز: یكی از دغدغه‌های مهم در شهرها زیبایی سیمای شهری است، اما امروزه این مهم با گسترش شهرنشینی و تولید بیشتر زباله‌ها به معضلی جدی برای محیط زیست، سلامت مردم و منظر شهری تبدیل شده است.

 • 96-08-c18-1569.jpg ۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۰۷:۴۷

  بازار چین هر سال یک روز پر فروش و متفاوت را تجربه می کند؛

  ولع خرید در روز مجردها

  شهریارنیوز: روز یازدهم نوامبر شاید برای همه مردم دنیا یک روز معمولی باشد اما برای چینی‌ها این‌طور نیست. در این روز که به مناسبت تاریخ آن یعنی ١١/١١ به روز مجردها معروف است، فستیوالی از خرید و تفریح برپا می‌شود تا مجرد‌ها بگویند خیلی هم به آنها بد نمی‌گذرد!

 • n82640541-71822394.jpg ۱۳۹۶-۰۸-۱۸ ۱۱:۰۹

  آیا پیاده‌روی اربعین ریشه‌ در اسلام دارد؟

  شهریارنیوز: جایگاه اربعین امام حسین علیه السلام از قدیم الایام میان شیعیان و در تقویم تاریخی ‌وفاداران به آن حضرت شناخته شده بوده است‌، اهمیت اربعین حسینی به خاطر آن است که در این روز، یاد شهادت امام حسین علیه السلام زنده شد و پرچم پیام شهادت کربلا در این روز برافراشته گردید.

 • 13940909152413876616514.jpg ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۱۱:۰۸

  وصف الحال یک زائر عاشق در گردهمایی اربعین حسینی؛

  اندک اندک جمع مستان می رسند

  شهریارنیوز: زائران پیاده، هر کدام با نیتی آمده اند و با پای پیاده و تا حد تاول زدن پاها سعی می کنند بخشی از مصیبت های حضرت زینب را در آستانه اربعین حسینی درک کنند و نمادی از استقامت شیعه را در دنیا معرفی کنند. عشق به حسین و اهل بیت کودک و جوان و پیر نمی شناسند، همه یک هدف دارند و آن، خادمی اباعبدالله الحسین (ع) است.

 • 82580372-71708199.jpg ۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۱۰:۱۷

  منابع خدادادی و برگ برنده‌های تبریز در2018 ؛

  بازار تبریز و گردشگرانی که برای دیدن آن‌ سر و دست می‌شکنند

  شهریارنیوز: تبریز در سال ۲۰۱۸ میزبانی گردشگری کشورهای اسلامی را بر عهده خواهد داشت و به جز شهرهای مختلف آذربایجان کلان شهر تبریز سرشار از جاذبه برای مسافرین داخلی و خارجی است.

 • photo_۲۰۱۷-۱۱-۰۴_۱۸-۴۳-۵۵.jpg ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ ۲۳:۰۳

  با سامان‌دهی پیاده‌راه و احیای جداره‌های قاجاری،

  داش‌ماغازالار به اصالت تاریخی و فرهنگی خود باز می‌گردد

  شهریارنیوز: مسیری ۲۰۰ متری در بافت تاریخی مرکز شهر که به مغازه‌های سنگی شهرت یافته‌‌است؛ یادگار تبریز قدیم که فضای جذاب سنگفرش، ارتباط با محلات قدیمی مرکز شهر و تنوع مغازه‌ها، آن را به یکی از پیاده‌راه‌های مهم و خاطرانگیز در مرکز شهر تبدیل کرده‌است.