نمایش همه
 • photo_2017-02-19_16-23-13.jpg دیروز ۱۲:۳۸

  روزنه امید برای رفع یک اختلال ژنتیکی؛

  «پویش» کودکان اوتیسم نیازمند پویش مسئولان

  شهریار نیوز: مدرسه «پویش» در تبریز تنها مدرسه شمالغرب کشور برای کودکان اوتیسمی است، مدرسه ای که گاه میزبان کودکان بیمار از سایر استان هاست و بهبود شرایط آن نیازمند توجه جدی مسئولان است.

 • 089.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۱۳:۲۱

  مازوت های تولیدی پالایشگاه برای تبریز تنگی نفس نیاورد / برق به قیمت جان شهروندان ؟

  شهریار نیوز: استفاده نیروگاه حرارتی تبریز از سوخت مازوت آلودگی تبریز را بیش از پیش تشدید می کند وقتی مصرف گاز به اوج می رسد و تامین گاز با مشکل روبرو می شود

 • 12449.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۱۲:۳۶

  واكاوي علل قيام 29 بهمن 1356 تبريز؛

  اربعین سرنوشت ساز/ قیام 29 بهمن به ملت ایران جسارت بخشید+ اسناد

  شهریار نیوز: به گواه تاریخ تبریز در نهضت و قیام تنباکو و نهضت مشروطیت که سردمدار این نهضت بود، جلوه‌ای ماندگار از سخت‌کوشی و روحیه مبارزه‌طلبی مردمان این شهر را برای همگان به تصویر کشیده است.

 • 13951125000558_Test_PhotoJ.gif.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۰:۴۹

  به بهانه 29 بهمن تبریز

  حماسه سازان همیشه در یادها می مانند

  شهریارنیوز: بهمن ماه 56 همیشه در یادها و خاطره‌ها می‌ماند، هر روز که یک گام به جلو برمی‌داریم، یک گام به 29 بهمن 56 روز حماسه‌سازان تبریز نزدیک‌تر می‌شویم.

 • 2375387.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۰۸:۳۹

  برای اولین بار صورت گرفت؛

  کمپین کفش تبریز الگویی برای حمایت از تولید ملی

  شهریار نیوز: تبریزی‌ها خالق یکی از نخستین حرکت‌هایی شدند که اگر مورد حمایت قرار گرفته و به واحدهای تولیدی دیگر سرایت کند شاید در ایران، چرخ تولید سریع تر از گذشته به حرکت درآمده و جلوی واردات بی‌رویه گرفته شود.

 • index.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۳۸

  در گیر و دار دنیای مجازی، این قاره هفتم؛

  گاهی دلم برای خودم تنگ می شود

  شهریارنیوز: عصر یک روز زمستانی از سوز سرما کنار بخاری که پناه می برم، خسته از هیاهوی روزمره، مجموعه شعر استاد بهمنی را ورق می زنم، ناگهان شعر «دلم برای خودم تنگ می شود» همه ذهنم را معطوف خود می کند، با خودم می گویم به راستی که دلم برای خودم تنگ می شود.

 • baazaar  (6).jpg ۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۳:۵۴

  درباره آنچه این روزها در بازار تبریز می گذرد

  تبریزی ها تحسین برانگیزند

  شهریارنیوز: مردم تبریز را باید ستود و تحسین کرد، بی هیچ تردیدی. آنها از همگراترین مردمان ایران هستند و رشد همه جانبه این شهر در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی رهین همین همبستگی و دوراندیشی مردمانش هست.

 • photo_2017-02-01_08-53-52.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۷:۵۴

  گام بزرگ شهرداری تبریز در راستای حفظ محیط زیست شهری؛

  احداث کارخانه زباله سوز در تبریز، بهترین جایگزین برای دفن زباله

  شهریارنیوز: توسعه و گسترش شهرها، همواره با فرآیندهای منفی و نتایج مخرب زیست محیطی همراه بوده؛ از این رو، مدیریت های کارآمد، به دنبال راهکازهایی برای رفع این معضلات بوده و بخش عمده ای از هزینه های مطالعاتی و تحقیقاتی خود را، در این زمینه صرف کرده اند؛

 • 557.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۰۹:۵۱

  پرسه قاتل خاموش در شمالغرب ایران؛

  مسمومیت بی‌رنگ و بو/ زندگی‌هایی که بی‌صدا به پایان می‌رسد

  شهریار نیوز: فصول سرد سال و استفاده از وسایل گرمایشی همواره اخبار ناگواری از مسمومیت بر اثر گاز مونوکسید کربن را همراه خود دارد، اخباری که با وجود هشدارها سالانه رشد نگران کننده ای را نشان می دهد.

 • مرکز همایش ها ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۱:۵۱

  مرکز همایش‌های بین‌المللی گامی بلند، در تامین زیرساخت‌های فرهنگی

  شهریارنیوز: کمبود زیرساخت های فرهنگی برای شهری همچون تبریز که قدمتی دیرین در فرهنگ و هنر و به ویژه هنرهای نمایشی دارد کمبودی بسیار بزرگ به حساب می آمد.

 • یعقوب-وحید-کیا1.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۲۵ ۰۸:۰۵

  مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو در گفتگو با شهریارنیوز:

  سرعت بخشی به اجرای پروژه مترو، نیازمند تغییر نگرش مدیریتی است

  شهریارنیوز: بحث مترو و راه اندازی آن در تبریز، برخلاف رویه ای که طی ده سال گذشته بر روند اجرایی این پروژه حاکم بوده، در حال حاضر به یکی از مهم ترین مسائل مدیریت شهری تبدیل شده است؛

 • 739302.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۹:۴۶

  برنامه ریزی برای جذب توریست؛

  سهم ایران از گردشگران کریسمس

  شهریار نیوز: هرساله فرصت جذب توریست در ایام ژانویه از دست می‌رود چرا که متولیان گردشگری ایران برای این روزها برنامه‌ای ندارند و بسیاری از گردشگران ایرانی هم در این تعطیلات کشور را ترک می‌کنند.

 • images.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۷:۳۱

  زیرآبی چینی‌ها در بازار گردشگری ایران

  شهریارنیوز: حضور راهنمایان چینی، اقامتگاه‌ها و رستوران‌های چینی و همچنین تورگردانان چینی، امنیت شغلی فعالان گردشگری ایرانی را که در این بخش فعالیت می‌کنند به خطر انداخته است.

 • photo_2017-01-07_10-34-24.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۱۶ ۱۲:۳۴

  واقعیت های موجود آلودگی هوای تبریز؛

  دودکش هایی در مسیر تنفس تبریز/ حمل و نقل عمومی و نقشی که دولت انجام نمی دهد

  شهریار نیوز: انحصار آلودگی تبریز به چند اتوبوس و تاکسی و یا صنایع به تنهایی شاید اغراق آمیز باشد. آنچه مهم است اینکه تبریز به دلیل ساختار ویژه شهری و بی توجهی مسئولین وقت در سالهای توسعه ای و سازندگی به این وضعیت دچار شده است و در این وضعیت همکاری مسئولین و به خصوص دولت در کاهش آلودگی تبریز نقش ویژه دارد، نقش ویژه ای که این روزها به نظر کمرنگ می رسد.

 • index.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۱۱

  /گام به گام تا تبریز 2018/

  چرا رستوران‌های تبریز از قطار گردشگری غذایی جهان جا مانده‌اند؟

  شهریارنیوز: این روزها گردشگران به دنبال تجربه‌های جدید و متفاوت در سفر هستند و تمایل دارند خود را در میان انبوهی از افراد با فرهنگ‌ها و نگرش‌های متفاوت غرق کنند و از حضور در جمع آنان لذت ببرند.

 • images (1).jpg ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۶:۴۲

  مشارکت شهروندی یا همت مدیریت شهری؛

  تبریز چگونه به عنوان «شهر بدون معتاد متهاجر» رسید؟

  شهریار نیوز: این روزها با انتشار اخبار جمع آوری گور خواب های شهرستان شهریار تهران، هر شهروند ایرانی عاری از دغدغه های روزمره خود متاثر شده است و به فکر بی خانمان هایی افتاده که مجبورند در هوای سرد زمستانی امسال شب ها بدون سرپناه بخوابند.

 • 717463.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۱۳:۱۰

  کمیته مناسب سازی محیط شهری، ناظر کیفی و کمـّی طرح های مناسب سازی شهری

  شهریارنیوز: زندگی مرفه و آسان در شهرها، شامل ابعاد مختلفی است که مناسب بودن محیط و فضاهای عمومی برای تردد راحت و بدون مانع شهروندان، از آن جمله است.

 • 20141130200505-9_8610190508_L600.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۰۸ ۰۷:۳۰

  اینجا چراغی به گرمی روشن است/

  مدیریت شهری پیگیر ساخت و تجهیز گرمخانه‌ها

  شهریارنیوز: « تبریز به عنوان شهری شاخص و پیش‌رو، به هیچ‌عنوان شایسته مناظر تلخ خیابانی نیست.» این جمله شاید شاخص ترین سخن دکتر نجفی شهردار تبریز در بازدید از گرمخانه های شهرداری باشد.

 • images (1).jpg ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۳:۴۱

  به بهانه روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی؛

  نسخه ایمنی کلانشهرهای کشور چیست/تبریز آسیب پذیرترین شهر در برابر زلزله

  شهریار نیوز: ایران یکی ازکشورهایی است که مناطق شهری آن دارای آسیب پذیری زیادی است؛ طی یک دهه گذشته اقدامات قابل توجهی در خصوص تاب آوری شهرها انجام شده اما تا رسیدن به ایده آل ها فاصله بسیار است.

 • b2464.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۱۱:۰۰

  یادداشت/

  تفرجگاه بزرگ ائل گلی تبریز میزبانی مناسب برای گردشگری زمستانه

  شهریارنیوز: این روزها همزمان با بارش برف و سرمای هوا، بستری مناسب برای تفریح و گردشگری زمستانه جهت اوقاتی با نشاط برای شهروندان ، در پارک بزرگ ائل گلی تبریز فراهم آمده است.

 • photo_2016-12-18_11-04-55.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۱:۲۸

  گزارشی از یک روز زمستانی در روستای تاریخی کندوان/

  «زمستانِ کندوان، رویایِ بی‌تکرار»

  شهریارنیوز: بحث گردشگری که می‌شود، اولین موضوع مورد نظر برای انتخاب مقصد آب و هوای مناسب است، شاید به نظر برسد تبریز و استان آذربایجان‌شرقی به دلیل داشتن آب و هوای کوهستانی تنها در فصل تابستان گزینه مناسبی برای سفر باشد در حالی که در این میان ما از موضوع گردشگری زمستانی غافل شده‌ایم.

 • download-2.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۹:۱۸

  اصلاح الگوی مصرف، راهی برای رهایی

  شهریارنیوز: آب مایه‌ی حیات، عامل بقا و زیربنای تمدن، توسعه و آبادانی است. اما این حیاتی‌ترین ماده‌‌ی روی زمین بر اثر بی‌توجهی انسان‌ها، اسیر توسعه‌ی لجام‌گسیخته، رشد جمعیت و مصرف بی‌رویه و غیرصحیح شده است.

 • 54481_215.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۹:۰۷

  جنگلکاری‌های برون شهری راهی برای مقابله با ریزگردها در تبریز

  شهریارنیوز:نقش پررنگ فضای سبز در پیشگیری و مقابله با پدیده‌ی ریزگردها بر کسی پوشیده نیست و ایجاد اکوسیستم طبیعی و کمربند فضای سبز در همین راستا از اهم وظایف مجموعه مدیریت شهری، بخصوص شهرداری‌ها به شمار می‌رود.

 • download-4-300x168.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۰۸:۴۶

  کم‌آبی، تالاب‌های آذربایجان‌شرقی را تهدید می‌کند

  شهریارنیوز: هر چند آذربایجان‌شرقی با دارا بودن دو تالاب برجسته و چندین تالاب کوچک در شهرستان‌های خود، موقعیت و سهم ویژه‌ای در بین تالاب‌های ایران را به خود اختصاص داده است ولی چند سالی است که به دنبال روند رو به خشکی دریاچه ارومیه، عواقب آن تالاب‌های استان را نیز با چالش‌های متعدد رو به رو کرده است.

 • images.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۰:۳۳

  ساماندهی مهرانه رود، حیاتی دوباره در کالبد تبریز

  شهریارنیوز: حیات شهرهای بزرگ، درگروی تامین آرامش و رفاه شهروندان است و این مهم، تحقق نمی یابد؛ مگر با توجه به شرایط زندگی آنان در محیط شهری و حفظ ارتباط شهر و محیط زیست که به انحاء مختلف می تواند صورت گیرد؛

 • 5546798_305.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۲۲ ۰۹:۰۵

  موضع مسئولان در خصوص استخوان های کشف شده تبریز/

  گور دسته جمعی در کار نیست

  شهریارنیوز: با گذشت یک روز پس از کشف بقایای اسکلت های انسان در حفاری های فاضلاب در تبریز، اعلام نظر مسئولان نشان می دهد که گور دسته جمعی در کار نیست.

 • 2264108.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۰۹:۲۷

  زندگی با حسگرهایی که احساس ندارند؛

  شهرهای آینده و سیطره سنسورها

  شهریار نیوز: بیش از نیمی از مردم جهان حالا در مراکز شهری زندگی می کنند و این آمار تا سال ۲۰۵۰ به دو سوم می‌رسد که یعنی ۲.۵ میلیارد شهرنشین دیگر خواهند بود که نیازمند خانه، کار و حمل و نقل هستند. این برای بسیاری از شهرهای امروز که خیلی‌های شان تحت‌تاثیر ترافیک، دوده، جرم و جنایت، سطل آشغال‌های پر و نور ناکافی هستند، یک سناریوی کابوس وار خواهد بود. اما تکنولوژی هایی که در حال حاضر مورد تست قرار می‌گیرند به شهرهای آینده کمک می کنند بهتر با این مسئله کنار بیایند.

 • ۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۱۰:۵۲

  طراحی شهرهای امن تر برای کودکان

  شهریار نیوز: کاهش 32 درصدی تصادفات مربوط به کودکان در سئول– کره جنوبی، یک نمونه از این واقعیت است که چگونه تغییر طراحی خیابان می تواند امنیت مسیرها را افزایش دهد.(توضیح عکس)

 • اهل بیت ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۱۴:۳۷

  دلدادگی ارامنه تبریز به ائمه‌اطهار(ع)

  حسن عبدالهی

  حســین (ع) امامــی اســت کــه آوازه آزادی و آزادمــردی وی نــه تنهــا مســلمانان و شــیعیان را کــه حتــی پیـروان سـایر ادیـان و مذاهـب را نیـز شــیفته و مجــذوب خــود مــی ســازد.

 • 10909.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۰۹:۴۰

  گزارش/

  روایت خانواده های داغدار حادثه قطار در پزشکی قانونی

  شهریارنیوز: تاكسي سمند زرد رنگ مقابل پياده‌روي پزشكي قانوني كهريزك مي‌ايستد و مسافرانش سراسيمه پياده مي‌شوند. يك زن، يك مرد و مرد جوان ديگري در انتظار رسيدن‌شان با چشم‌هاي پر از اشك ايستاده‌اند.