نمایش همه
 • photo_2018-01-17_12-40-04_1.jpg ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۰۹:۴۶

  به مناسبت پانزدهمین سالگرد درگذشت زنده یاد «یحیی ذکاء» از بنیان‌گذاران موزه در ایران/

  باغبان نهال موزه در ایران

  شهریارنیوز: ۲۸ دی ماه برابر است با پانزدهمین سالگرد درگذشت زنده یاد «یحیی ذکاء» از بنیان‌گذاران موزه در ایران و نوشتار حاضر به بررسی اجمالی فعالیت‌های وی در زمینه موزه داری ایران پرداخته است.

 • 780149ddfa09fbd86eb140fe6810d770_L.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۹:۴۱

  یادداشت/

  بازار تبريز تاریخی ترین بافت كهن كشور

  شهریارنیوز: بافت های تاريخی و فرهنگی هر شهر و منطقه ای يكی از مهمترين نشانه های فرهنگی آن است.

 • 28510.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۸:۳۰

  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز:

  مطابقت رفتار و گفته مسوولان اثر بیشتری در فرهنگ‌سازی دارد

  شهریارنیوز: رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز با بیان اینکه مطابقت رفتار و گفتار مسوولان نقش مهمی در فرهنگ سازی دارد، گفت: تطابق فعل و قول به قدری اهمیت دارد که در صورت نادیده گرفته شدن از سوی دولتمردان می تواند اثر تخریبی داشته باشد.

 • borjsazi (8).jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۱:۴۹

  نگاهی به پیامدهای ایمنی در توسعه بلندمرتبه‌سازی شهر

  شهریارنیوز: یکی از پیامدهای شهرنشینی سریع کشور در دهه های اخیر، ظهور پدیده بلندمرتبه سازی است که به نظر برخی کارشناسان گرته برداری غلطی از الگوی غربی آن برای مقابله با تقاضای سرسام آور مسکن است.

 • photo_۲۰۱۸-۰۱-۱۶_۱۰-۰۷-۰۵.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۹:۴۶

  رقابت انرژی تجدید پذیر با سوخت های فسیلی

  شهریارنیوز: تولید برق از منابع تجدیدپذیر نه تنها به نسبت سوخت های فسیلی برای محیط زیست بهتر است بلکه طبق تحقیقی طی چند سال آینده ارزانتر هم خواهد بود.

 • 82188923-70938970.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۱:۲۵

  احیای بافت فرسوده بر مبنای توسعه گردشگری شهری

  شهریارنیوز:بافت های فرسوده شهر‌ها علاوه بر تحمل مسائل کالبدی و فیزیکی از لحاظ اجتماعی و فرهنگی هم دچار مشکل شده اند و از چرخه اقتصادی شهر خارج شده اند، در واقع مشکل این بافت‌ها فقط ناپایداری در برابر زلزله نیست بلکه می‌توان گفت نوعی زلزله فرهنگی و زلزله اقتصادی هم این بافت‌ها را درنوردیده است.

 • 4568.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۰۹:۰۳

  به بهانه سالروز درگذشت شهردار سرشناس تبریز:

  محمدعلی تربیت، مرد روزهای سخت تبریز

  شهریارنیوز: زنده یاد محمد علی خان تربیت یکی از معارف پروران؛ نویسندگان؛ سیاستمداران و کتاب شناسان معاصر بودند که در دو جبهه سیاست و معارف به موازات هم مصدر خدمات چندی برای آذربایجان و ایران بودند.

 • 82467082-71488190.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۳:۲۶

  چند نکته و پیشنهاد در باب شورا و وظایف ذاتی آن

  شهریارنیوز:«تکالیف بر زمین مانده چهار دوره گذشته» شورای شهر و همچنین «تکالیف جدید» این شورا برای بهبود اقتصاد شهر و محیط زندگی شهروندان مهم و اساسی است. علاوه بر مسائل و موضوعاتی که طی چهار دوره گذشته فعالیت شوراها به رغم مسوولیت نمایندگان برای پیگیری مطالبات موجود در آن حوزه‌ها مورد غفلت واقع شد، هم اکنون مسائل جدیدی در ارتباط با نحوه عملکرد شوراها و نقش آنان در ارتقای سطح زندگی و رفاه شهروندان پررنگ‌تر از گذشته شده است که انتظار می‌رود شورای پنجم به این موضوعات ورود کند. تقویت ارتباطات و همبستگی شوراها با مجموعه شهرداری و مجموعه های داخلی آن از طرفی و سازمان‌ها و نهادهایی که به نحوی با موضوع اداره شهر درگیر هستند بسیار حیاتی و مهم است.

 • 1470580.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۱:۴۶

  ژاپنی ها برای کنترل گرد وغبار به کمک ایران می آیند

  شهریارنیوز: ژاپن تجربه موفق خود در کنترل توفان های گرد و غباری را به ایران منتقل می کند.

 • n82794913-72109038.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۰۹:۴۴

  نقش مدیران شهری در بهبود بستر کسب و کار

  شهریارنیوز:مدیران شهری با بازنگری در قوانین و کاهش زمان و هزینه اخذ گریدها می توانند در نهایت به ارتقای شاخص سهولت کسب و کار در ایران کمک کنند. در این عرصه حمایت از گسترش دولت الکترونیک و برخط شدن خدمات شهرداری می تواند یک نقش حیاتی داشته باشد.

 • ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۰۹:۲۷

  اطلاعیه دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی ارس/

  تمدید مهلت ارسال آثار پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس

  شهریارنیوز: مهلت ارسال لوح فشرده آثار برای بازبینی و شرکت در پنجمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس تا 20 بهمن ماه تمدید شد.

 • 32D7270B00000578-3523030-image-m-28_1459784661880.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۲۱ ۱۵:۰۵

  افزایش تصاعدی آسیب‌ها در کلانشهرها

  شهریار نیوز: اصولا کلانشهرها در همه کشورهای دنیا مسائل متنوع‌تر، متعددتر و پیچیده‌تری در حوزه آسیب‌های اجتماعی دارند، یعنی اگر ما شهرهای بزرگ و کوچک را از این نظر مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که کلانشهرهای بزرگی مانند تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، اهواز، اراک و... با توجه به گستردگی جمعیت، پهنه فضای جغرافیایی، تنوع صنایع و مسائلی از این قبیل فضاهایی را ایجاد می‌کنند که با شهرهای کوچک درجه دو و سه متفاوت هستند. طبیعتا کلانشهرهایی مثل تهران با جمعیت انبوه ساکن و جمعیت در رفت و آمد مواجه هستند.

 • 2018 ۱۳۹۶-۱۰-۲۱ ۱۴:۵۸

  دکترعلی‌اصغر مونسان عنوان کرد:

  تبریز؛ اولین «شهر گردشگر» ایران در تحقق اقتصاد بدون نفت

  شهریار نیوز :معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بایادداشتی در روزنامه ایران از تبریز بعنوان شهر همیشه اول یاد کرده و آورده است:تبریزهمچون همیشه، اولینی دیگر را به کارنامه پر افتخار خود بیفزاید و«تبریز، اولین شهرِ گردشگر ایران در تحقق اقتصاد بدون نفت» باشد.

 • ساختمان شهرداری.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۹ ۱۳:۲۳

  تغییرات شهرداری تبریز، بی حاشیه اما هوشمندانه

  شهریارنیوز: با گذشت دو ماه از انتخاب شهردار جدید تبریز توسط شورای پنجم، شاهد تغییرات نسبتاً گسترده در مجموعه مدیریتی شهرداری هستیم؛ تغییراتی آرام، بی حاشیه و در عین حال هوشمندانه و کارآمد.

 • tabrizebidar139610180039381515359378ir17_300x210.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۹ ۱۱:۳۸

  یادداشت/

  نگاهی به سوابق اجرایی مدیران جدید شهرداری تبریز

  شهریارنیوز:مهندس ایرج شهین باهر شهردار تبریز روز گذشته ، در حالی موج دوم تغییرات مدیریت ارشد شهرداری تبریز را آغاز کرد که انتصابات تقریبا مهم در بدنه شهرداری تبریز رخ‌داده است.

 • گزارش تصویری: آیین تکریم و معارفه مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تبریز ۱۳۹۶-۱۰-۱۸ ۱۶:۱۵

  نگاهی به سوابق و پیشینه مدیرکل جدید روابط عمومی و بین الملل شهرداری تبریز

  شهریارنیوز: سعید حاجی زاده که یکی از اهالی آشنای رسانه ای آذربایجان شرقی است، امروز تصدی سمت جدید خود به عنوان مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تبریز را بر عهده گرفت .

 • 31170.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۸ ۱۵:۲۳

  یادداشتی بمناسبت تکریم یک مدیر کل دوست!

  صحنه پیوسته بجاست

  کار در روابط عمومی ذاتا روابط عمومی بالا می خواهد! انگار تو باید تمام انرژی روز را ذخیره داشته باشی و ذره ذره آن را خرج کنی، حالا اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تبریز محلی است از مطالبات فراوان و لبریز...

 • عمادی.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۷ ۱۶:۱۴

  یادداشت

  هر کسی پنج روز نوبت اوست

  شهریارنیوز: مدیرکل سابق روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز با انتشار متنی در حساب اینستاگرام خود، به مرور رویکردهای دو دهه گذشته این حوزه پرداخته و از مدیران، همکاران و اصحاب رسانه قدردانی کرد.

 • n82706377-71947436.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۴ ۱۲:۵۹

  گزارش/

  اینجا تبریز است

  شهریارنیوز: اینجا تبریز است. همان تبریزی است که سرمه چشم از غبارِ چشمِ مهمان می‌کند و اینک که نرم نرمک مهمانان این شهر در سال پایتخت گردشگری جهان اسلام می رسد زیباتر، آراسته‌تر و مشتاق‌تر از همیشه، دروازه‌های تاریخی‌اش را به روی مسافرانی گشوده که حضورشان مایه شادی و رضایتشان موجب دلگرمی است.

 • 30173.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۳:۱۵

  با آغاز سال 2018 میلادی/

  تبریز به استقبال میهمانان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی می‌رود

  شهریارنیوز: پس از دو سال انتظار؛ رویداد تبریز 2018 با آغاز سال نو میلادی امروز در تبریز آغاز شد.

 • 1372.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۲:۳۰

  روایتی از یازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت

  شهریارنیوز: جشنواره سینما حقیقت که یکی از جشنواره های تاثیرگذار سینمایی در ایران است، یازدهمین دوره خود را در مختصاتی به حق بین المللی با مدعوین معتبر اعم از داوران، مدرسان کارگاه های آموزشی و پژوهشی و مستندسازان از پنج قاره جهان در پردیس سینمایی چارسوی تهران برگزار کرد.

 • news-2009-march-tsunami_nastajanje_902376805.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۰۶ ۰۹:۳۱

  یادداشت/ مهدیه فرج زاده

  علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد

  شهریارنیوز: یکی از اساتید روزنامه نگاری و بزرگان این حرفه می گفت خبر یعنی اضطراب. خبر در ذات خود حاوی اضطراب است و غیر قابل پیش بینی.

 • ss4pkx4l68gerp43dh87.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۰۵ ۰۹:۲۷

  دانستنی های حقوقی؛

  نکته هایی که باید در مورد «حضانت فرزندان» بدانید!

  شهریارنیوز: از جمله مسائل مهمی که بسیاری از زوجین پس از طلاق با آن روبه‌رو می‌شوند، موضوع حضانت کودک است، زیرا هر یک از زوجین می‌خواهند با بر عهده گرفتن حضانت، فرزند مشترک را نزد خود نگه دارند تا شاید بتوانند درد‌ها و رنج‌های جدایی را زود‌تر فراموش کنند.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۱۰:۴۵

  دانستنی‌های حقوقی؛

  آلوده کردن هوا از جرایم غیرقابل گذشت است و مجازات دارد!

  شهریارنیوز: دولت به عنوان متولی ایجاد شرایط زیست سالم، مکلف به تامین امکانات و شرایط لازم برای برخورداری همه شهروندان از هوای پاک و محیط زیست سالم است.

 • حاشیه نشین.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۳۰ ۰۹:۳۹

  استرس زلزله در تبریز و ابر بحران های آذربایجان شرقی

  شهریارنیوز: علی عباسی - تصور کنید در تبریز زلزله ای همانند زلزله کرمانشاه روی دهد قطعا تبعات و خسارات جانی و مالی این زلزله رقمی مهیب خواهد بود. 

 • 2654987.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۶

  واقعیت گردشگری، مشارکت و تعصب عمومی شهروندان است

  از درج هشتگ #تبریز 2018 تا گذاشتن شمعدانی لب پنجره

  شهریارنیوز: می‌توانیم دست‌روی‌دست بگذاریم و اهمیت رویداد بین‌المللی «تبریز 2018» را با پیش‌کشیدن برخی مشکلات مقطعی، مثل دست‌انداز فلان خیابان، چکه‌کردن لوله فضای سبز و دیر رسیدن اتوبوس بی‌آرتی و... از میان ببریم! اما این نالیدن‌ها، جز این‌که شهرمان را از یک فرصت طلایی، محروم می‌کند، چه ثمری دارد؟

 • 57384569.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۹ ۱۱:۰۶

  پاکبانان را در این روزهای آلوده هوای شهرمان دریابیم

  شهریارنیوز: طی هفته ای که گذشت اکثر قریب به اتفاق گروه های تلگرامی خبرهای مبنی بر تعطیلی مدارس منتشر کردند که کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی به دلیل آلودگی شدید هوا تعطیل است و گاها اوضاع چنان وخیم شد که پیشنهادی نیز مبنی بر تعطیلی ادارات مطرح شد.

 • سعیدنیکوخصلت.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۹ ۱۰:۵۶

  یادداشت/

  از این سموم که بر بوستان ما بگذشت...

  شهریارنیوز: رئیس کمسیون توسعه پایدار و محیط زیست شورای اسلامی تبریز در کانال شخصی خود درباره تاثیرگذاری رفتار مدیران ارشد شهری در رابطه با فرهنگ شهروندی نوشت:

 • عمادی.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۸ ۱۱:۳۷

  یادداشت/

  بی‌اعتنایی رسانه‌ملی به فرصت بین‌المللی «تبریز ۲۰۱۸»

  شهریارنیوز: بارها گفته شده که «تبریز ۲۰۱۸» یک موضوع محدود به جغرافیای تبریز و آذربایجان‌شرقی نیست. پنجره‌ جدیدی است که از شمال غرب کشور گشوده تا اقتصاد گردشگری و ارتباطات بین‌المللی کشور را تقویت کند. اما متاسفانه از زمان طرح این موضوع تا همین امروز، این فرصت طلایی، با حداقل ضریب از سوی مسئولان دولتی و ملی همراه بوده‌است.

 • اسحقی.jpg ۱۳۹۶-۰۹-۲۷ ۱۳:۳۱

  معاون شهردار تبریز خبر داد: 

  بازگشایی مسیر  میدان آذربایجان به اتوبان پاسداران تا شب یلدا

  شهریار نیوز: معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز از بازگشایی مسیر رفت و برگشت میدان آذربایجان به اتوبان پاسداران تا شب یلدا خبر داد.