نمایش همه
 • n00180396-b.jpg ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۲:۴۲

  نکاتی در مورد آموزش های شهروندی؛

  شهروندان تبریز، حافظان واقعی زیبایی شهر

  شهریار نیوز: مطمئنا در دنیای پرتلاطم امروزی، یکی از موضوعاتی که زندگی در جوامع کنونی آن را ایجاب می کند، «آشنایی با حقوق و تکالیف متقابل افراد با یکدیگر و جامعه» است که مهمترین اثر این آشنایی و آگاهی را می توان در پیشگیری از وقوع بسیاری از مشکلات دانست؛ بنابراین، امروز تلاش داریم تا موضوع «زباله و پسماندهای شهری» را بررسی کنیم.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۱:۴۰

  بیست و چهار ساعت زندگی در تفرجگاه "ائل گؤلی"

  تبریز به رنگ زندگی

  شهریارنیوز: ورزش صبحگاهی در تفرجگاه "ائل گؤلی" تبریز از پیاده روی گرفته تا انجام ورزش های سبک، خاطره ای به یاد ماندنی از مردمانش برای گردشگران داخلی و خارجی خلق می کند.

 • emamsadegh.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۴:۱۸

  نگاهی به زندگی پرفروغ امام جعفر صادق(ع)

  شهریارنیوز: نام پيشواي ششم «جعفر»، كنيه‏اش «ابو عبدالله»، لقبش«صادق»، پدر ارجمندش امام باقر (علیه السلام) و مادرش « ام فروه» است.

 • گزارش تصویری : استقبال پرشور شهروندان از جشن لبخند در شهرک اندیشه و آخماقیه ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۲۴

  ادامه استقبال شهروندان از یک اقدام بزرگ فرهنگی/

  جشنواره تابستانی تبریز رکورد حضور تماشاگر را شکست

  شهریارنیوز: قریب به 10 سال است جشنواره تابستانی در شهر رفته رفته فعالیت چشمگیری به خود گرفته است و این اتفاق فرهنگی بزرگ در غیاب متولیان فرهنگی دولتی جایگاه مناسبی بین شهروندان داشته است.

 • 5463453456.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۰:۲۵

  استاندار آذربایجان شرقی خواستار شد:

  تدوین تقویم فرهنگی در آذربایجان شرقی

  شهریارنیوز: استاندار آذربایجان شرقی بر تدوین تقویم فرهنگی استان تأکید کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی استان باید بر اساس این تقویم مدیریت شود تا بتوانیم در حوزه فرهنگی نیز مانند سایر بخش‌ها جزو استان‌های برتر کشور باشیم.

 • 2504265.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۰۸:۱۱

  در آستانه نزدیک شدن به ۲۰۱۸؛

  پاک ترین شهر ایران را بیش‌تر بشناسیم

  شهریارنیوز: تبریز، پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، از سوی سازمان ملل نیز پاک‌ترین و توسعه‌یافته‌ترین شهر ایران یاد شده است.

 • Footart.ir_Sahand-01.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۰:۵۶

  یادداشت/

  گل‌به‌خودی صداوسیمای آذربایجان‌شرقی از آنتن ملی

  شهریارنیوز: در حالی که مراکز صداوسیمای استان‌ها برای انعکاس زیبایی‌ها و جذابیت‌های استان خود از طریق آنتن ملی و سراسری، با هم رقابت می‌‌کنند، صداوسیمای مرکز آذربایجان‌شرقی، با ارائه چند تصویر دستچین‌شده و چندش‌آور از شهر، به شبکه‌های سراسری، راه دیگری در پیش گرفته است.

 • m1185-613-409.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۱۲:۵۶

  ماحصل پرسه ای نیمروزه ی در مجتمع فرهنگی و هنری آنا؛

  استقبال گسترده شهروندان از پارک بانوان، مسئولین شهرداری را مصمم تر می کند

  شهریار نیوز: در گذر از کوچه و پس کوچه های منطقه قدیمی قطران محوطه ی بزرگ محصور با دیوارهای آجرنما در پشت درختان در هم تنیده و تنومند، دید هر رهگذری را به خود جلب می کند. بانوانی که به همراه کودکان خود تکی یا دسته جمعی و یا دختران نوجوانی که با دوستان خود وارد این مکان می شوند ناخودآگاه باعث می شود انسان یک نیم نگاهی به سر درب ورودی این محل بیندازد؛ فرهنگسرای آنا.

 • avarez.gif ۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۱۱:۴۴

  تبریزی ها همگرا ترین شهروندان کشور؛

  مدیریت کارآمد شهری نیازمند پرداخت به موقع عوارض به شهرداری هاست

  شهریارنیوز: طبق قانون، شهرداري سازمان مردم نهادي است که وظيفه ي تأمين بخش اعظمی از نيازهاي شهری شهروندان را بر عهده دارد و هزينه ي خدمات ارائه شده را با استفاده از مکانيزم خاصي که «عوارض شهري » و «بهاي خدمات» ناميده مي شود از ساکنان حقيقي و حقوقي آن شهر در سال دریافت ميکند.

 • 20253.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۰۹:۱۷

  نگاهی بر آمار مقایسه ای توزیع آسفالت در ۲۸ سال اخیر؛

  نزدیک به ۱۰۰ هزار تن آسفالت در سه ماهه اول سال در معابر تبریز توزیع شد

  شهریارنیوز: حجم بالای استفاده از آسفالت در سه ماهه اول سال ۹۶ در مقایسه با ۱۲ ماه سال ۹۵ ، نشان از اهمیت ارتقای ایمنی و سهولت عبور و مرور شهروندان در سطح شهر برای مسئولین شهرداری تبریز را دارد.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۱۲:۵۴

  به مناسبت عید سعید فطر،

  خداحافظ ماه خوب خدا و سلام بر عید فطر

  شهریارنیوز: عید فطر یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است.

 • پسماند ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۴:۰۸

  تأملی بر خطرات تولید مواد زاید جامد در کشور؛

  تبریز، پیشگام در جمع آوری و امحای زباله های شهری

  شهرام صادق‌زاده

 • 137.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۰:۴۴

  شهروندان این شماره را بخاطر بسپارند؛

  سامانه 137 ، پل ارتباطی بین شهروندان و شهرداری تبریز

  شهریارنیوز: به منظور ارايه خدمات مطلوب و ارتباط مستقيم مسئولین شهرداری تبریز با تك تك شهروندان، سامانه 137 به صورت مدرن، هوشمند و هدفمند، پل ارتباطي ميان مسئولان با شهروندان است.

 • 421206780_95707.jpg ۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۰:۴۴

  به مناسبت ضرورت آماده سازی شهر برای 2018 ؛

  اهتمام ویژه ی شهرداری تبریز در توسعه و تکمیل اماکن تاریخی گردشگری

  شهریارنیوز: انتخاب کلان شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ و به دنبال این مسئله ضرورت آماده سازی شهر برای استقبال از میهمانان در شان تبریز، موضوعی است که در چند سال اخیر توجه مسئولین شهری تبریز را به خود مشغول کرده و اجرای آن جزو برنامه های اصلی شان شده است.

 • 1027.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۹:۵۸

  آموزش های شهروندی؛

  اگر با خودروهای گرانقیمت تصادف کردید، از این قانون استفاده کنید

  شهریارنیوز: امروزه یکی از موضوعاتی که می تواند جوامع بشری را از اختلافات شخصی و جمعی در امان بدارد، «آشنایی با حقوق متقابل افراد با یکدیگر و قانون» است که مهمترین اثر این آشنایی و آگاهی را می توان در پیشگیری از وقوع بسیاری از مشکلات حقوقی دانست.

 • مشروطه.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۰۸:۴۸

  با همکاری نهادهای متولی به ثمر رسید

  بازگشت نشاط و آرامش به پارک زیبای مشروطه

  شهریارنیوز: یکی از پارک‌های زیبای تبریز پارک مشروطه است که در بلوار مشروطه و در کنار ترمینال مسافربری مرکزی تبریز واقع شده است. این مکان یکی از زیباترین پارک‌های تبریز است که در سال ۱۳۸۰ احداث شد و در اختیار شهروندان و مسافران ورودی به این شهر قرار گرفت.

 • dc190b0178e876beec055297404b979b-610x413.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۳:۲۱

  رسانه ها همیار شهر/

  اطلاع رسانی درست لازمه پیشبرد اهداف مدیریت شهری

  شهریار نیوز: رسانه در هر شهر و جامعه ای از اهمیت فراوانی برخوردار است و ابزار قدرتمندی برای شکل دادن به اذهان عمومی و جریان سازی در سطح اجتماع به نفع دیدگاه های مطلوب خود است.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۴:۰۷

  سیاه نمایان یا رسانه های اثر گذار؛

  رسانه‌ها و مشارکت عمومی و سرمایه گذاری های کلان شهری

  شهریارنیوز: رسانه ها به عنوان منابع آگاهی دهنده در تنویر افکار عمومی، آگاهی بخشی به جامعه و رفع مشکلات و معضلات جامعه و مردم نقش بسزایی دارند و کشورهای توسعه یافته با استفاده از رسانه ها مشکلات و معضلات جامعه را شناسایی و راهکارهای مناسبی به مدیران شهری ارائه می دهند.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۵۷

  سیاه نمایان یا رسانه های اثر گذار؛

  رسانه‌ها و مشارکت عمومی و سرمایه گذاری های کلان شهری

  شهریارنیوز: رسانه ها به عنوان منابع آگاهی دهنده در تنویر افکار عمومی، آگاهی بخشی به جامعه و رفع مشکلات و معضلات جامعه و مردم نقش بسزایی دارند و کشورهای توسعه یافته با استفاده از رسانه ها مشکلات و معضلات جامعه را شناسایی و راهکارهای مناسبی به مدیران شهری ارائه می دهند.

 • 33.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۳:۳۶

  نگاهی گذرا بر اتفاق مهمی که این روزها در سطح شهر در حال اجراست

  شهروند مسوول ؛ رسانه آگاه

  شهریارنیوز: آسفالت ریزی ضربتی معابر یکی از مهمترین نمودهای عملکرد شهرداری تبریز طی سه ماه گذشته سال جاری به شمار می رود که علاوه بر زیبایی بخشیدن به منظر شهری در تقویت روحیه و شادابی شهروندان نیزتاثیرگذاراست.

 • photo_۲۰۱۷-۰۶-۱۲_۰۹-۴۷-۲۰.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۰۹:۵۰

  تقدیر یک شهروند تبریز از اجرای پروژه ای عمرانی/

  اصلاح تقاطع سه‌راهی اهر اقدامی شایسته تقدیر است

  شهریارنیوز: آنهایی که از طریق بلوار خاوران به سمت شهر ییلاقی و خوش آب و هوای باسمنج تردد می کنند یقیناً با بلوار شهدای غواص که اخیرا تبدیل به جاده دو بانده گردیده آشنا هستند.

 • 1.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۱۲:۵۷

  یادداشت/

  نقش «فضای شهری و پدافند غیرعامل» در کاهش تلفات تروریستی

  شهریارنیوز: هنگام بروز حوادثی همچون واقعه‌ی تروریستی تهران، آن‌چه ما را به عنوان یک شهروند شهرساز نگران می‌سازد، میزان آمادگی فضاهای شهری برای مقابله با چنین رویدادهایی است.

 • 1.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۱۱:۳۹

  یادداشت/

  ارائه خدمات شهری به کوچه های تو در تو بافت حاشیه نشین

  شهریارنیوز: ارائه خدمات شهری بافت حاشیه نشین تبریز در چند سال اخیر از تنظیف آن گرفته تا خدمات ایمنی با مسیر گشایی های کوچک و بزرگ ابعاد تازه ای به خود گرفته و حالا اثرات تمیزترین شهر ایران در این محلات قابل مشاهده است.

 • 82553058-71656436.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۱۲:۱۶

  یادداشت جالب ایرنا در مورد عظیم قیچی‌ساز، کارمند شهرداری تبریز:

  عظمت کار 'عظیم'

  شهریارنیوز: عظیم قیچی ساز، اعجوبه ورزش کوهنوردی کشورمان، عصر چهارشنبه درحالی با استقبال گسترده مردم و مسوولان وارد فرودگاه بین المللی تبریز شد که با صعودهایش پرچم ایران را بر فراز مرتفع ترین قله های جهان به اهتزار درآورد و نامش را وارد 'باشگاه هشت هزار متری ها' کرد.

 • e26d0e96_18e6_425e_ae9d_6efa2f2dbf4c.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۱۰:۳۵

  امام مخالف اشرافیت‌طلبی و اسراف بود؛

  نگاهـی به نهضــت روح‌الله

  شهریارنیوز: برخی‌‌ها چنین گمان می‌کنند که امام خمینی(ره) قیام کرد، چون صرفا شاه مملکت دیندار نبود و اگر چنانچه شاه ظواهر دینی را رعایت می‌‌نمود و اهل نماز و روزه و زیارت و عزاداری معصومین بود و ظواهر دینی را پاس می‌داشت امام خمینی شاید در اندیشه و ایده قیام پافشاری نمی‌نمود!

 • photo_2017-06-02_19-12-37.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۰۸:۱۳

  تحلیل کوتاهی از کارکرد منسوخ صندوق‌های خیریه

  شهریازنیوز: هر یک از صندوق‌ها، یک موقعیت خطرساز برای عابران پیاده است. بارها دیده شده که (به خصوص در فصل زمستان و موقع لیزشدن زمین) عابران پیاده در عبور و مرور ناخودآگاه خود، با این صندوق‌ها تلاقی یافته، دچار جراحت‌هایی شده‌اند یا لباس شان پاره شده است.

 • photo_2017-06-01_12-54-17.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۲:۴۵

  نگاه یک شهروند به وجود پیاده‌راه در ساختار شهری

  شهریارنیوز: متن زیر نگاه یک شهروند به وجود پیاده‌راه در ساختار شهری است: کل نظام حفظ و انتقال تجربه انسان به شکل یک نظام هم مرکز سازمان میابد‌ که در مرکز آن اشکارترین و منطقی ترین ساختارها قرار دارد. زیاد مهم نیست که آیا یک اصل معناساز، به مفهوم خاص کلمه، ساختارست یا خیر.

 • 13910722103121834_PhotoL.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۲:۳۷

  جلوگیری از آبگرفتگی معابر با ارتقای فرهنگ شهروندی

  شهریارنیوز: مدیر بحران شهرداری تبریز گفت: با ارتقای فرهنگ شهروندی، بخشی از مشکلات آبگرفتگی و جاری شدن روان‌آب‌ها در معابر و خیابان‌ها حل می‌شود.

 • 1.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۰۸:۰۸

  گشتی در تبریز، در آستانه تبریز 2018

  حیدرزاده؛ خانه ای با ارسی هایی روح بخش

  شهریارنیوز: محله‌ مقصودیه از محله‌های قدیمی تبریز است و به‌راحتی می‌توانید با گشت و گذار در آن، خانه‌های تاریخی و زیبای بسیاری پیدا کنید که یکی از آن‌ها خانه‌ی حیدرزاده است.

 • IMG_20160127_152447.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۳:۲۰

  مروری گذرا بر پروژه های عمرانی تبریز

  تبریز پیشگام در توسعه عمرانی و آبادانی

  شهریارنیوز:اقدامات عمرانی در شهر تبریز طی چهار سال گذشته بیش از هر زمان دیگری مشهود و برای شهروندان قابل لمس بوده است.