نمایش همه
 • photo_2017-04-17_09-31-36.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۰:۴۹

  مسافرانی که همسفر آب شدند؛

  پیدا و نهان سیل در آذربایجان شرقی/ سلفی در کار نبود

  درحالی‌که برخی رسانه‌ها از جان‌باختگان سیل به‌عنوان تماشاگران و سلفی بگیران یاد می‌کنند ولی واقعیت چیز دیگری است و عکس سلفی و یا تماشایی در کار نبود.

 • 111350.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۰:۱۸

  رفع آسیب های پارادوکس شهرنشینی؛

  آموزش فرهنگ صحیح ترافیکی حلقه گم شده بهتر زیستن /ترافیک بیمارستانی چیست؟

  شهریارنیوز: شاید هر کدام از ما مواقعی در ترافیک سنگین و دردآور مسیر یکی از بیمارستانهای شهر تبریز گیرافتاده باشیم و یا مجبور به تحمل آن برای انجام یک ملاقات کوتاه و سرپایی جهت عیادت از یک بیمار شویم.

 • 8620.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۴:۰۶

  فرهنگ شهروندی؛

  رانندگی در روزهای بارانی

  شهریارنیوز: نفوذ غیرقابل انکار وسایل نقلیه شخصی در زندگی روزمره انسان ها، موجب شده بسیاری از مشکلات و معضلات به وجود آمده در اثرتغییرات جوی یا دیگر عوامل طبیعی و غیرطبیعی، در مقابل لذت رانندگی و راحتی ماشین شخصی، به چشم نیاید.

 • 617968.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۰۸:۴۸

  آموزش‌های شهروندی/

  قانون درباره «قفل و زنجیر ورودی کوچه» چه می‌گوید؟

  شهریارنیوز: هنگام تردد در شهر گاهی کوچه‌هایی دیده می‌شود که ورودی‌ کوچه، توسط نگهبان، گیت یا زنجیر مسدود شده و شهروندان اجازه دسترسی به آن کوچه را ندارند؛ مگر اینکه از ساکنان کوچه باشند یا اینکه ورود آنان از طرف ساکنان تایید شود.

 • 669750.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۰۷

  چرا ما مجبور می شویم؛

  آلودگی مازوت در چند اپیزود

  شهریارنیوز: زمستان سال گذشته شهروندان تبریز شاهد آلودگی بی سابقه هوای شهر بودند این آلودگی همزمان با بارش سنگین و کم سابقه برف در شمال کشور و کاهش فشار گاز در این مناطق اتفاق افتاده بود.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۳:۲۴

  آموزش های شهروندی؛

  "جنس فروخته شده" در چه شرایطی باید "پس گرفته" شود؟

  شهریارنیوز: با اینکه دادوستد یا همان خرید و فروش در زندگی روزمره انسان‌ها، جایگاه ویژه‌ای دارد، بسیاری از خریداران به علت آگاه نبودن از حقوق خود دچار مشکل می شوند.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۹:۵۲

  به بهانه ١٧ فروردین(١٢٩٩خورشیدی)، آغاز قيام شيخ محمد خياباني در تبريز؛

  تلگرامی از تبریز به تهران!

  شهریارنیوز: به بهانه‌ دید و بازدید نوروزی خانه‌ شیخ جمع می‌شدند و مشورت می‌گرفتند. آن گروه می‌رفت و گروه دیگری می‌آمد. در چهره‌ شیخ هرآنچه بود تغییر و تحول مبارزه بود اما خستگی نه.

 • سیف.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۴۵

  به بهانه روز طبیعت؛

  13 فروردین، روزی که دنیای مجازی در خانه جا می ماند

  شهریارنیوز: در «روز انس با طبیعت» امسال، چه خوب است وقتی باروبندیل سفرمان را می‌بندیم، دنیای مجازی و مخلفاتش را در خانه جا بگذاریم.

 • AAEAAQAAAAAAAAgbAAAAJDJiMTVmNDE2LTIxNzYtNDBkZC05MjczLTBjNGVjM2RmMzM1MA.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۰۸:۱۳

  گام نوروزی اداره کل روابط عمومی شهرداری تبریز در آستانه تبریز 2018/

  معرفی جاذبه های گردشگری تبریز از شبکه های سراسری سیما

  شهریارنیوز: نوروز سال 96 برای تبریز سالی متفاوت تر از سال های گذشته بود. در روزهایی که پشت سر گذاشتیم شاهد پخش ویژه برنامه های تبریز از شبکه های مختلف سیما بودیم. پخش ویژه برنامه « ایران ما» و «بوم گرد» از شبکه های سراسری یک و چهار سیما از تولیدات مشارکتی اداره کل روابط عمومی و بین الملل تبریز گام بزرگی در راستای معرفی جاذبه های گردشگری تبریز است.

 • 563830.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۰۹ ۰۹:۵۶

  عبارتی که حداقل مجازات آن شش ماه حبس است!

  نگاهی به ابعاد حقوقی و فرهنگی عبارت «پارک=پنجر»

  شهریارنیوز: ممنوعیت پارک خودرو در مقابل پارکینگ، یکی از قوانین ابتدایی و بدیهی راهنمایی و رانندگی است که به دلیل کمبود پارکینگ و برخی نارسایی‌های فرهنگی، به یکی از موضوعات مهم اختلاف در محلات مسکونی تبدیل شده است.

 • a (3).jpg ۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۲:۴۰

  تدوین محورهای گردشگری پایدار توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز،

  تبریز شهر خانه های تاریخی

  شهریارنیوز: تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی با مساحتی حدود ۱۲۰۰ کیلومتر مربع، پس از تهران و مشهد سومین شهر بزرگ ایران است. تبریز از شمال به کوه عینالی و از جنوب به دامنه کوه سهند و از سمت غرب به جلگه تبریز و دریاچه ارومیه محدود است. و از دیرباز تأثیر زیادی در زمینه‌های مختلف از جمله سیاسی و اقتصادی داشته‌است.

 • index.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۹:۰۲

  اینجا که آمده‌ای تبریز است؛

  تبریز میعادگاه دوست داران تاریخ و طبیعت / تبریز همزاد تاریخ+ تصاویر

  شهریارنیوز: تبریز همیشه سربلند ایران زمین، سرزمینی کهن، با فرهنگ چند لایه و غنی، دیاری سرساییده به آسمان و پای محکم کرده لابلای کوه های استوار، سرزمینی که بالندگی مدنیت مرهون جان فشانی‌های اوست، محل تولد هزاران اسلیمی و ختایی هزار برگ که نام هر یک برای درخشان شدن آسمان هر کشوری کافی است، دیاری هنردوست و هنر پرور با یادگارانی از جنس خاک و تار آبگینه، سرزمینی که فرزندانش برای حفظ این اصالت و شکوه عمر را لابلای برگه‌های تاریخ و فرهنگ می گذارند.

 • بازیافت.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۲:۳۳

  تبریزی‌ها در دو هفته گذشته «یک پلاسکو» زباله تولید کرده‌اند!

  شهریارنیوز: برخی از نارسایی‌ها و تلخی‌های زندگی شهری، دفعی و ناگهانی است، اما بسیاری از آن‌ها، در یک روند تدریجی و نامحسوس روی می‌دهد.

 • 110616.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۰۸:۳۷

  ائل‌گلی، دوباره بساط مهمانی‌اش را گشود...

  شهریارنیوز: چون جنگلی زیبا و سرسبز بساط زیبایش را در جنوب شرقی شهر تبریز پهن کرده و مردمان را از جای جای سرزمین‌مان به آغوش پر مهر خویش کشانده است، اینجا پارک جنگلی ائل گلی است، جایی که همه ساله در فصل بهار و تعطیلات نوروزی گردشگران داخلی و خارجی را میهمان خود کرده و چشمهایشان را به تماشا می‌نشاند.

 • images.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۰

  تبریز ۲۰۱۸ یک رویداد گردشگری

  شهریارنیوز: سازمان همکاری کشورهای اسلامی با ۵۷ عضو که بعد از سازمان ملل متحد دومین سازمان بین‌المللی به شمار می-رود، کلانشهر تبریز را برای سال ۲۰۱۸ میلادی به عنوان شهر نمونه گردشگری معرفی نموده است.

 • 352.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۱:۱۲

  نگاهی به اقدامات سازمان پارکهای تبریز در آستانه نوروز/

  تبریز سرمست از عطر گلهای بهاری/ طراحی منحصربفرد گلکاری های بهاره نوروز امسال را متفاوت می کند

  شهریارنیوز: بوی شب بوها که در شهر می پیچد انگار بهار بالاخره از پس زمستانی طولانی قد برافراشته و می خواهد با ظرافت خاص خود در کوچه پس کوچه های شهر قدم بزند.

 • photo_2017-03-12_17-30-29.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۷:۱۷

  یادداشت /

  مرثیه های رندانه

  شهریار نیوز: میدان بلدیّه : ظهرگاه عاشورا طبق روال هر سال دسته سیاه پوش از محله نوبر به راه افتاده بود به مقصد بازار. در آن سال شاه فرمانی صادر کرد، مبنی بر اینکه عزاداری تحت هر عنوان، قدغن و با خاطیان برخورد خواهد شد!

 • timthumb.php.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۰:۳۸

  یادداشت/

  پاسداشت صافی، رجعت به فرهنگ اصیل عزاداری ایرانی و آذری است

  شهریارنیوز: باید بپذیریم که عمده آسیب‌ها و بدعت‌هایی که در یکی دو دهه گذشته در فرهنگ عزاداری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) پدید آمده، ریشه در کم‌توجهی به بزرگان نوحه‌سرایی و مدیحه‌سرایی دارد.

 • خانه تکانی.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۰۸:۵۱

  یادداشت/

  در آستانه نوروز و فرارسیدن سال نو، در زیبایی شهرمان مشارکت کنیم

  شهریارنیوز: آغاز سال جدید همواره پیام آورنوشدن وتازگی است و ما ایرانیان، این پیام را با جان و دل درمی یابیم و تلاش داریم آن را درتمام زاویه های زندگیمان، تسری دهیم،

 • clock-square-tabriz-18.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۰:۵۳

  رضا کهولی

  ضرورت آماده سازی تبریز ۲۰۱۸ در شان تاریخ و گذشته این شهر

  شهریارنیوز: آذربایجان و تبریز از دیرباز قلب تپنده علم ؛ هنر و تمدن منطقه و کشورهای اسلامی بوده و عالمان ؛ نخبگان و هنرمندان این شهر نقشی اساسی در شکل گیری تمدن و مکتاب هنری اسلامی داشته اند.

 • jj2.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۰:۲۹

  درآستانه سال نو، ترافیکی روان داشته باشیم؛

  فرهنگ ترافیک، بخش تفکیک‌ناپذیر زندگی شهری

  شهریارنیوز: وجود قوانین و مقررات در زندگی شهری، تا بدان جا رسوخ کرده است که دیگر هیچ کس، زندگی در شهرها را بدون قانون و انضباط، نمی تواند تصور کند. چرا که هرج و مرج و اغتشاش ناشی از بی قانونی، برای همگان آشکار است و البته که خوشایند هم نیست؛

 • 15253.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۱۰

  متروی تبریز به مرکز شهر رسیده است؛

  تبریز میزبان عید نوروز متفاوت

  شهریارنیوز: این روزها تلاطم عجیبی در میان تلاشگران و دست اندرکاران پروژه کلان شهر تبریز وجود دارد، طوری که نشاط پیشرفت این طرح بزرگ با روحیه شهروندان عجین شده است، البته انتظار مردم عزیزمان هم به جاست زیرا طی سالیان متمادی فکر و ذهن همه آحاد جامعه به پروژه مترو متمرکز شده است.

 • تبریز.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۳:۳۱

  ایام پایان سال و لزوم توجه به افزایش رضایتمندی شهروندان و میهمانان از ناوگان حمل نقل شهری

  شهریارنیوز - علی عباسی؛ در طول سه سال گذشته شهرداری تبریز سرمایه گذاری قابل توجه و تاثیرگذاری را برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهر انجام داده است.

 • ind12ex.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۱:۲۵

  مشارکت اجتماعی و فرهنگ شهروندی

  شهریارنیوز: در گذشته شهرها به عنوان کانون های اجتماعات انسانی کارکردهای اداری، سیاسی و خدماتی داشته اند و از این منظردر اداره خود به نهادی برای اداره، بهسازی و عمران شهر و ارائه خدمات اولیه شهری از قبیل نظافت و …نیاز داشته اند؛

 • 37201106924842284742.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۳:۲۷

  لزوم صیانت از حقوق شهروندان، سرلوحه اقدامات شهرداری است

  شهریارنیوز: علاقمندی اقشار مختلف جوامع به شهرنشینی و بهره مندی از امکانات موجود در شهرها، گاه از جمله دلایل تخطی از قانون و مقررات است؛

 • photo_2017-02-22_19-57-03.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۰۸:۱۹

  یادداشت/

  نگاهی به پدیده آلونک‌سازی و مخاطرات عمومی آن

  شهریارنیوز: آلونک‌سازی پدیده‌ دیرآشنایی است که مبدا حاشیه‌نشینی در بسیاری از کلان‌شهرها به شمار می‌رود‌.

 • 30.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۳:۲۴

  در آستانه نوروز، انجام معاینه فنی خودروهایمان را از یاد نبریم؛

  مراکز معاینه فنی شهرداری تبریز، در خدمت تامین ایمنی سفرشهروندان

  شهریارنیوز: از آن هنگام که اتومبیل، برای سفر و رسیدن به مقصد، جای چهارپایان را گرفت، میل انسان به رفتن و دیدن نادیده ها، بیش از پیش افزایش یافت و این وسیله نقلیه، علاوه بر کم کردن زمان سفر و تامین رفاه و آسایش سرنشینان، از لحاظ ایمنی و رفع خطرات در حین سفر نیز، مورد توجه قرار گرفت.

 • 11233.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۰۹:۲۲

  شهر برفی، بازگشت به سرشت سپید آدمی

  شهریارنیوز: معماری در طول تاریخ، همواره با طبیعت پیرامون خود، ارتباط دو سویه داشته است.

 • 13951118002225_Test_PhotoH.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۰:۰۳

  22 بهمن روز نمایش قدرت و اقتدار

  شهریارنیوز: دهه‌ فجر و به خصوص 22 بهمن مقطع رهایی ملت ایران و آن بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا کرده است.

 • نشان ویژه مدیریت جهادی ۱۳۹۵-۱۱-۱۹ ۱۰:۵۸

  گزارشی از سومین همایش ملی مدیریت جهادی

  نشانی که به نشان های شایستگی تبریز افزود

  شهریار نیوز: «مدیریت جهادی» به تبین الگوهای مدیریتی اثرگذار با ویژگی هایی همچون دانش محوری ، تعهد ارزش مدارانه و شایسته سالار برای سازماندهی حوزه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی کشور بکار گرفته شود.