نمایش همه
 • 1.jpg امروز ۰۸:۰۸

  گشتی در تبریز، در آستانه تبریز 2018

  حیدرزاده؛ خانه ای با ارسی هایی روح بخش

  شهریارنیوز: محله‌ مقصودیه از محله‌های قدیمی تبریز است و به‌راحتی می‌توانید با گشت و گذار در آن، خانه‌های تاریخی و زیبای بسیاری پیدا کنید که یکی از آن‌ها خانه‌ی حیدرزاده است.

 • 2.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۱:۰۹

  یادداشت/

  تولید زباله کمتر با پرهیز از اصراف در ماه رمضان

  شهریارنیوز: برپایی سفره‌های افطاری رنگارنگ تنها محدود به خانه‌ها نمی‌شود. احتمالا برای بسیاری از ما پیش آمده است که برای میهمانی افطاری به یکی از رستوران‌ها یا تالار‌های شهر دعوت شده باشیم.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۱۰:۱۴

  مجموعه صاحب‌الامر تبریز (بزرگترین میدان حکومتی تاریخ ایران)

  شهریارنیوز: مجموعه صاحب آباد تبریز ازجمله مجموعه‌های تاریخی شهر تبریز و مقر حکمرانی دولتمردان صفویه، دوران آق قویونلوها (اجداد شاه اسماعیل اول)، بوده است و در اوایل صفویه نیز به عمارات و وسعت آن افزوده شده است که امروزه از این مجموعه بیش از چند اثر تاریخی بر جای نمانده است.

 • 4.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۹:۵۵

  لحظات آرامش بخش، ارمغان ماه رمضان؛

  سفره‌های ساده افطارم آرزوست

  شهریارنیوز: ماه مبارک رمضان که فرا می‌ رسد موجی از تجملات نیز بار دیگر در سفره‌های افطار ایرانیان خود را به رخ دیگران می‌کشد.

 • ماه-رمضان.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۲۶

  با تشنگی ماه رمضان چه کنیم؟

  شهریارنیوز: طسظیک کارشناس تغذیه گفت: از آنجا که مصرف میوه و سبزی کافی در طول روز از بروز تشنگی زودرس جلوگیری می‌کند باید میوه در فاصله‌ افطار تا سحر، سبزی در دو وعده‌ افطار و سحر و سالادها در وعده‌ سحر مصرف شوند.

 • 1.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۳:۱۷

  ره‌توشه‌هایی ناب از بیانات و سبک زندگی پیر جماران؛

  ماه رمضان در بیانات و سبک زندگی امام خمینی(ره)

  شهریارنیوز: به مناسبت نزدیک شدن به آغاز ماه رمضان، ره‌توشه‌هایی ناب از بیانات و سبک زندگی پیر جماران، امام خمینی(ره) در این ماه مبارک تقدیم خوانندگان عزیز می‌شود.

 • group-memari1-350x245.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۴۴

  الگوهای سال های دور را فراموش نکنیم؛

  اصول اولیه ساختمان سازی، مقدمه حقوق شهروندی است

  شهریار نیوز: شهرهای امروزی به عنوان محل پیدایش اجتماع افراد، سکونتگاه ها و جایگاه شهروندان محسوب شده و حقوق شهروندی نیز باید مورد تقویت و حمایت روابط و تعاملات نهادهای درون شهری قرار گیرد

 • انتخابات.jpg ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۲۰:۲۴

  صدای شهرها باید رساتر شنیده شود

  پدیده‌ای به نام «شهری‌شدن انتخابات»

  باید صدای شهرها رساتر شنیده شود؛ برای اینکار باید ابتدا نیازها و توقعات جامعه شهرنشین شناسایی شود. به نظر می‌رسد یکی از اصلی‌ترین مطالبات شهرها بحث اشتغال باشد.

 • گزارش تصویری: بازدید شهردار تبریز از روند مسافرگیری مترو در محدوده مرکزی شهر ۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۴۰

  یادداشت/

  مترو، جلوه بارز توسعه شهری

  شهریارنیوز: "مترو" یکی از نیاز های ضروری جوامع شهری امروزی به شمار می رود در جهان امروز، قطار شهری از جمله بخش های زیربنایی است که توسعه شهری را تحت تاثیر قرار می دهد.

 • 13960227002056_Test_PhotoH.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۹:۴۹

  فرش شورا بر دیوارهای شهر

  شهریارنیوز: پس از یک هفته تبلیغات گسترده نامزدهای انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا، 29 اردیبهشت نقطه پایانی بر ماراتن پوستر چسبانی بر در و دیوار شهر خواهد بود.

 • عمادی.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۲۶ ۱۴:۱۵

  یادداشت/

  برنامه‌های محتوایی روابط‌عمومی، انعکاس مسیر بالنده شهر

  شهریارنیوز: مفهوم سازمانی «روابط‌عمومی» در کشور ما از دیرباز، محدود به فعالیت‌های خاص دستگاه‌های اجرایی بوده و کارکرد چندانی در ارتباط با طیف‌های مختلف سنی و اقشار اجتماعی نداشته‌است.

 • 12.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۱:۰۸

  یادداشت/ درحاشیه تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای شورای شهر،

  به عمل کاربرآید، به سخن‌دانی نیست!

  شهریارنیوز: کالبد شهربه مانند موجودی زنده، برای تداوم حیات خویش ناگزیر به تبعیت از قواعد نظم و ترتیب است و کوچکترین تخطی از این قواعد، حیات و سلامت این کالبد را مخدوش می کند.

 • 57429519.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۰:۴۰

  شیوه نامه گردشگری غذا ابلاغ می‌شود

  خانه‌تکانی در منوی غذای رستوران‌های ایران

  شهریارنیوز: شیوه نامه گردشگری غذا پس از برگزاری ۸ جشنواره «سفره ایران» تهیه شده و بزودی به رستوران ها و مراکز اقامتی سراسر کشور ابلاغ می شود.

 • 57473638.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۰۸:۵۲

  نه، به تبلیغات کاغذی

  شهریارنیوز: تبلیغات رسمی انتخابات کاندیداهای شورای اسلامی چند روزیست که آغاز شده و آنچه هم اکنون و در میان تمام شعارهای انتخاباتی نصیب خیابان ها و جای جای شهرها می شود فضای مغشوش و مملو از کاغذ پاره هایست که به عنوان پوستر با باد بهاری مهمان گوشه و کنار شهر می شوند.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۳:۰۳

  از کلنل تا مدرسه خلبانی در تبریز؛

  گشتی در تبریز، در آستانه تبریز 2018

  شهریارنیوز: 126 سال پیش در محله سرخاب تبريز طفلي پا به عرصه وجود نهاد كه محمدتقي ناميده شد. پدرش ياور محمدباقرخان پسيان از ايلات كرد منطقه و مادرش فاطمه سلطان عزتالحاجيه از همان كودكي در تربيت فرزند كوشيدند.

 • IMG12142549.JPG ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۷

  دستی که پیامبر (ص) بر آن بوسه زد

  شهریارنیوز: روز کارگر که هرسال مصادف با یازده اردیبهشت به عنوان روز کارگر انتخاب شده، یادآور زحمات کارگرانی است که عرق جبین می‌ریزند و با کد یمین لقمه‌ای نان برای خانوار خود به دست می‌آورند.

 • IMG12343006.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۹:۵۷

  تبلیغات انتخاباتی و لزوم توجه به پاکیزگی شهر؛

  آن کسان کین جلوه بر دیوار و معبر می کنند...

  شهریارنیوز: مدت زیادی تا آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نمانده است و طبیعتا همانند ادوار گذشته، تمامی خیابان ها، کوچه ها و معابر شهر زیر پوشش گسترده این تبلیغات قرار خواهد گرفت.

 • 863.jpg ۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۱:۳۰

  آموزش های شهروندی/بخش ششم

  "دستور تخلیه اماکن استیجاری" چگونه صادر می شود؟

  شهریارنیوز: یکی از دعاوی رایج میان موجر و مستاجر، عدم تخلیه عین مستاجره در پایان قرارداد اجاره از سوی مستاجر است؛ در این موارد، موجر باید با طرح دعوای حقوقی نزد مراجع صالح قضایی، خواستار تخلیه مستاجر و پرداخت اجرت المثل ایام تصرف بی‌مورد مستاجر شود.

 • photo_2017-04-17_09-31-36.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۰:۴۹

  مسافرانی که همسفر آب شدند؛

  پیدا و نهان سیل در آذربایجان شرقی/ سلفی در کار نبود

  درحالی‌که برخی رسانه‌ها از جان‌باختگان سیل به‌عنوان تماشاگران و سلفی بگیران یاد می‌کنند ولی واقعیت چیز دیگری است و عکس سلفی و یا تماشایی در کار نبود.

 • 111350.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۰:۱۸

  رفع آسیب های پارادوکس شهرنشینی؛

  آموزش فرهنگ صحیح ترافیکی حلقه گم شده بهتر زیستن /ترافیک بیمارستانی چیست؟

  شهریارنیوز: شاید هر کدام از ما مواقعی در ترافیک سنگین و دردآور مسیر یکی از بیمارستانهای شهر تبریز گیرافتاده باشیم و یا مجبور به تحمل آن برای انجام یک ملاقات کوتاه و سرپایی جهت عیادت از یک بیمار شویم.

 • 8620.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۴:۰۶

  فرهنگ شهروندی؛

  رانندگی در روزهای بارانی

  شهریارنیوز: نفوذ غیرقابل انکار وسایل نقلیه شخصی در زندگی روزمره انسان ها، موجب شده بسیاری از مشکلات و معضلات به وجود آمده در اثرتغییرات جوی یا دیگر عوامل طبیعی و غیرطبیعی، در مقابل لذت رانندگی و راحتی ماشین شخصی، به چشم نیاید.

 • 617968.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۰۸:۴۸

  آموزش‌های شهروندی/

  قانون درباره «قفل و زنجیر ورودی کوچه» چه می‌گوید؟

  شهریارنیوز: هنگام تردد در شهر گاهی کوچه‌هایی دیده می‌شود که ورودی‌ کوچه، توسط نگهبان، گیت یا زنجیر مسدود شده و شهروندان اجازه دسترسی به آن کوچه را ندارند؛ مگر اینکه از ساکنان کوچه باشند یا اینکه ورود آنان از طرف ساکنان تایید شود.

 • 669750.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۲:۰۷

  چرا ما مجبور می شویم؛

  آلودگی مازوت در چند اپیزود

  شهریارنیوز: زمستان سال گذشته شهروندان تبریز شاهد آلودگی بی سابقه هوای شهر بودند این آلودگی همزمان با بارش سنگین و کم سابقه برف در شمال کشور و کاهش فشار گاز در این مناطق اتفاق افتاده بود.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۳:۲۴

  آموزش های شهروندی؛

  "جنس فروخته شده" در چه شرایطی باید "پس گرفته" شود؟

  شهریارنیوز: با اینکه دادوستد یا همان خرید و فروش در زندگی روزمره انسان‌ها، جایگاه ویژه‌ای دارد، بسیاری از خریداران به علت آگاه نبودن از حقوق خود دچار مشکل می شوند.

 • images.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۹:۵۲

  به بهانه ١٧ فروردین(١٢٩٩خورشیدی)، آغاز قيام شيخ محمد خياباني در تبريز؛

  تلگرامی از تبریز به تهران!

  شهریارنیوز: به بهانه‌ دید و بازدید نوروزی خانه‌ شیخ جمع می‌شدند و مشورت می‌گرفتند. آن گروه می‌رفت و گروه دیگری می‌آمد. در چهره‌ شیخ هرآنچه بود تغییر و تحول مبارزه بود اما خستگی نه.

 • سیف.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۴۵

  به بهانه روز طبیعت؛

  13 فروردین، روزی که دنیای مجازی در خانه جا می ماند

  شهریارنیوز: در «روز انس با طبیعت» امسال، چه خوب است وقتی باروبندیل سفرمان را می‌بندیم، دنیای مجازی و مخلفاتش را در خانه جا بگذاریم.

 • AAEAAQAAAAAAAAgbAAAAJDJiMTVmNDE2LTIxNzYtNDBkZC05MjczLTBjNGVjM2RmMzM1MA.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۰۸:۱۳

  گام نوروزی اداره کل روابط عمومی شهرداری تبریز در آستانه تبریز 2018/

  معرفی جاذبه های گردشگری تبریز از شبکه های سراسری سیما

  شهریارنیوز: نوروز سال 96 برای تبریز سالی متفاوت تر از سال های گذشته بود. در روزهایی که پشت سر گذاشتیم شاهد پخش ویژه برنامه های تبریز از شبکه های مختلف سیما بودیم. پخش ویژه برنامه « ایران ما» و «بوم گرد» از شبکه های سراسری یک و چهار سیما از تولیدات مشارکتی اداره کل روابط عمومی و بین الملل تبریز گام بزرگی در راستای معرفی جاذبه های گردشگری تبریز است.

 • 563830.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۰۹ ۰۹:۵۶

  عبارتی که حداقل مجازات آن شش ماه حبس است!

  نگاهی به ابعاد حقوقی و فرهنگی عبارت «پارک=پنجر»

  شهریارنیوز: ممنوعیت پارک خودرو در مقابل پارکینگ، یکی از قوانین ابتدایی و بدیهی راهنمایی و رانندگی است که به دلیل کمبود پارکینگ و برخی نارسایی‌های فرهنگی، به یکی از موضوعات مهم اختلاف در محلات مسکونی تبدیل شده است.

 • a (3).jpg ۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۱۲:۴۰

  تدوین محورهای گردشگری پایدار توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری تبریز،

  تبریز شهر خانه های تاریخی

  شهریارنیوز: تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی با مساحتی حدود ۱۲۰۰ کیلومتر مربع، پس از تهران و مشهد سومین شهر بزرگ ایران است. تبریز از شمال به کوه عینالی و از جنوب به دامنه کوه سهند و از سمت غرب به جلگه تبریز و دریاچه ارومیه محدود است. و از دیرباز تأثیر زیادی در زمینه‌های مختلف از جمله سیاسی و اقتصادی داشته‌است.

 • index.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۹:۰۲

  اینجا که آمده‌ای تبریز است؛

  تبریز میعادگاه دوست داران تاریخ و طبیعت / تبریز همزاد تاریخ+ تصاویر

  شهریارنیوز: تبریز همیشه سربلند ایران زمین، سرزمینی کهن، با فرهنگ چند لایه و غنی، دیاری سرساییده به آسمان و پای محکم کرده لابلای کوه های استوار، سرزمینی که بالندگی مدنیت مرهون جان فشانی‌های اوست، محل تولد هزاران اسلیمی و ختایی هزار برگ که نام هر یک برای درخشان شدن آسمان هر کشوری کافی است، دیاری هنردوست و هنر پرور با یادگارانی از جنس خاک و تار آبگینه، سرزمینی که فرزندانش برای حفظ این اصالت و شکوه عمر را لابلای برگه‌های تاریخ و فرهنگ می گذارند.