نمایش همه
 • گزارش تصویری: آلودگی هوای تبریز ۱۴۰۰-۱۰-۰۸ ۱۲:۱۴

  تبریز خفته در میان دود

  تنها یک روز از شادی بارش برف و درخشندگی آسمان در تبریز گذشته بود که به یک باره رنگ آسمان، تیره و تار شد و گلوهای مردم این شهر به سرفه افتادند. در واقع یک هفته‌ای می‌شد که با بارش نعمت خداوند متعال، خیابان‌ها، کوچه‌ها و پشت بام منازل تبریز، سفیدپوش شده و آسمان شهر رنگ دیگری گرفته بود اما گویا ما نتوانستیم این رحمت الهی را قدر بدانیم.

 • تصادف ۱۴۰۰-۰۹-۲۹ ۱۳:۳۶

  نواخته شدن زنگ خطر افزایش سوانح رانندگی در آذربایجان‌شرقی

  افزایش سوانح رانندگی در جاده‌های برون‌ و درون‌شهری آذربایجان‌شرقی، زنگ خطری است که به گوش تمامی آحاد جامعه از مسوولان دستگاه‌های متولی گرفته تا رانندگان و شهروندان رسیده، اما کاهش این آمار نیازمند اراده همگانی و کار عملی است.

 • کادر درمان ۱۴۰۰-۰۹-۲۰ ۱۴:۱۶

  ساعتی با خستگی‌ناپذیران روزهای تاریک کرونایی

  آرزویشان، دیدن لبخند بدون ماسک مردم است، هنوز زیر لایه‌های ماسک‌ و گرمای لباس‌ها، نفس کم نیاورده‌اند، سفیدپوشان فداکاری که کارشان مراقبت از بیمارانی است که در روزهای تاریک کرونایی حتی عزیزترین افراد از لمس و تماس با بیمارشان دچار ترس و وحشت می‌شدند.

 • مسجد کبود ۱۴۰۰-۰۸-۱۲ ۱۶:۱۳

  مهمترین معیارهای طراحی شهرهای اسلامی چیست؟

  طراحی و برنامه‌ریزی در شهرهای اسلامی ویژگی‌های منحصر به فردی داشته است؛ ویژگی‌هایی که امروزه کمتر در طراحی‌ها و برنامه‌های شهرها مورد توجه قرار گرفته است.

 • کاروانسرا ۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۱۲:۳۵

  کاروانسراهای آذربایجان‌شرقی در مسیر جهانی‌شدن

  آذربایجان‌شرقی به‌دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و برخورداری از آثار و ابنیه‌های تاریخی جزو مناطق سرآمد ایران اسلامی است که بر همین اساس اخیرا" تعداد چهار کاروانسرای این استان با تلاش میراث فرهنگی در مسیر جهانی شدن و ثبت در آثار یونسکو قرار گرفته است.

 • بازآفرینی شهری ۱۴۰۰-۰۷-۲۸ ۱۰:۲۷

  مدیریت بازآفرینی در بافت‌های فرسوده

  فرآیند احیای بافت فرسوده از مداخله در کالبد بناها و معابر شروع شده و تا اصلاح ساختارهای اجتماعی و اقتصادی تداوم می‌یابد.

 • بازیافت ۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۰۹:۱۸

  کاغذ باطله‌هایی که سبز می‌شوند

  رسیدهای خرید، اسناد، دفاتر، کتاب، مقوا، کارتون و امثال این موارد همگی کاغذهای باطله‌ای هستند که زباله نیستند و می‌توان با انجام بازیافت، بار دیگر از آن‌ها استفاده کرد.