شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۵
کد خبر32084

عضو شورای اسلامی شهر تبریز عنوان کرد:
بانوان تبریزی مناسبترین الگوی اشاعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب هستند

images.jpg

شهریارنیوز: عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به کسب رتبه برتر حقوق شهروندی، عفاف و حجاب شهرداری تبریز افزود:حجاب و عفاف پدیده مذهبی - ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی است و توجه به زمینه‌های فرهنگی - اجتماعی به عنوان بستر آن بسیار شایسته و لازم است و اشاعه و تعمیق آن نیاز به آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع است.

به گزارش شهریار، اسماعیل چمنی با بیان این مطلب گفت: در کنار شرایط مساعد اجتماعی برای ارزش تلقی کردن و الگوپذیری این فرهنگ، نیازمند درونی و نهادینه شدن آن در وجود افراد است بدون شک رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستمر و هدفمند است.

چمنی خاطر نشان کرد: تعادل و تنظيم در روابط محیط اداری نتایج مثبتی مانند حضور پرنشاط، سالم، شاداب و تأثيرگذار براي مردان و زنان در عرصه هاي مختلف جامعه مانند دستگاه های اداری دارد.

وی اظهار داشت: از ديدگاه استعمارگران هجوم به تار و پود جامعه اسلامى ابتدا بايد از تحت تأثير قرار دادن زنان آغاز شود و دستگاه استعمارى براى مبارزه با حجاب زنان و بيرون کشيدن آنان از کانون خانواده، مبالغ هنگفتى را اختصاص می دهند.

 اسماعیل چمنی با تاکید بر اینکه کرامت ها وفضيلت ها مختص مردان نيست گفت: چنانچه زنان یک جامعه دارای جوهر عفاف و حجاب باشند، مسير تعالي وبالندگي معنوي براي تمامی مردم آن جامعه هموار است.

چمنی تصریح کرد: يک زن مسلمان هرگز فرمان خداوند متعال را در مورد حفظ عفت و عصمت خود فراموش نمى کند و در طول زندگى حجاب خود را همانند گوهرى گرانبها پاسدارى مى کند

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: حضرت زهرا (س) حجاب را هرگز دست و پاگير و مانع تلاش‏هاي اجتماعي نمي‏دانست، از اين رو، در عرصه‏ هاي مختلف شرکت فعّال داشت

اسماعیل چمنی عنوان کرد: حجاب محدوديت ساز نيست بلکه ايجاد مصونيت مي کند و فقط مختص زنان نبوده و براي مردان نيز ضروري به نظر مي رسد. از بين رفتن حجاب در جوامع کنوني نه نماد رشد و پيشرفت بلکه نماد عقب ماندگي و غربزدگي کشورهاي اسلامي است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 7 =