یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵
کد خبر34310

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو:
مسئولان آذربایجان شرقی در خصوص کارخانه بلبرینگ‌سازی پاسخگو باشند

سعیدی.jpg

شهریارنیوز: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو گفت: مسئولان آذربایجان شرقی در خصوص کارخانه بلبرینگ‌سازی پاسخگو باشند.

به گزارش شهریار، محمد اسماعیل سعیدی گفت: مدیریت ضعیف باعث شده یکی از کارخانه‌های پایه دچار بحران شود و عده‌ای از پرداخت حقوقق کارگران امتناع کنند.

وی به اعتصاب کارگران شرکت بلبرینگ‌سازی اشاره کرد و ابراز داشت: به نظر می‌آید مشکلات مدیریتی موجب اعتراض کارگران شده و آنان حق دارند حقوق خود را از کارفرما مطالبه نمایند.

وی ادامه داد: کارخانه بلبرینگ‌سازی جزوی از حلقه تولید است و رکود در میزان فعالیت آن تاثیر چندانی ندارد چراکه این شرکت جزو چرخه تولید می‌باشد و اکثریت صنایع نیازمند محصولات کارخانه بلبرینگ سازی هستند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو سوءمدیریتی را عامل بروز مشکلات در این کارخانه دانست و عنوان کرد: این کارخانه از طریق دیگری به بخش خصوصی واگذار شد و اکنون که فعالیت کارفرمایان، اعتراض کارگران را در پی داشته است، مسئولین استان باید به قضیه ورود کنند و پاسخگو باشند.

وی تاکید داشت: بلبرینگ‌سازی جزو کارخانه‌های مهم و پایه در کشور است و چنانچه از اکنون به مشکلات آن رسیدگی و مدیریت مجموعه تقویت نشود شاید در آینده بحران‌های دیگری پدید آید.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان متذکر شد: کارگران جزو قشر آسیب‌پذیر جامعه هستند و چنانچه حقوق آنان به موقع پرداخت نگردد، شرمنده خانواده می‌شوند؛ مسئولین نباید اجازه دهند به این راحتی برخی کارفرمایان از پرداخت حقوق کارگران استنکاف کنند.

ارسال نظر