دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶
کد خبر34338

استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد
لزوم توسعه زیرساخت‌های ارتباطات بین ایران و ترکیه

جبارزاده.jpg

شهریارنیوز: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: موظف هستیم زیرساخت‌های لازم برای توسعه ارتباطات مردم دو کشور ایران و ترکیه را فراهم کنیم.

به گزارش شهریار، اسماعیل جبارزاده در دیدار با سرمایه‌گذاران شرکت یونیت ترکیه اظهار داشت: از شرکت یونیت اینترنشیونال سوابق خوبی سراغ داریم که در زمان‌های سختی مثل جنگ تحمیلی در کنار ما بودند؛ الان هم خوشحالیم که در دوره توسعه ایران دوباره سرمایه‌گذاری‌های مشترکی با این شرکت انجام دهیم.

وی با اشاره به علاقه‌مندی این شرکت برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نیروگاهی به‌ویژه نیروگاه 5 هزار مگاواتی ابراز داشت: خوشحالیم که امروز میزبان این شرکت در تبریز هستیم؛ پروژه‌ها را دوستان معرفی کردند که هر کدام از این پروژه‌ها مدت‌ها مورد بررسی توسط کارشناسان ما قرار گرفته و از نظر زمان شما جلو هستید چرا که ما تعدادی پروژه آماده داریم که به گروه‌های سرمایه‌گذار خارجی معرفی می‌کنیم.

جبارزاده تصریح کرد: در ترکیه توانمندی‌های خوبی در بحث توریسم وجود دارد و اگر 80 میلیون ایرانی با 80 میلیون جمعیت ترکیه در رفت و آمد باشند هیچ گاه هتل‌های ما خالی نمی‌مانند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه یکی از کشورهای هدف گردشگری مرم ایران ترکیه است و دوست داریم شرکت یونیت ترکیه در شناساندن ظرفیت‌های گردشگری تبریز ما را یاری رساند، ادامه داد: ما وقتی در ترکیه هستیم احساس غربت نمی‌کنیم و دوست داریم ترکیه‌ای‌ها هم ایران و به‌ویژه تبریز را خانه خود بدانند و احساس غربت نکنند.

این مسؤول در عین حال خاطرنشان کرد: در طول تاریخ این حس متقابل وجود داشته و ما موظف هستیم زیرساخت‌های لازم برای توسعه ارتباطات مردم دو کشور را فراهم کنیم.

وی با اشاره به علاقه‌مندی شرکت یونیت در جهت سرمایه‌گذاری در هتل پارس تبریز، یادآور شد: این هتل متعلق به بخش خصوصی بوده و ما نمی‌توانیم در این ارتباط تصمیم‌گیری مشخصی برای بازسازی آن داشته باشیم ولی می‌توانیم مقدمات دیدار و مذاکرات شما را با صاحبان این هتل فراهم آوریم.

جبارزاده اعلام کرد: مشابه زمین هتل پارس ائل‌گلی زمین‌های مناسب دیگری در اختیار داریم که می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم و شما را برای سرمایه‌گذاری دلخواه‌تان راهنمایی کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: همه مسؤولانی که می‌توانند در این ارتباط نقش داشته باشند در جلسه حضور دارند و زمینه های لازم را برای سرمایه گذاری مطلوب شما فراهم خواهند آورد.

ارسال نظر