شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
کد خبر35278

نایب رئیس اتاق اصناف تبریز مطرح کرد:
صادرات 85 درصدی کفش از تبریز

Evening-wear-Italian-shoes-mahstan.ir-8.jpg

شهریانیوز: نایب رئیس اتاق اصناف تبریز گفت: تبریز به عنوان قطب چرم و کفش کشور است و بیش از 85 درصد صادرات کفش به شهر تبریز اختصاص دارد.

به گزارش شهریار به نقل از نصر، محمدعلی شریعت‌زاده بعد از ظهر امروز در اولین شعبه گروه تولیدی مارال چرم  اظهار داشت: جامعه اصناف تبریز به نوبه خود آماده حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان داخلی بوده و ما در کنار شما عزیزان هستیم.

وی افزود: تبریز به عنوان  قطب چرم و کفش کشور می باشد و بیش از 85 درصد صادرات کفش به شهر تبریز اختصاص دارد و 300 واحد چرمسازی در این شهر فعال هستند.

نائب رئیس اتاق اصناف تبریز تصریح کرد: تبریز در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده و وجود همین فروشگاه‌های شیک با محصولات باکیفیت تولید داخلی بهترین فر صت برای معرفی صنعت چرم و کفش برای گردشگران خارجی است.

مسعود بنابیان رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم گفت: انصافا باید قدردان تلاش‌های برادران حسینی‌خواه بود که عمر خود را وقف صنعت چرم کرده‌اند و در شرایطی که صنعت چرم رو به اضمحلال بود، با تلاش این برادران صنعت چرم و کفش به سمت پیشرفت و توسعه بیشتر سوق یافته است.

وی افزود: با تلاش کارآفرینان و تولیدکنندگان توانمند و دلسوزی چون مارال چرم، کالای داخل و ملی رونق یافته و حضور برندی مثل مارال چرم موجب احیای صنعت چرم و کفش  شده است که باید همه مسئولان و متولیان امر قدردان زحمات این عزیزان باشند.

عضو اتاق بازرگانی تبریز گفت: اتاق بازرگانی تبریز و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چرم استان آماده هرگونه همکاری با مجموعه مارال چرم است.

اصغر عابدزاده رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی در ادامه این مراسم با تشکر از تلاش‌های مدیرعامل و کارکنان گروه تولیدی مارال چرم در افتتاح شعبه تبریز برای ارایه و عرضه محصولات تولید داخل، گفت: تبریز به عنوان قطب تولید چرم و کفش در کشور مطرح بوده و در دنیا نیز چرم و کفش را با تبریز می‌شناسند و وجود چنین فروشگاه‌هایی با محصولات چرمی باکیفیت برای کشورمان یک نعمت محسوب می‌شود.

وی افزود: شهر تبریز با یکسری توانمندی‌ها و داشته‌ها به عنوان قطب صنعتی و گردشگری مطرح بوده و بر همین اساس این شهر توانسته به عنوان یک شهر مهم تاثیرگذار در توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی  و ... مطرح شود و شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز نیز به صورت جدی و تلاش شبانه‌روزی در این زمینه تلاش می‌کند.

رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به انتخاب شهر تبریز به عنوان « پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018» به همت و تلاش شهردار تبریز آن را فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری تبریز بیان کرده و تصریح کرد: تبریز 2018 یک رویداد مهم در تاریخ شهر تبریز خواهد بود و انشالله وجود فروشگاه‌های شیک و زیبا برای عرضه محصولات با کیفیت ایرانی در پاسخگویی به نیازهای گردشگران موثر بوده  و خواهد بود.

وی گفت: به نوبه خودم امیدوارم شاهد افتتاح شعبه‌های دیگر این واحد تولیدی در شهر تبریز باشیم و شورای اسلامی استان نیز حمایت خود را اعلام می‌کند.

ارسال نظر