چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۶
کد خبر35842

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد
آغاز به کار رسمی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان/ 320 تذکر کتبی به واحدهای گردشگری

مرتضی آبدار.jpg

شهریارنیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از آغاز به کار رسمی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان برای سال آتی خبر داد.

به گزارش شهریار، مرتضی آبدار در اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی استان از آمادگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به همراه تمامی دستگاه های ذیربط برای استقبال هرچه بهتر و بیشتر از مسافران نوروزی خبر داد و گفت: در سالجاری و تا کنون از دو هزار و 500 مورد از تاسیسات گردشگری  استان بازدید شده است.

 وی ادامه داد: صدور اخطاریه کتبی به تعداد 208 مورد، صدور 320 تذکر کتبی، برگزاری بیش از 114 جشنواره مختلف فرهنگی و هنری در شهرستان های استان، برگزاری جشنواره ملی سفره ایرانی با حضور استان های شمالغرب کشور در تبریز و ... از مهم ترین اقدامات انجام شده در سالجاری توسط اداره کل است.

 وی تصریح کرد: ایجاد نظام مناسب پاسخگویی، استمرار طرح نظارت بر تاسیسات و واحدهای گردشگری،ایجاد امکانات مناسب در اتوبان پیامبر اعظم، تحلیل آمار عملکردها، اجرای برنامه ها متنوع فرهنگی و اجتماعی و ... از مهم ترین اولویت های این اداره کل در سال آتی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همچنین ابراز کرد: بر اساس هماهنگی های بعمل آمده با انجمن اسلامی بازار تبریز و دستور مهندس پور مهدی، باید صنوف بازار تبریز در طول ایام عید نوروز باز بوده و از حضور گردشگران داخلی و خارجی برای توسعه اقتصادی استان استفاده کنند.

به گفته آبدار تمرکز اصلی این اداره کل برای آماده سازی استان برای تبریز 2018 است کخ شمارش معکوس برای این اتفاق عظیم فرهنگی آغاز شده است.

وی اضافه کرد: کمیته های اجرایی خدمات هماهنگی سفر در قالب یازده کمیته همچون خدمات حمل و نقل، انتظامی و امنیتی، هماهنگی امور شهرداری ها و دهیاری ها، نظارت بر تنظیم بازار، برنامه ریزی و آمار ، فرهنگی و مذهبی؛ تبلیغات و رسانه و ... آغاز به کار کرده و در روزهای آتی، احکام آن ها نیز ابلاغ می شود.

به گفته این مقام مسئول؛ دور دوم بازدید از واحدهای گردشگری استان از ابتدای بهمن ماه سالجاری آغاز می شود.

ارسال نظر