چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴
کد خبر35847

دبیر کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت:
گردشگری مذهبی حد اعلای گردشگری و معنویت است

375930.jpg

شهریارنیوز: دبیر کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت گفت: گردشگری معنوی با گردشگری مذهبی متفاوت است و گردشگری مذهبی حد اعلای گردشگری و معنویت است.

به گزارش شهریار، محمدحسین ایمانی خوشخو در پیش‌نشست تخصصی دومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز اعلام کرد: کنفرانس گردشگری و معنویت برای اولین بار درسراسر جهان در ایران در سال ۹۴ برگزار شد و امسال نیز در بهمن ماه شاهد دومین دوره این کنفرانس خواهیم بود.

ایمانی خوشخو تصریح کرد: کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت بر پایه پنج محور با حضور سخنرانان ایرانی و خارجی برگزار خواهد شد.

مدیرعامل انجمن علمی گردشگری ایران اظهار کرد: ادبیات، فرهنگ و دین‌باوری مردم تبریز باید در توسعه‌ی گردشگری تبریز ۲۰۱۸ مورد توجه قرار بگیرد تا بتواند معنایی در پایتخت گردشگری جهان اسلام داشته باشد.

وی ادامه داد: رقابت تبریز با سایر کشورهای اسلامی در زمینه‌های معنوی و فرهنگی میسر می‌شود زیرا معنویت بخش غیرقابل انکار و فراگیر در بحث گردشگری است.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ بیان کرد: برای توسعه‌ی گردشگری ایران همواره ترسی وجود دارد و تمرکز بر تاثیرات منفی گردشگری، همچون تغییر فرهنگ ایرانی، مانع این توسعه شده است.

ایمانی خوشخو تاکید کرد: هنوز مفهوم گردشگری در ایران مورد اتفاق نظر نیست و تاثیرات منفی گردشگری ذهن برنامه‌ریزان کلان کشور را مشغول کرده است.

وی در تشریح گردشگری و معنویت با بیان اینکه دو نوع سفر مادی و معنوی وجود دارد گفت: انسان با ترک محیط معمولی خود نه صرفا در پی رسیدن به مسائل مادی بلکه هدف وی رسیدن به آرامش روحی است.

ایمانی خوشخو خاطرنشان کرد: در مقالات و پژوهشهای خارجی و داخلی توجه چندانی به گردشگری و معنویت نشده است و در متون خارجی نیز در نهایت به گردشگری مذهبی اشاره شده است.

مدیرعامل انجمن علمی گردشگری ایران عنوان کرد: در گردشگری و معنویت تمامی ابعاد گردشگری از جمله اقتصاد، فرهنگ، طبیعت و محیط‌زیست مورد توجه قرار می‌گیرد و فرای همه‌ی موارد ذکر شده عمل می‌کند.

وی اضافه کرد: همه‌ی گونه‌های گردشگری در نهایت به درک معنوی ختم می‌شوند.

سهمیه‌ی حضور ۶۰ نفر در کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت به تبریز اختصاص یافت

ایمانی خوشخو تشریح کرد: سهمیه‌ی حضور۶۰ نفر در کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت در اختیار غلامحسین کریمی نماینده انجمن علمی گردشگری شمالغرب ایران قرار گرفت.

دبیر کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت یادآوری کرد: این افراد پس از ثبت نام در سایت نشست‌ می‌توانند به عنوان مهمانان تبریزی این کنفرانس حضور یابند و در ورکشاپ‌ها، سخنرانیها و همایشها شرکت کنند.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت مقوله‌ی معنویت در گردشگری، برای ارتقاء تبریز ۲۰۱۸ ساخت فرودگاهها، هتلها و برجها مسیر مناسبی برای عرضه‌ی ویژگی‌های تبریز نیست.

گفتنی است؛ پیش‌نشست تخصصی دومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت، ۲۷ دی‌ در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تبریز به منظور همکاری علمی با این کنفرانس با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.

ارسال نظر