سه‌شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
کد خبر35932

نماینده مردم تبریز در مجلس مطرح کرد
پیشنهاد ردیف بودجه 100 میلیارد تومانی برای رویداد تبریز 2018 به کمیسیون تلفیق

سعیدی.jpg

شهریارنیوز: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد ردیف بوجه در کمیسیون فرهنگی تصویب و به کمیسیون تلفیق ارسال شده تا در ردیف بودجه برای اختصاص 100 میلیارد در سال 96 به رویداد تبریز 2018 صورت گیرد.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی محمد اسماعیل سعیدی در نشست هم‌اندیشی تعدادی از مدیران فرهنگی استان که به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی برگزار شد، با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری درخصوص فرهنگ، اظهار کرد: ایشان در رابطه با مقوله فرهنگ تذکرات متعددی داده‌اند و در بیاناتشان نیز به مقوله ولنگاری فرهنگی اشاره کرده که این نگرانی که رهبری دارند یک دغدغه واقعی است.

وی افزود: ایشان ولنگاری فرهنگی را تشریح نمودند و احساس نگرانی خود در این حوزه را با صراحت اعلام کردند و فرمودند بسیاری از موضوعات فرهنگی ما رها است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به جزئیات آماده سازی برنامه ششم، گفت: ما در کمیسیون فرهنگی مجلس سعی داریم تا مطالبات مردم و مدیران در حوزهِ فرهنگ را برای اصلاح برنامه ی ششم پیگیری نماییم.

سعیدی با اشاره به رویداد تبریز 2018 گفت: با توجه به اینکه تبریز در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی مطرح است، اهالی فرهنگ و هنر انتظار دارند تا در کنار اقدامات فیزیکی، غالب فعالیت‌های انجام شده در این طرح، مبنای فرهنگی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه می خواهیم تبریز را در سال 2018 به عنوان شهری توسعه یافته و اسلامی به جهان معرفی کنیم، گفت: در گذشته تبریز دارای ویژگی‌های منحصر به فردی بوده است که برای رخداد تبریز 2018 باید این ویژگی ها را به روزرسانی کنیم.

سعیدی تاکید کرد: تبریز از نظر فرهنگی پتانسیل های بسیاری را در تمامی زمینه ها داراست اما متاسفانه هنوز هماهنگی سازمان یافته برای حرکت و تلاش در این راستا بین دستگاه های ذیربط حاصل نشده است و به یک مطالبه ملی تبدیل نشده است.

وی تاکید کرد: باید برای اجرای موفق این طرح یک مجموعه ی ستادی ملی راه اندازی شود و صرفا منابع و اقدامات استانی کارساز نیست.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر خاطرنشان کرد: در سال 2018 تبریز باید به عنوان شهر نمونه در جهان معرفی شود به‌گونه‌ای که در تمامی زمینه‌ها در جهان اسلام حرف اول را بزند.

وی افزود: در کمیسیون فرهنگی پیشنهاداتی شده و در کمیسیون تلفیق نیز پیشنهاد ایجاد ردیفی در ردیف بودجه برای اختصاص 100 میلیارد در سال 96 به این رویداد شده که در صورت تصویب اقدامات خوبی انجام خواهد شد.

وی در پایان با تاکید بر لزوم مهندسی فرهنگی در جامعه گفت: متاسفانه اغلب پروژه‌های ما پیوست فرهنگی ندارند، که این مسئله مشکلات فراوانی را به ‌وجود آورده است.

ارسال نظر