سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۶
کد خبر36416

طی اجرای دو نمایش؛
نابینایان آذربایجان شرقی برای نخستین بار روی صحنه تئاتر می‌روند

2375387.jpg

شهریار نیوز: دو نمایشنامه «سرزمین آفتاب» و «تنبل مرو به سایه» توسط نابینایان آذربایجان شرقی برای نخستین بار اجرا می شود.

به گزارش شهریار، مسئول گروه هنری اوج با بیان اینکه دو نمایشنامه خوانی «سرزمین آفتاب» و «تنبل مرو به سایه» توسط نابینایان آذربایجان شرقی در کلانشهر تبریز برگزار می شود، اظهار داشت: جهت ایجاد انگیزه و اشتغال و حمایت از این قشر جامعه، با همکاری موسسه فرهنگی هنری نابینایان بصیر از ۲۵ نفر نابینا در گروه سنی ۷ تا ۳۵ سال تست بازیگری گرفته شد و سپس افراد مستعد به این گروه نمایشی دعوت شدند.

مینا اکبری ناصر افزود: در حدود ۸ ماه گذشته به صورت حرفه ای کلاس های آموزشی به افراد مستعد نابینا تشکیل شد که ماحصل آن دو اجرای «سرزمین آفتاب» توسط بانوان و «تنبل مرو به سایه» توسط آقایان در یک سانس همزمان در تئاترشهر تبریز بر روی صحنه می رود.

مسئول گروه هنری اوج در ادامه با بیان در جامعه برای نابینایان و کم بینایان شغلی تعریف نشده، اظهار داشت: با توجه به اینکه هنر تئاتر، ارتباط تنگاتنگی با مخاطب و جامعه دارد، از این طریق می توان تمامی اقشار جامعه را به این سمت کشاند و بدین واسطه شغلی برای نابینایان استان تعریف کنیم.

وی همچنین هدف اصلی این گروه نمایشی را هنردرمانی و تئاتر درمانی عنوان کرد و افزود: می توان از طریق تئاتر، توانمندی های برخی از افراد را بروز دهیم و به همین طریق جلوی افسردگی ها و گوشه نشینی های نابینایان بگیریم.

گفتنی است، دو اجرای «سرزمین آفتاب» و «تنبل مرو به سایه» در یک سانس یک ساعته از اول اسفندماه به مدت ۱۵ روز توسط نابینایان آذربایجان شرقی در تئاترشهر تبریز برگزار می شود و همچنین نمایش «عشق، برف و خون» نیز پس از این اجرا توسط گروه نمایش اوج بر روی صحنه می رود.

ارسال نظر