سه‌شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۹
کد خبر36420

کارگردان نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی»:
تم نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» به تصویر کشیدن ایثار است

index.jpg

شهریارنیوز: کارگردان نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» با تاکید بر اینکه، تم نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» به تصویر کشیدن ایثار است، گفت: این نمایش صحنه‌هایی از زخمی شدن ستار خان و همچنین روزهای جراحت این سردار در پارک اتابک تهران را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش شهریار به نقل از ایسنا، سیروس مصطفی در معرفی دست‎اندکاران نمایش "اتابک پارکینین تراژدیسی" اظهار کرد: نویسنده‌ی این نمایش سید مرتضی هاشم‌پور، کارگردان آن سیروس مصطفی بوده و همچنین این نمایش توسط گروه تئاتر آینا ساخته شده است.

وی در معرفی بازیگرانی که در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند نیز ادامه داد: ابراهیم عباس علی‌زاده، سیروس مصطفی، محمدرضا قنبری، رامین بوستانی، میثم حبیبی، بابک قره‌خانلو، عاشیق عیسی قراخانلو نیز بازیگرانی هستند که در این نمایش به هنرنمایی می‌پردازند.

وی با تاکید بر اینکه نوشتن نمایشنامه‌ی این اثر دو سال به طول انجامیده است، خاطرنشان کرد: این نمایشنامه تا موعد تمرین، قریب به 12 بار بازنویسی شد و تمرین را نیز از اواخر آبان ماه سال‌جاری شروع کردیم که در اوایل دی ماه از بازبینی قبول شد.

مصطفی با تاکید بر اینکه اجرای این نمایش از 26 بهمن ماه شروع می‌شود، یادآور شد: اجرای این نمایش تا هشتم اسفند ماه ادامه داشته و راس ساعت 18 به مدت 45 دقیقه میزبان مردم هنردوست تبریز در سالن اصلی تئاتر شهر تبریز خواهد بود.

وی با اشاره به ماجرای زندگی ستارخان در پارک اتابک تهران و جریان جراحت پای وی در این پارک، بیان کرد: این نمایش در حقیقت ترسیم ساعت‌ها و روزهایی است که ستارخان در پارک اتابک زخمی می‌شود و در حقیقت در اثر همین جراحت نیز چهار سال بعد به شهادت می‌رسد.

کارگردان نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» با اشاره به اینکه تمامی مسئولان فرهنگی شهر در این راستا کمک‌ حال ما بوده‌اند، تاکید کرد: سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، فرهنگ‌سرای بزرگ الغدیر و همچنین حوزه‌ی هنری انقلاب اسلامی استان نیز از جمله‌ مجموعه‌هایی هستند که در تولید این نمایش از ما حمایت‌های ویژه‌ای کردند.

وی با اشاره به اینکه نمایش «اتابک پارکینین تراژدیسی» کاری بسیار خاص است، بیان کرد: بنده بیش از 20 سال است که در این حوزه مشغول فعالیت هستم، اما تاکنون چنین کاری در راستای معرفی مشاهیر تبریز و ایران ساخته نشده بود، چرا که این اثر ویژگی‌های خاصی دارد.

وی یادآور شد: امید است که این نمایش انگیزه‌ای باشد برای کارگردانان و دیگر هنرمندان کشورمان تا در این مسیر حرکت کرده و در راستای معرفی شخصیت‌های علمی، فرهنگی، تاریخی و هنری هنرنمایی کنند، شهر تبریز نیز مملو از شخصیت‌های تاریخی و برجسته بوده از این رو می‌توانیم با حرکت در این مسیر، صاحب یک تئاتر عمومی شویم.

ارسال نظر