چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۷
کد خبر36434

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان تبریز خبر داد:
کاهش غیر قانونی تعرفه ماه های فصل سرد تبریز از سوی شرکت گاز آذربایجان شرقی/ افزایش غیر منتظره قبض گاز شهروندان

شهریار نیوز: رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان تبریز گفت: : افزایش چشمگیر نرخ قبوض گاز در چهار منطقه تبریزگ زارش شده است و این مورد به دلیل تاخیر 20 روزه قرائت کنتور های گاز توسط ماموران شرکت گاز بوده که بعد از اتمام فصل گرما انجام نپذیرفته بود.

به گزارش شهریار، "محمد صادق تبریزی" طی گفت و گویی با خبرنگار نصر افزود: طبق گزارش های به دست آمده توسط  بازرسان انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان تبریز مبنی بر افزایش نرخ قبض های گاز این چند ماه اخیر در برخی از مناطق تبریز، سه مورد تخلف درباره ی عمل کرد شرکت گاز تبریز مشاهده شده است.

Image result for ‫قبض گاز‬‎

وی در مورد این موارد توضیح داد و گفت: نخستین مورد، کسر ماه های سرد سال از 6 ماه به چهار ماه توسط شرکت گاز استان است، طبق تلاش هایی که نمایندگان مجلس درصدد افزایش ماه های سرد سال استان از 6 ماه به هشت ماه، طبق مصوبه ای جهت ارائه به مجلس  در حال فعالیت هستند، به طور غیرمنتظره ای این 6 ماه امسال توسط شرکت گاز استان به 4 ماه کاهش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: دومین مورد عبارت است از، افزایش چشمگیر نرخ قبوض گاز در چهار منطقه تبریز و این مورد به دلیل تاخیر 20 روزه قرائت کنتور های گاز توسط ماموران شرکت گاز بوده که بعد از اتمام فصل گرما انجام نپذیرفته است. این بدین شرح است که به دلیل بالا بودن نرخ گاز در فصل های گرما این تاخیر مسبب علاوه شدن این هزینه در نرخ ماه های اولیه فصل سرما شده است؛ به طوری که هزینه برای خانوار های کم مصرف بطور شگرفی افزایش یافته و شرایطی  برای خانوارهای پر مصرف محیا شده است که  مصرف روز افزونی داشته باشند.

تبریزی اضافه کرد: سومین مورد نیز مربوط به هزینه های فصل های گرما به صورت پلکانی از 100 تومان تا 600 تومان در هر مترمکعب بوده که بر طبق عمل کرد شرکت گاز این مرحله پلکانی حذف شده و هزینه 100 تومان به 150 تومان افزایش پیدا کرده است؛ این در حالی است که خانوارهایی که مصرف آنها با 100 تومان تمام می شد اینک به صورت 150 تومان با 40 درصد افزایش برآورد می شود.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان تبریز با درخواست از سازمان های آب، برق و گاز، خواستار ارائه نحوه ی محاسبه نرخ های مصرف برای مردم تبریز شد تا خانوارهای مصرف کننده از نحوه مصرف و محاسبه نرخ قبوض آگاهی داشته باشند.

وی تاکید کرد از سوی مراجع ذیصلاح پیگیر این موضوع هستیم.

منبع: نصر

ارسال نظر