پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
کد خبر36876

دادستان کل کشور:
جامعه و نظام اقتصادی ما بایستی به سمت قرآنی شدن حرکت کند

دادستان کل کشور

شهریارنیوز: دادستان کل کشور گفت: سایه هدایت قرآن بر همه مردم گسترده شده است، هدایتی که ویژه و خاص است و باید جامعه و نظام اقتصادی ما بایستی به سمت قرآنی شدن حرکت کند.

به گزارش شهریار، حجت‌الاسلام منتظری که در آیین اختتامیه چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن قوه قضائیه سخن می‌گفت، با بیان این مطلب افزود: در بیان قرآن کریم کار انسان در ضلالت و گمراهی به جایی می‌رسد که دیگر بازگشتی برای او متصور نیست و این در برابر هدایت و شفای قرآن است که خداوند آن را برای بشریت ارسال کرده است.

وی افزود: قرآن در تعبیری خود را نور معرفی کرده است و نور مبین و روشنایی آشکار برای مردم است، ذات مقدس احدیت نیز نور معرفی می شود و پیامبر نیز که با توجه به کار نور و روشنایی اش که عالم ظلمانی را روشن و رنگ ها و چهره ها را متمایز می کند و راه را باز می کند، اگر به این عمق انسان ساز قرآن توجه شود و به جان آن به عنوان راهنما و کتاب زندگی عمل شود زندگی قرآنی خواهد بود که پر برکت خواهد بود.

دادستان کل کشور در ادامه با بیان این که ما شاکریم که انقلاب بزرگ اسلامی موجب شد جامعه ما گرایش فراوانی به قرآن پیدا کند و این انقلاببه هویت اسلامی ما نیز به برکت معارف اسلامی هویت بخشیده است افزود: بایستی نواقص و اشکالات ان برطرف شود. جامعه قرآنی در بازارش ربا و کم فروشی نیست و بانکهایش به دنبال نزول دادن نیست.

حجت‌الاسلام منتظری افزود: عملکردهای ما هرگز نبایستی بعنوان یک ملت اسلامی شناخته شود آیا عملکرد بانک ها و بازار معرف یک جامعه اسلامی است؟ مگر می شود گناهی که در قرآن کریم به عنوان جنگ با خدا در نظر گرفته شده است مورد توجه نباشد؟ چرا باید بوی نزول و عملیات رباخواری در بانک های ما به مشام برسد؟ همه عملیات بانکی نزول نیست و قوانین کاملا اسلامی است اما در اجرا نباید طوری دیگر عمل شود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری چندین سال است که می فرمایند نجات اقتصاد کشور مبتنی بر این است که اقتصادمان را مقاومتی کنیم؛ سی و هشت سال از انقلاب می گذرد و ما هنوز نتوانسته ایم ننگ نزول و ربا را از سیستم بانکی مان بزداییم؛ متاسفانه بازار ما هم متاسفانه درگیر ربا است کمابیش. یک جامعه قرآنی بایستی بایدها و نبایدهای قرآن را در خود پیاده کند.

دادستان کل کشور گفت: دشمن با همه ابزارهایی که در دست دارد به جنگ با فرهنگ قرآنی آمده است. خانواده ها بدانند امروز دشمن در مبارزه با جمهوری اسلامی مثل نبرد صدام نیامده، امروز دشمن سنگرهای حمله اش در فضای مجازی است، فضایی که با همه بهره برداری های مفیدی که از آن کرد جهنم سوزان و دریای مواج غرق کننده ای است که کسای را که سوار بر کشتی نجات نیستند غرق می کند.

وی در پایان ضمن تشکر از تمامی برگزارکنندگان این دوره از مسابقات میزبانی موفق این دوره را مرهون تلاش تمامی مسئولان آذربایجان‌شرقی و همراهی با دادگستری آذربایجان شرقی خواند.

 

ارسال نظر