پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۰
کد خبر36887

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی عنوان کرد:
برگزاری کنگره صافی تبریزی گامی بلند در معرفی اشعار مذهبی

میلانی.jpg

شهریارنیوز: رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی برگزاری کنگره صافی تبریزی را گامی بلند در راستای معرفی اشعار و شاعران مذهبی دانست.

به گزارش شهریار، حسن میلانی نقش شهرداری تبریز در برگزاری این کنگره را بی بدیل دانسته و عنوان کرد: شهرداری تبریز بار سنگینی از مسائل فرهنگی تبریز را به دوش می کشد و کنگره صافی نیز از جمله این برنامه های ارزشمند است.
وی ادامه داد:  در این کنگره سراسری شاعران برجسته کشورمان حضور خواهند داشت.
رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی، یاد آور شد: این کنگره در دو بخش شعر و مقاله اقدام به پذیرش آثار کرده است و اشعار در استقبال از شعر فارسی در بحر و وزن اشعار تعیین شده در دو زبان فارسی و ترکی سروده و ارسال شده است.
گفتنی است، کنگره بزرگداشت « مولانا صافی تبریزی» توسط شهرداری کلانشهر تبریز و با همکاری حوزه هنری استان آذربایجان شرقی 22 اسفند ماه در سالن همایش های پتروشیمی تبریز برگزار می شود.
لازم به ذکر است، حاج کریم صافی تبریزی اهل تبریز در اوایل قرن 14 هجری قمری یعنی در سال 1300 هجری قمری متقارن با 1261 شمسی از خانواده متموّل و سرشناس و بنام زاده می شود که ادوار روزگار برایش سرنوشتی عجیب و عبرت آموز رقم می‌زند. صافی تبریزی نام‌آورترین شاعر اهل‌بیت (ع) آذربایجان در یک‌ صد سال گذشته بوده که علاوه بر مراثی درخشان خود، اشعار بسیاری در مناسبت‌ها و حوادث مختلف سیاسی و اجتماعی دوران مشروطیت سروده است.

ارسال نظر