شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
کد خبر36917

با حضور سفیر کشورمان در آلمان صورت گرفت؛
رونمایی از لوح دائمی تبریز، شهرجهانی بافت فرش در نمایشگاه ITB برلین

IMG_3344.JPG

شهریارنیوز: با حضور سفیر کشورمان در آلمان و مسئولان پاويون جمهوري إسلامي ايران در ITB برلين، لوح دایمي «تبريز، شهر جهاني بافت فرش» رونمایی شد.

به گزارش شهریار، علی ماجدی سفیر کشورمان در آلمان در غرفه تبریز در نمایشگاه گردشگری برلین حضور یافته و ضمن بازدید از طرح‌های و بسته‌های گردشگری کلان‌شهر تبریز، از لوح دایمي «تبريز، شهر جهاني بافت فرش» رونمایی کرد.

این لوح، در ماه‌های گذشته در حاشیه برگزاری شورای جهانی صنایع دستی، توسط رئیس شورای جهانی صنایع دستی  به شهرداری تبریز اعطا شده است.

فرش دستباف تبریز، از معروف‌‌ترین برندهای صنعتی و هنری کشورمان است که در بازارهای مهم بین‌المللی حضور چشمگیر دارد. این هنرصنعت نفیس، از دیرباز بخش قابل‌توجهی از بازار صنایع دستی و هنری کشور آلمان را به خصوص در شهر هامبورگ، از آن خود کرده است.

سابقه تاریخی تولید فرش در شهر تبریز، مزیت های تاریخی بازار تبریز، حضور بیش از  ۲۰ هزار نفر بافنده در سطح شهر تبریز، وجود بیش از  ۱۴۵۰ کارگاه متمرکز قالی بافی، فعالیت دانشکده فرش دانشگاه هنر اسلامی تبریز، صادرات قابل توجه انواع فرش به اقصی نقاط دنیا از جمله معیارهای مهمی است که توجه شورای جهانی صنایع دستی را به جایگاه جهانی فرش دستباف تبریز جلب کرده است.

ارسال نظر