دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
کد خبر37164

همزمان با اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی؛
نمایشگاه بین المللی فرش در تبریز تیرماه امسال برگزار می شود

images.jpg

شهریارنیوز: همزمان با اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی که در تیرماه امسال برگزار خواهد شد، نمایشگاه بین المللی فرش در شهر تبریز برپا خواهد شد.

به گزارش شهریار، مرتضی آبدار در مراسم افتتاح نمایشگاه فرش هریس در هتل کایا لاله پارک اظهار داشت: فرش هریس یکی از نفیس ترین و پرآوازه ترین هنر دست مردم این خطه است که شهرت جهانی دارد. قالی بافی در این شهرستان قدمت طولانی دارد و به 13 قرن پیش بر می گردد.
وی در ادامه گفت: فرش هریس برگرفته از دل طبیعت، تا فرش شدن راه پر رمز و رازی را می پیماید، رنگ آمیزی دقیق، بافت ظریف، پرداخت ماهرانه، نقش جذاب از خصوصیات فرش دستباف هریس است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: شهرستان هریس دارای فرش های باکیفیت و ارزشمند دستباف است و می تواند بازارهای پایداری را داشته و ظرفیت خوبی برای صادرات غیرنفتی باشد.
وی افزود: در این نمایشگاه فرش ها با طرح و رنگ های بسیار متنوعی به نمایش عموم درآمده است که پیشینه و تاریخچه آن منطقه را نشان می دهد و این امر زمینه نشان دادن توانمندی های و معرفی تولیدات فرش دستباف هریس را برای بازدید کنندگان فراهم می سازد.
آبدار گفت: همزمان با اجلاس شهرداران شهرهای جهانی صنایع دستی که در تیرماه امسال برگزار خواهد شد، نمایشگاه بین المللی فرش در شهر تبریز برپا خواهد شد.
گفتنی است این نمایشگاه در ایام نوروز تا یازدهم فروردین از ساعت 10 تا 21 در محل هتل کایا لاله پارک تبریز برای بازدید عموم دایر است.

 

ارسال نظر