شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
کد خبر37364

مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز:
شهریارنیوز، باید آهنگ خدمتگزاری شهر را انعکاس دهد

عمادی.jpg

شهریارنیوز: مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز اظهار داشت: محوریت فعالیت‌های رسانه‌ای شهرداری، باید انعکاس تلاش کارگران، کارکنان و مدیران و همچنین بازتاب مطالبات و ضرورت‌های شهر باشد.


به گزارش شهریار، میراعتماد عمادی در جمع تحریریه پایگاه خبری شهریارنیوز، با بیان این مطلب اظهار داشت: شهرداری تبریز، مجموعه‌ای است که در جای‌جای آن، حضور مدیران، کارکنان و کارگران پرتلاش و دلسوز بارز است؛ رسانه‌های شهرداری تبریز باید در مقابل تصویر نامنصفانه‌ای که بعضاً از این مجموعه در جامعه مطرح می‌شود، بازتاب‌دهنده فعالیت‌های عمرانی و اجتماعی شهر باشند.
وی متذکر شد: شهرداری، مجموعه‌ای است که بی‌وقفه و شبانه‌روزی با عموم شهروندان ارتباط دارد؛ به تبع این نوع موضوع، ظرفیت‌های رسانه‌ای شهرداری، از جمله «شهریارنیوز» باید هر آن، مهیای پاسخگویی باشند و آهنگ خدمتگزاری  شهر را انعکاس دهد.
 عمادی، ارتباط با عموم شهروندان و امکانات مستقل را از مزیت‌های روابط‌عمومی شهرداری عنوان و خاطرنشان کرد: باید قدر امکانات و ظرفیت‌های کم‌نظیر شهرداری را بدانیم و از امکانات موجود، برای اهداف سازمانی خدمتگزاری بهره بگیریم.
وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در فضای اجتماعی و سیاسی انتخابات پیش‌رو گفت: با توجه به ارتباط وظایف شورا و شهرداری، طبیعی است که بخشی از برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای شورا، متوجه کنکاش اقدامات شهرداری خواهد بود؛ این امر، ایجاب می کند که تصویر روشنی از خدمات صورت‌گرفته در سال های اخیر ارائه دهیم.
مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز  با تقدیر از فعالان پایگاه خبری شهریار یادآور شد: نوع فعالیت شهریارنیوز، فراتر از کلیشه‌های روابط‌عمومی بوده و متوجه عموم شهر شده است؛ این رویکرد مهم، باید با تقویت محتوا و اندیشه، به نقطه مطلوب رویدادهای شهری برسد.

ارسال نظر