شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
کد خبر37370

دستگیری سارقان منزل و خودرو در آذربایجان شرقی با ۱۶ فقره سرقت

شهریارنیوز: ماموران نیروی انتظامی آذربایجان شرقی چهار سارق حرفه ای منازل و خودرور با مجموع ۱۶ فقره سرقت دستگیر کردند.

به گزارش شهریار به نقل از  ماموران فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی در راستای برقراری امنیت اجتماعی در استان موفق به شناسایی و دستگیری دو سارق حرفه ای منازل و نیز دو سارق لوازم داخلی خودرو با مجموع ۱۶ فقره ارتکاب به سرقت شدند.

دستگیری سارقان حرفه ای منزل با ۶ فقره سرقت در شبستر

در همین راستا فرمانده انتظامی شهرستان شبسترظهر شنبه به خبرنگاران گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت منزل درشبستر، شناسایی سارق یا سارقان احتمالی در دستور کار ویژه پلیس قرار گرفت.

سرهنگ فریدون حیدری در ادامه اظهار داشت: در این عملیات دو نفر سارق حرفه ای منزل با هوشیاری ماموران گشت انتظامی، حین سرقت شناسایی و دستگیرشدند.

وی همچنین تصریح کرد: متهمان در بازجویی های فنی و تکمیلی به شش فقره سرقت منزل اعتراف و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان شیستردر پایان از شهروندان خواست به توصیه ها و هشدارهای پلیس در پیشگیری از سرقت منزل توجه کرده و ضمن رعایت هشدارهای پیشگیرانه پلیس، بمحض مشاهده افراد مشکوک موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

دستگیری سارقان لوازم داخل خودرو با ۱۰ فقره سرقت در مرند

فرمانده انتظامی شهرستان مرند نیز از دستگیری سارقان لوازم داخل خودرو در این شهرستان خبر داد و گفت: در پی اعلام یکی از شهروندان مبنی براینکه یک نفر سارق با دردست داشتن چاقو در حین سرقت از داخل خودرو وی با مشاهده او اموال سرقتی را گذاشته و متواری می شود با توجه به حساسیت موضوع ودر جهت پیشگیری از سرقت های مشابه در سطح شهر موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ کاظم دهقانی در ادامه بیان کرد: ماموران پلیس آگاهی در حین گشت زنی به یک دستگاه خودرو سواری آردی مشکوک و از راننده مدارک خواسته که نامبرده سریعا" ازمحل متواری و در نهایت خودرو مذکور متوقف و در بازرسی از آن تعدادی اموال مسروقه شامل ضبط صوت، باندخودرو و نیز تعدادی گوشی موبایل کشف و ضبط کردند.

وی ادامه داد: در این راستا یک سارق جوان ۲۶ ساله با همدستی خانم ۳۶ ساله اکه اهل و ساکن یکی از شهرستان های استان بودند، دستگیر و به ۱۰ فقره سرقت از داخل خودرو اعتراف با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند در پایان  از شهروندان خواست به هشدارهای پلیسی توجه نموده وسیله نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی مجهز نمایند و در صورت برخورد با هر مورد مشکوک بلافاصله موضوع را با مرکز فوریتهای پلیس ۱۱۰ و سامانه ۱۹۷ برای اعلام انتقادات و پیشنهادات در میان بگذارند.

ارسال نظر