شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۸
کد خبر37487

فرماندارتبریز اعلام کرد:
آمادگی و حضور شهرداری تبریز و نهادهای متولی در مناطق آسیب دیده ار بارش های دیروز

111562.jpg

شهریارنیوز: فرماندار تبریز که از صبح روز جمعه بطور مداوم در سطح شهر تبریز و روستاهای شهرستان حضور داشته و بر روند امدادرسانی و فعالیت ارگان‌های ذیربط نظارت می‌کرد، آخرین وضعیت منطقه‌ را در اثر بارش‌های دیروز تشریح کرد.

به گزارش شهریار به نقل از ایسنا، رحیم شهرتی‌فر ، اظهار کرد: در سطح شهر تبریز تمام ادارات متولی اعم از آتش نشانی، خدمات شهری، شهرداری و ... با جدیت کامل در مناطق آسیب دیده حضور داشته و ضمن تلاش در جهت کمک به مردم منطقه، در جهت رفع حوادث احتمالی نیز آمادگی کامل دارند. 

  وی افزود: در برخی روستاهای منطقه از جمله روستای بیرق نیز متاسفانه بارندگی سیل آسا خساراتی به بار آورده است که عملیات امدادرسانی به سرپرستی بخشدار مرکزی تبریز و همکاری ارگان‌های ذیربط انجام می‌شود. 

شهرتی‌فر خاطرنشان کرد: در روستای بیرق تعدادی از منازل در اثر سیلاب دچار آبگرفتگی شدند که با همکاری اهالی محل، اقدام به جابجایی ساکنان منازل شده است. 

  وی تأکید کرد: برخی شایعات موجود درخصوص گردباد و بادهای مخرب که در اخبار تعدادی از رسانه‌ها آمده بود صحت ندارد؛ تنها خطر جدی موجود بارش‌های فراوان و خطر آبگرفتگی و سیلاب در مسیل رودخانه ها بود که دستگاه‌های امدادرسان هشدارهای لازم را به ساکنان محل داده‌اند. 

فرماندار تبریز تأکید کرد: با توجه به تداوم بارندگی، امکان رفع سیلاب و تخلیه آب به سختی ممکن بود ولی با این حال، عملیات امدادی بدون توقف ادامه داشت.

ارسال نظر