سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
کد خبر37564

در جلسه شورای مدیران فضای سبز تبریز مطرح شد:
توسعه پارکهای محله ای در سال 96/ ساماندهی حاشیه اتوبان شهید کسایی و حاشیه سازی آزادراه شهید باکری

384.jpg

شهریارنیوز: مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز ، توسعه فضای سبز را به عنوان یکی از رویکردهای اصلی این سازمان در سال جاری عنوان کرده و گفت: افزایش احداث پارکهای محله ای از مهمترین برنامه های ما در سال 96 است.

به گزارش  شهریار به نقل از سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، محمدحسین حسن زاده صبح امروز در جلسه شورای مدیران مناطق مختلف تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: در کنار دیگر اقدامات، بحث توسعه فضای سبز به عنوان اصلی ترین رویکرد سازمان پارکها و فضای سبز تبریز همواره باید مدنظر قرار گیرد.

حسن زاده با تاکید بر اینکه مناطق هر چه سریع تر باید دور جدید برنامه های توسعه ای را آغاز کنند، افزود: به طور مثال منطقه 4 هم اکنون برنامه های ویژه ای در راستای افزایش پارک های محله ای را آغاز کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از مدیران مناطق جهت فعالیت های ویژه برای استقبال از بهار، تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقلیمی منطقه در نوروز امسال، اقدامات خوبی صورت گرفته بود و از آغاز امسال مناطق برنامه های خود را به طور پویا و منسجم آغاز کرده اند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز همچنین یادآور شد: با آغاز اردیبهشت ماه، ساعات کاری فضای سبز از 6 صبح آغاز می شود و از خرداد ماه و با آغاز روزهای گرم سال نیز نیز ساعات آبیاری باید قبل از ظهر و یا به طور شبانه انجام شود.
حسن زاده با اشاره به محدودیت روزهای آبیاری فضای سبز طی سال جاری، گفت: این اقدام در راستای مصرف بهینه منابع آبی انجام یافته و به دستگاههای ذیربز نیز ارجاع داده شده است.

وی از آبیاری با تانکر به عنوان خط قرمز خود نام برده و اظهار داشت: تمامی مناطق باید کاهش آبیاری با تانکر را به طور جدی در دستور کار قرار دهند .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز یادآور شد: مدیران فضای سبز باید از حقوق فضای سبز، کاربری های فضای سبز ، حفظ و گسترش درختان و... دفاع کرده و در حفظ این حریم ها دقت کنند.
 

 

حسن زاده در بخش دیگری از سخنان خود با نگاهی به آخرین اقدامات مناطق مختلف سطح تبریز در حوزه فضای سبز ، تصریح کرد: مراحل اجرایی پارک آتش نشان و عملیات آماده سازی باغ گیاه شناسی که به عنوان یکی از طرح های بزرگ شهرداری تبریز محسوب می شود، توسط منطقه 2 در حال انجام است .

وی ادامه داد: در منطقه 3 عملیات اجرایی و آماده سازی باغ امامی در حال انجام است که امیدواریم امسال جهت استفاده عموم شهروندان، قرار داده شود.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز همچنین تاکید کرد: تمام مناطق حاشیه اتوبان شهید کسایی باید هر کدام حداقل 2 کیلومتر از از این اتوبان را ساماندهی کنند.

محمدحسین حسن زاده افزود: این ساماندهی شامل اصلاح شیب، کاشت چمن ، کاشت برخی اقلام درختچه ای مناسب و... می شود .

وی اظهار داشت: کاشت حاشیه های آزادراه شهید باکری نیز از از برنامه های منطقه 6 به شمار می رود که در مسیر رفت و برگشت 28 کیلومتری آن باید 42 هزار اصله درخت کاشته شود .

حسن زاده از منطقه 7 تبریز به عنوان یکی از مناطق نمونه در نوروز امسال یادکرده و گفت: با وجود منابع مالی محدود ، این منطقه اقدامات خوب و قابل تقدیری در نوروز 96 تدارک دیده بود.

مدیرعامل سازمان پارکهای تبریز همچنین منطقه 8 را یکی از مهمترین مناطق تبریز برای سال 2018 دانسته و تصریح کرد: ایجاد فضای سبز در سراها و تیمچه های بازار تبریز بسیار حائز اهمیت است را که این بازار یکی از نقاط ثقل گردشگری برای تبریز به شمار می رود.

وی همچنین با تقدیر از مدیریت پارک ائل گلی برای آماده سازی مناسب این تفرجگاه در نوروز 96، اظهار داشت: خوشبختانه تمامی میهمانان ،مسافران و مسئولانی که در نوروز از این پارک بازدید کردند، از خدمات و گلکاری های انجام یافته در این مجموعه تاریخی گردشگری اظهار رضایت کردند.

حسن زاده ادامه داد: امسال نیز شاهد سر بر آوردن و شکوفایی لاله های تفرجگاه ائل گلی از دل خاک هستیم که طی روزهای آتی ، بار دیگر ضیافت رنگین لاله ها در این مجموعه بر پا می شود.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا منابع در دست را به نفع فضای سبز هزینه کرده و در این راستا به هر میزان که از دیگر حوزه ها بدین منظور جذب اعتبار داشته باشیم، این مهم مدیریت پویای فضای سبز را نشان می دهد.

 

ارسال نظر