چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
کد خبر37582

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن خبر داد:
اعطای تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان

گزارش تصویری: حضور فعال آتش‌نشانان شهرداری تبریز درعملیات امدادونجات مناطق سیل زده

شهریارنیوز:معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن از اعطای تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان خبر داد.

به گزارش شهریار، عزیزالله مهدیان در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده آذربایجان‌شرقی گفت: ده‌ها خانه مسکونی در روستاهای استان و به خصوص در روستای چنار عجب شیر دچار خسارت شده‌ و برخی از مناطق روستایی کنار حاشیه رودخانه‌ها خالی از سکنه شده اند که این بنیاد برای در اختیار قرار دادن زمین و واگذاری تسهیلات برای بازسازی منازل مسکونی تخریب شده اعلام آمادگی می‌کند. 

وی افزود: تسهیلات قرض الحسنه 20 میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد و پنج میلیون تومان وام بلاعوض برای جبران خسارت روستائیان در نظر گرفته شده‌ است. 

وی در بخشی از سخنان خود از اعطای تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان خبر داد.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی خدمات‌رسان بلافاصله در محل وقوع سیل حاضر شده‌اند و کمک‌های امداد رسانی را انجام داده و کانکس های اسکان موقت را به مناطق اعزام کردند. 

  معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه بنیاد مسکن کار نوسازی و پرداخت وام را در تمامی روستاها نیز آغاز کرده است، گفت: افرادی که از تسهیلات نوسازی استفاده نکردند، می‌توانند از تسهیلات بنیاد مسکن در بازسازی و نوسازی بهره مند شوند. بنیاد مسکن آمادگی دارد تا به صورت رایگان برای خانه هایی که دچار تخریب شده، نقشه تهیه کند تا افراد شروع به ساخت واحدهای خود کنند. 

گفتنی است، معاون بازسازی و مسکن روستایی به همراه مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مهندس باباپور مدیرکل بنیاد مسکن استان از مناطق سیل زده روستاهای شهرستان تبریز وآذرشهر وعجب شیر وبالاخص از روستای سیل زده روستای چنار بازدید کرده و از نردیک درخصوص موانع و مشکلات روستاها تصمیمات لاز م را اتخاذ کردند.

ارسال نظر