چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
کد خبر37602

مجری خط ۲ متروی تبریز:
اجرای سه کیلومتر از عملیات حفاری خط ۲ قطار شهری تبریز

aran-11-th3.jpg

شهریارنیوز: مجری خط ۲ پروژه قطار شهری تبریز گفت: خط ۲ قطار شهری تبریز از طولانی‌ترین خطوط مترو مراکز استان‌های کشور است.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۳، اشجع در جلسه مشترک با شهردار منطقه ۳ با بیان این مطلب اظهار داشت: تاکنون سه کیلومتر از عملیات حفاری این طرح انجام شده و با بهره‌گیری از دو دستگاه TBM از ایستگاه قراملک تا میدان دانشسرا و دستگاه دوم نیز از شهرک باغمیشه به سمت میدان دانشسرا حفاری ادامه پیدا خواهد کرد.

وی یادآور شد: خط 2 به طول حدود 22/4کیلومتر شامل 20 ایستگاه از محدوده زمین های قراملک(کارخانه کود آلی) شروع شده، از طریق خیابان وحدت ومیدان قراملک(اولین ایستگاه) وپس از عبور از زیر خیابان آخونی ،خیابان قدس ،بازار، میدان دانشسرا، وارد خیابان عباسی شده وتا میدان شهید فهمیده امتداد یافته و ادامه مسیر از میدان شهید فهمیده به سمت شرق با عبور از بلوار35 متری باغمیشه - ضلع شمالی دانشگاه آزاد - شهرک مرزداران و نهایتاً در میدان بسیج خاتمه می یابد.

عباس نژاد شهردار منطقه 3 تبریز نیز در این جلسه، با تقدیر از حرکت جهادی قرارگاه خاتم الانبیا در ساخت تونل های زیرزمینی، تصریح کرد: بهره برداری از قطار شهری یکی از نمادهای توسعه هر شهر و کشور است  و همانگونه که این موسسه در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی می کرد اکنون نیز در راستای توسعه عمرانی کشور پیشرو است.

ارسال نظر