یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
کد خبر37643

برگزاری برنامه جمع آوری زباله در آلمان به مناست روز زمین پاک

شهریارنیوز: بانوی گردشگر آلمانی در اشاره به برنامه های کشور خود در روز جهانی زمین پاک گفت: در کشور من، آلمان روز جهانی زمین پاک برنامه هایی به صورت جمعی و عملی برپا می شود.

به گزارش شهریار به نقل از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، یوتا کلاوس که برای گذراندن تعطیلات سفر به تبریز را انتخاب کرده و در پارک مسافر حضور یافته بود؛ در حاشیه ویژه برنامه کودکان آگاه، زمین پاک گفت: در آلمان آموزش در راستای حفظ محیط زیست و زمین پاک از مدارس و کودکی آغاز می شود به طوریکه من که در سن 70 سالگی به سر می برم هم در دوران مدرسه با مفاهیم حفظ محیط زیست آشنا شده ام.
وی گفت: ویژه برنامه های زمین پاک در آلمان به صورت جمعی و علمی برگزار می شود و شهروندان اقدام به جمع آوری زباله در مناطق مختلف و کاشت درخت و نهال می کنند تا تکرار این کار نهادینه شود.
یوتا کلاوس با استقبال از برنامه "کودکان آگاه؛ زمین پاک" اظهار داشت: فرهنگسازی باید از سنین پایین و در چهارچوب برنامه های آموزشی مدارس و فعالیت های اجتماعی صورت گیرد تا بتواند برای تمامی نسل ها تاثیرگذار شود.
وی در ادامه تبریز را شهری زیبا و تاریخی توصیف کرد که به دلیل اقدامات فرهنگسازانه مدیران شهری و نیز پرروش مردم آن شهری تمیز است.
کلاوس اظهار داشت: این شهر با سابقه ای طولانی در بطن مدنیت و تمدن درخشیده و توانسته افتخارات متعددی را کسب کرده است.

ارسال نظر