شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
کد خبر37650

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز:
توجه به مولفه های محیط زیستی از عمده رویکردهای حفظ و توسعه فضای سبز تبریز است

b4255.jpg

شهریارنیوز: مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز ضمن گرامیداشت دوم اردیبهشت روز زمین پاک، گفت: توجه به مولفه های محیط زیستی از عمده رویکردهای حفظ و توسعه فضای سبز تبریز است.

به گزارش شهریار؛  سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، محمدحسین حسن زاده در آیین گرامیداشت روز زمین پاک که در تفرجگاه ائل گلی برگزار شد، اظهار داشت: باید به این نکته توجه داشته باشیم که زمین به ما نیازی ندارد بلکه این ما هستیم که برای ادامه حیات خود و نسل های آتی به آن نیازمندیم.
حسن زاده افزود: در این بین کودکان و آموزش صحیح به آنها نقش مهمی ایفا می کند چرا که پویش روزِ زمین پاک در ‌سال ٢٠١٧، سواد محیط ‌زیستی و آب و هوایی است و در این بین نهاد آموزش و پرورش ‌بنیان پیشرفت است.

وی ادامه داد: سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز نیز با توسعه و گسترش پارکهای سطح شهر و ایجاد فضاهای سبز، در تلاش برای ایجاد محیطی آمیخته با زندگی سبز و سالم است.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم توجه به کاهش میزان تولید زباله، تصریح کرد: آموزش این موضوع برای کودکان ما بسیار ضروری است چرا که باید به این نکته توجه داشته باشیم که در مرحله اول برای حفاظت از زمین جلوگیری از تولید زباله ضرورت دارد .

 

حسن زاده همچنین یادآور شد: این روزها بار دیگر جشنواره لاله های تبریز آغاز شده و در روزهای نخست شکوفایی این لاله ها شاهد استقبال بی نظیر شهروندان تبریزی از این مناظر بدیع هستیم.

گفتنی است، جشن گرامیداشت روز زمین پاک با همت سازمان پارکها و فضای سبز تبریز و با مشارکت مدرسه طبیعت و خانه محیط زیست آذربایجان شرقی برپا شد.

ارسال نظر