دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
کد خبر37788

با مشارکت شهرداری تبریز و دانشگاه هنر اسلامی؛
سومین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز این هفته آغاز می شود

گزارش تصویری: نشست خبری سومین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی

شهریارنیوز: سومین دوره « جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز» در هنرهایی اسلامی و صنایع دستی با حضور هنرمندان 34 کشور اسلامی هفته در تبریز آغاز به کار می کند

به گزارش شهریار، سومین دوره . « جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز» در هنرهایی اسلامی و صنایع دستی با حضور 150 هنرمند از کشورمان و 80 هنرمند 33 کشور اسلامی پنج شنبه این هفته در تبریز آغاز به کار می کند.

این جشنواره مهم با مشارکت شهرداری تبریز و دانشگاه هنر اسلامی تبریز در راستای تمرکز بخشیدن به تبریز در زمینه هنر اسلامی برگزار خواهد شد.

ابتکار اجرای این جشنواره بین المللی برای اولین بار در اجلاس وزرای گردشگری جهان اسلام در سال 2010 در برنامه سازمان کنفرانس اسلامی گنجانده شد.

به دلیل جایگاه ویژه تبریز در صنایع دستی و هنرهای اسلامی و تلاش های دانشگاه هنر اسلامی با گنجاندن تبریز به عنوان این جشنواره مهم بین المللی این حشنواره به میزبانی تبریز برگزار شد.

تا کنون اولین دوره این جسنواره بین المللی با حضور هنرمندانی از 22 کشور اسلامی  در سال 1392 برگزار شد.

به دنبال برگزاری موفقیت آمیز اولین دوره این جشنواره بین المللی دومین دوره جشنواره با استقبال هنرمندان داخلی و خارجی با حضور هنرمندانی از 31 کشور اسلامی برگزار شد.

سومین دوره « جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز» در هنرهایی اسلامی و صنایع دستی با حضور هنرمندان 34 کشور اسلامی از پنج شنبه این هفته در تبریز آغاز به کار می کند و تبریز به مدت 9 روز میزبان دهها هنرمند داخلی و خارجی خواهد بود.

حضور شهروندان و هنردوستان در مدت برگزاری این جشنواره مهم بین المللی در محل برگزاری جشنواره بلامانع است.

ارسال نظر