دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
کد خبر37790

دبیر کل سومین جشنواره دوسالانه بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز:
تبدیل تبریز به مرکز هنرهای اسلامی مهمترین هدف جشنواره بین المللی خلاقیت

گزارش تصویری: نشست خبری سومین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی

شهریارنیوز: دبیرکل سومین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی هدف اساسی این جشنواره را تبدیل تبریز به مرکز هنرهای اسلامی دانست.

به گزارش شهریار، مهدی محمدزاده در کنفرانس مطبوعاتی که ظهر امروز در محل دانشگاه هنر اسلامی برگزار شد، به تشریح برنامه های سومین دوره جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی که با مشارکت شهرداری تبریز و دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار می شود پرداخت.

محمد زاده گفت: تبدیل تبریز به مرکز هنرهای اسلامی بزرگترین هدف و آورده این جشنواره برای شهر تاریخی تبریزخواهد بود که این هدف با حمایت و همراهی مسئولین تحقق یافتنی خواهد بود.

وی با اشاره به حضور 150 هنرمند داخلی و 80 هنرمند از 33 کشور اسلامی در سومین دوره این جشنواره گفت: امسال به 30 اثر برگزیده در رشته های دهگانه شیشه، فلز، فرش، لباس سنتی، چرم، نگارگری، تذهیب و هنرهای تزیینی جایزه ای به میزان 80 هزار دلار اهدا خواهد شد.

دبیرکل سومین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز با اعلام اینکه تبریز با تداوم اجرای این جشنواره بین المللی به یک برند مهم در حوزه هنرهای اسلامی تبدیل خواهد شد افزود: هر کدام از هنرمندان حاضر یک اثر هنری که موضوع آن را هیئت داوران تایید کرده اند در مدت برگزاری نمایشگاه خلق خواهد کرد که مالکیت آن به تبریز تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به اهتمام شهرداری تبریز برای ایجاد موزه هنرهای اسلامی معاصر افزود: به دنبال برگزاری دو دوره قبلی، تعداد 88 اثر نفیس هنری از هنرمندان کشورهای اسلامی در اختیار دانشگاه قرار گرفته است و بعد از چند دوره برگزاری نمایشگاه، مجموعه بزرگ و نفیسی از صنایع دستی معاصر جهان اسلام را در تبریز گردآوری می کنیم که قطعا بی نظیر خواهد بود.

وی ادامه داد: جشنواره و نمایشگاهها جانبی از 14 الی 22 اردیبهشت در محل مجموعه تاریخی دانشگاه هنر اسلامی برگزار خواهد شد.

گفتنی است دانشگاه هنر اسلامی تبریز تنها دانشگاه تخصصی در زمینه هنرهای اسلامی است که با امضاء تفاهمنامه باسازمان کنفرانس سران کشورهای اسلامی میزبان این جشنواره می باشد.

ارسال نظر