دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
کد خبر37792

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز:
جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز تنها یکی از مولفه های میزبانی در سال 2018 است

گزارش تصویری: نشست خبری سومین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری در هنرهای اسلامی و صنایع دستی

شهریارنیوز: معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز گفت: معرفی پیشینه و ظرفیت زیرساخت های هنر اسلامی تبریز در قالب جشنواره های بین المللی تنها یکی از مولفه های میزبانی در سال 2018 طبق توافقات کلی با سازمان همکاری های اسلامی است.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی افزود: شهرداری تبریز با حمایت های ویژه خود در برگزاری سومین دوره از سری جشنواره بین المللی خلاقیت و نوع آوری تبریز در رشته هنرهای اسلامی و صنایع دستی، گامی اساسی در آماده سازی نمای تاریخی، هنری تبریز بر می دارد.

وی با اشاره به پایه گذاری این رویداد بزرگ بین المللی در سال 2010 در ادامه هماهنگی میزبانی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری با سازمان سران کشورهای اسلامی افزود: شهرداری تبریز با حمایت های نرم افزاری و سخت اقزاری خود از برگزاری چنین جشنواره های بین المللی توجه گردشگران خارجی و داخلی علاقمند به حوزه هنرهای اسلامی را به تبریز جلب می کند.

حمیدی اظهار داشت: حضور هنرمندان کشورهای اسلامی به عنوان سفیران فرهنگی و هنری در سومین دوره جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز، دور نمای کلی ظرفیت های میزبانی شهر تبریز را به مسولان گردشگری کشور های متبوع خود انتقال خواهند داد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز با تاکید بر پیشرو بودن تبریز در رویداد های بزرگ تاریخی و فرهنگی تصریح کرد: استقبال 33 کشور اسلامی از این جشنواره نشان از تبدیل شدن تبریز به مرکز هنر های اسلامی جهان دارد.

حجت الاسلام احمد حمیدی اضافه کرد: برگزاری تور های گردشگری برای هرمندان شرکت کننده در این جشنوار و هیات همراه اعزامی از کشورهای اسلامی توسط شهرداری تبریز از برنامه های جانبی برگزاری جشنواره در راستای معرفی ظرفیت های گردشگری و تاریخی تبریز است.

وی همچنین با اعلام اینکه دانشگاه هنر های اسلامی بهترین مکان برگزاری جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز از حیث تناسب علمی و زیرساختی است، متذکر شد: آثار هنرمندان در قالب گنجینه و موزه بزرگ هنرهای اسلامی گردآوری و در معرض دید گردشگران قرار می گیرد.

ارسال نظر