جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
کد خبر37866

دیدار شهردار تبریز با روسای ستادهای انتخابات ریاست‌جمهوری در استان؛
امکان تبلیغات اصولی و عادلانه در سطح شهر فراهم است/ نقش ستادهای انتخاباتی در حفظ آراستگی شهر

shahrdar.jpg

شهریارنیوز: شهردار تبریز در دیدار با روسای ستادهای انتخابات ریاست‌جمهوری در استان، با اشاره به اقدامات شهرداری تبریز برای ایجاد شور انتخاباتی و بسترسازی‌ تبلیغات شکیل و منسجم، بر لزوم مشارکت عوامل تبلیغاتی نامزدها در حفظ زیبایی و آراستگی شهر تاکید کرد.

به گزارش شهریار، دکتر صادق نجفی در این جلسه هم‌اندیشی، یادآور شد:  شهرداری تبریز، با تجربه‌ای که در جریان انتخابات مجلس دهم به دست آورد، به دور از هر گونه شائبه جانبداری، تمام فضاهایی که امکان تبلیغات اصولی و عادلانه در آن فراهم است را در خدمت نامزدهای محترم ریاست‌جمهوری قرار داده است.

 وی اضافه کرد: این فضاها با هماهنگی فرمانداری محترم، طوری طراحی و در سطح شهر توزیع شده تا امکان معرفی برنامه‌های انتخاباتی نامزدها، بدون کمترین تلاقی و بی‌نظمی فراهم باشد.

شهردار تبریز با بیان این‌که سعی شده تا تبلیغات نامزدها بدون نگرانی و دغدغه‌خاطر باشد، گفت: هیچ‌نگرانی از بابت برچیده‌شدن تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری از سطح شهر نیست و عوامل خدمات ‌شهری، دقت لازم را در این خصوص خواهند داشت.

دکتر نجفی تاکید کرد: از ستادهای تبلیغاتی نامزدهای محترم انتظار داریم در پیگیری این موضوع، یاری‌مان کنند تا تبلیغات شکیل و احترام‌آمیز را به عنوان مقدمه‌ای برای انتخابات باشکوه و زیبا داشته‌باشیم.

وی با اشاره به رهنودهای رهبر معظم انقلاب در مورد بایدها و نبایدهای تبلیغات انتخاباتی، یادآور شد: رفتار انتخاباتی توام با کرامت و انصاف و پرهیز از اسراف و تبلیغات پروپاگاندایی، از جمله تاکیدات معظم‌له است که بخش عمده‌ای از آن ارتباط مستقیم با فضای بصری و محتوایی شهر دارد؛ نامزدها و دستگاه‌های متولی انتخابات نقش اصلی را در تحقق این توصیه کلیدی دارند و  شهرداری نیز به عنوان متولی امورات شهر،  خود را موظف به پیگیری زمینه‌های لازم می‌داند.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که نحوه تبلیغات انتخاباتی، نیازمند بازنگری است، گفت: عبور از تبلیغات کاغذی و بهره‌گیری از اصولی که بازتاب‌دهنده محتوا و برنامه‌‌های اجرایی نامزدها باشد، از انتظارات مدیریت شهری از متولیان برگزاری انتخابات است؛ این امر در صورت تحقق، نقش موثر در هدر رفتن پسماند کاغذ و حفظ نظم و زیبایی شهر خواهد داشت.

وی اظهار امیدواری کرد مجموعه برنامه‌های تبلیغاتی، زمینه آشنایی دقیق مردم با برنامه نامزدهای محترم را فراهم کرده و انتخاباتی پرشور و نشاط را برای کشور به ارمغان آورد.

ارسال نظر