یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
کد خبر37916

مدیر توسعه صنایع دستی ارسیکا مطرح کرد:
تداوم جشنواره «جایزه تبریز»، باعث رشد و توسعه هنر اسلامی می شود

گزارش تصویری: اختتامیه سومین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری هنرهای اسلامی و صنایع‌دستی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

شهریارنیوز: مدیر توسعه صنایع دستی ارسیکا تداوم جشنواره جایزه تبریز را اقدامی مهم برای ایجاد خلاقیت و رشد و نوآوری در عرصه صنایع دستی عنوان کرد.

به گزارش شهریار، نزیه معروف امروز در آئین گشایش بخش نمایشگاهی سومین جشنواره خلاقین و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی یادآور شد: در دوره های گذشته به دستاوردهای بسیاری از این جشنواره دست یافتیم و تداوم آن باعث رونق هنرهای اسلامی خواهد شد.

وی ادامه داد: این جشنواره به هنرمندان فرصت می دهد که تبادل اطلاعات انجام دهند و چرخه اقتصادی هنرمندان به حرکت بیفتد.

مدیر توسعه صنایع دستی ارسیکا یادآورشد: صنایع دستی به جایگاهی رسیده است که می تواند ویترینی از اصالت فرهنگ کشورهای اسلامی باشد.

نزیه معروف خاطر نشان کرد: گردهمایی هنرمندان جهان اسلام فرصتی برای گفت و گوی تمدن های مختلف است و ارسیکا سعی دارد با تکیه بر این اصل تضاد ها را کاهش داده و به نقاط مشترک تاکید کند.

وی در پایان سخنان خود بر اهمیت آموزش های آکادمیک هنر اسلامی یادآور شد: دانشگاه هنر اسلامی تبریز زمینه مناسبی برای آموزش علمی و احیای هنر اسلامی است اما باید به تاسیس مدارس ویژه هنر اسلامی در ایران نیز توجه شود.

ارسال نظر