دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
کد خبر37939

پاتوقی برای هدفمند کردن اوقات فراغت؛
کافه ای با منوی متفاوت در تبریز

images.jpg

منوی این کافه بسیار متفاوت از کافی شاپ‌های دیگر است و نکته جالب اینکه در این کافه کوچک ۷۰ تا ۸۰ عنوان خوراکی و نوشیدنی برای مشتریان سرو می‌شود. در این کافه به هیچ وجه مواردی از قبیل همبرگر، پیتزا و ساندویچ‌های سرد و گرمی که مثل نقل و نبات در دیگر کافی شاپ‌ها و ساندویچی‌ها یافت می‌شود، وجود ندارد.

اگر به کافه های سطح شهر تبریز سر زده باشید ، با محیط خاصی که تاریک و به سبک غربی دکور شده است مواجه خواهید شد.


در این کافی شاپ‌ها در کنار خدماتی چون فروش قهوه و دیگر نوشیدنی‌های گرم و سرد، افرادی هم حضور دارند که به فال‌گیری، پیش‌گویی و.. مشغول هستند. پخش موسیقی غربی، دود غلیظ ناشی از استعمال دخانیات و عدم رعایت شئونات اسلامی مانع از حضور خیلی از جوانان و خانواده ها در این اماکن می‌شد. از این رو ایجاد مکانی برای جمع شدن جوانان فرهنگی و فرهیخته در کنار این کافی شاپ‌ها اما فارغ از هیاهوی آنها شدیدا احساس می‌شد..


کافه بهشت، با چنین نگرشی پا به عرصه حیات گذاشت، این کافه همانطور که از اسمش پیداست کافه ای است که محیطش با اکثر کافه های سطح شهر متفاوت است؛ نه آنقدر تاریک است و نه آنقدر غربی. محیط روشن و دوستانه ای دارد برای اهل فرهنگ و هنر ؛ کافه بهشت؛ پاتوقی است برای فکر و اندیشه.


کافه ای با منوی متفاوت

منوی این کافه بسیار متفاوت از کافی شاپ‌های دیگر است و نکته جالب اینکه در این کافه کوچک ۷۰ تا ۸۰ عنوان خوراکی و نوشیدنی برای مشتریان سرو می‌شود. در این کافه به هیچ وجه مواردی از قبیل همبرگر، پیتزا و ساندویچ‌های سرد و گرمی که مثل نقل و نبات در دیگر کافی شاپ‌ها و ساندویچی‌ها یافت می‌شود، وجود ندارد. کته کبابی و کباب لقمه ای، ساندویچ خانگی، نان و پنیر و سبزی، آبدوغ خیار، ماست و خیار و انواع املت‌ها از خوردنی‌های کافه «بهشت» هستند. نوشیدنی‌ها هم به دو دسته «سرد‌نوش» و «گرم‌نوش» طبقه بندی شده‌اند و انواع عرقیات گیاهی تا چای‌ها و جوشانده‌های گیاهی را در بر می‌گیرد. نکته مهم‌تر و قابل تامل‌تر قیمت این اقلام خوراکی است. در این کافه بالاترین قیمت ۹۰۰۰ تومان و کمترین آن نیز ۵۰۰ تومان است.


در این کافه جدای از فراهم ساختن فضای فرهنگی و محصولات فرهنگی که تعداد عناوین آنها به ۷۰۰ عنوان می‌رسد، که البته به مرور در حال اضافه شدنم هست، تلاش شده تا خوراکی‌های طیب و طاهری قرار داده شوند که حتی نام برخی از آنها در کافه‌های دیگر وجود ندارند. برخی از این خوراکی‌ها از سوی اسلام توصیه شده‌اند. در کنار این موارد تلاش بر این بوده تا اینجا سبک زندگی خاصی را به مخاطبان خود ارائه دهد.

 

کافه بهشت

 


در کنار بخش خوردنی های «کافه‌بهشت»، بخشی به عنوان کتابخانه نیز برای مخاطبان تعبیه شده است. این بخش که در قسمت انتهایی قرار دارد، کتاب‌هایی برای مطالعه عموم قرار داده شده‌اند. در انتخاب این کتاب‌ها بیشتر تلاش شده تا کتاب‌هایی که بیشتر از سوی رهبری مورد تمجید قرار گرفته اند، قرار داده شده‌اند.


در کتابخانه میزهای کوچک و نور مناسبی برای مطالع کتاب‌ها قرار داده شده‌اند و در این میان افرادی هم هستند که کتاب‌های درسی خود را باز کرده‌اند و در حال تورق یا پرسش و پاسخ با دوستان خود هستند

ارسال نظر