دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
کد خبر37941

استاد هنرهای اسلامی دانشگاه سارایِو بوسنی و هرزگوین در گفتگو با شهریار عنوان کرد:
جشنواره هنرهای اسلامی نقطه قوتی برای معرفی ظرفیت‌های تبریز

photo_۲۰۱۷-۰۵-۰۸_۱۱-۲۷-۰۵.jpg

شهریارنیوز: استاد هنرهای اسلامی دانشگاه سارایِو بوسنی و هرز گوین برگزاری جشنواره هنرهای اسلامی در تبریز را نقطه قوتی برای معرفی ظرفیت هنر اسلامی در تبریز عنوان کرد.

به گزارش شهریار، پروفسور «کاظم حاجی میلیچ» ادامه داد: انتخاب مکان برگزاری جشنواره، نحوه برگزاری و ... انتخابی بسیار مناسب بوده است و امیدوارم با تداوم این جشنواره در سال های آتی به عنوان «جایزه تبریز» ثبت شود.

این محقق خط و نگارگری یادآور شد: من اولین‌بار است که در تبریز حضور یافته‌ام و اطلاعاتی درباره فعالیت تبریز در زمینه هنرهای اسلامی نداشتم، اما با حضورم در تبریز متوجه شدم که هنرمندان تبریز در این حوزه بسیار فعالیت کردند.

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت نگارگری شهرهای اسلامی یادآور شد: تبریز در هنر نگارگری تاریخی بسیار غنی دارد و در این هنر صاحب سبک است، به نظر من تبریز شایسته عنوان پایتخت نگارگری جهان اسلام است و پتانسیلی بسیار قوی در این شهر وجود دارد و امیدوارم این عنوان به زودی نصیب تبریز شود.

گفتنی است، سومین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآروی تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی تا 22 اردیبهشت ماه در محل دانشگاه هنر اسلامی تبریز ادامه خواهد داشت.

 

ارسال نظر