دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
کد خبر37955

استاد رشته ابر و باد در گفتگو با شهریار:
تبریز شایسته عنوان «پایتخت نگارگری» است

photo_۲۰۱۷-۰۵-۰۸_۱۱-۲۴-۳۱.jpg

شهریارنیوز: استاد رشته ابرو باد در استانبول تبریز را شایسته عنوان «پایتخت نگارگری کشورهای اسلامی» عنوان کرد.

به گزارش شهریار، «حکمت باروت‌چی گیل»، گفت: استادان بزرگ نگارگری در جهان از تبریز برخاسته اند و این شهر مهد نقاشی و نگارگری است، تبریز مهد نگارگری است و به این موضوع هم هنرمندان ایران و هم هنرمندان جهان واقف هستند.

وی با اشاره به سطح برگزاری جشنواره سوم یادآور شد: من در دوره های قبلی نیز در جشنواره هنرهای اسلامی تبریز حضور داشتم اما کیفیت علمی و اجرایی این دوره نسبت به دوره های قبل بسیار پیشرفت داشته است.

وی یادآور شد: اهمیت دادن به هنرهای اسلامی و برگزاری چنین جشنواره ای نشان از دید فرهنگی مسئولان تبریز است و از این رو از مسئولان دانشگاه هنر اسلامی و شهرداری تبریز تشکر می کنم.

این استاد هنر ابرو باد در ادامه با اشاره به علاقه شخصی خود به شهر تبریز گفت: من زاده شهر مالاتیا ترکیه هستم اما از زمانی که وارد دانشگاه هنرهای زیبا استانبول شدم همانجا زندگی کرده ام، شهر تبریز شباهت زیادی به زادگاه من دارد و همچون مالاتیا اطرافش را کوه ها د ربرگرفته اند از اینرو من تبریز را همچون وطن خود می دانم.

گفتنی است، سومین جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآروی تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی تا 22 اردیبهشت ماه در محل دانشگاه هنر اسلامی تبریز ادامه خواهد داشت.

 

ارسال نظر