دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
کد خبر38101

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردارتبریز خبر داد:
برخورد جدی با پارکبان‌های متخلف در سطح شهر

545.jpg

شهریارنیوز: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردارتبریزاعلام کرد که از این پس، با پارکبانان متخلف در سطح شهر، به صورت جدی برخورد می شود.

به گزارش شهریار به نقل ازمعاونت حمل ونقل وترافیک شهرداری تبریز، مهدی یوسفی با بیان این مطلب گفت: تيم‌هاي ويژه‌اي براي رسيدگي، گشت‌زني و نظارت بر عملكرد پاركبان‌ها تشكيل شده كه از نزديك بر عملكرد پاركبان‌ها نظارت دارند تا درصورت مشاهده تخلف از سوي پاركبان‌ها با آنها برخورد شود.

وی افزود: عدم برنامه ریزی وسیاست گذاری مناسب در زمینه مدیریت پارك حاشيه‌اي صدمات زيادي به روند ترافيك شهر وارد مي‌كند؛ از اين‌رو بايد سياستگذاري‌هاي ما در راستای مدیریت و نظم دهی به پارک حاشیه ای وجلوگیری ازافزایش پارک بی رویه و پارک های دوبله در حاشیه خیابان ها باشد.

معاون حمل و نقل شهردارتبریز در ادامه، با اشاره به لزوم همکاری شهروندان در زمینه مدیریت پارک حاشیه ای، اظهار داشت: شهروندان نيز بايد درنظر داشته باشند كه تخلفات و دريافت وجه بيش از تعرفه پاركبان‌ها را در مسیرهای غیر مکانیزه، به معاونت ودر مسیرهای مکانیزه به شماره مندرج در پشت کارت پارک  گزارش دهند.

 یوسفی تصریح کرد: شهروندان عزیز همچنین در نظر داشته باشند که با پاركبان‌هاي متخلف به طور حتم برخورد خواهد شد و این در حالی است که معاونت تلاش دارد سيستم‌هاي پارك حاشيه‌اي را به‌صورت کامل مكانيزه و هوشمند در شهر تبریز اجرايي کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: شهروندان می توانند در مسیرهای مکانیزه از شماره تلفن 35551520 شکایت های خود را مطرح ودرمسیرهای غیرمکانیزه ویا شکایت از خود شرکت به معاونت حمل ونقل مراجعه نمایند.

 معاون حمل و نقل شهردارتبریز، اضافه کرد: درهمین راستا نیز، گشتهای پارکبانی از ابتدای سال حدود 220 ساعت حضور در شهر داشته اند وفعالیت پارکبانان را رصد کرده ودر صورت داشتن شکایت، در کمتر از 10 دقیقه در محل مورد نظر حاضر شده اند .

یوسفی با بیان میزان تعرفه های پارک حاشیه ای نیز گفت: تعرفه های مصوب پارک حاشیه ای در سال گذشته درراستای عدم تضییع حقوق شهروندان در طول مسیرهای پارکبانی نصب واطلاع رسانی شده است؛ لذا از شهروندان تقاضا داریم ضمن تقاضای خودداری از پرداخت هرگونه وجه مازاد بر تعرفه مصوب، در صورت مشاهده اخذ وجه نقد ویا وجوه مازاد، مراتب را به واحد رسیدگی به شکایات اداره کل مهندسی وایمنی ترافیک معاونت حمل ونقل اعلام نمایند .

وی افزود: رعایت حریم تقاطع ها وعدم توقف مقابل پلهای دسترسی اماکن ورعایت حقوق عابرین پیاده و زمان توقف مجاز از سایر مواردی است که باید توسط شهروندان رعایت شود.

ارسال نظر