دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
کد خبر38104

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز:
شهروندان تبریزی از گلکاری‌های بدیع سطح شهر صیانت و نگهداری کنند

گلکاریهای استقبال از نوروز 95

شهریارنیوز: مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز با اشاره به گلکاری های گسترده در سطح شهر گفت: از شهروندان انتظار داریم برای حفظ و زیبایی هر چه بیشتر این جلوه های بی نظیر، تلاش کنند.

شهریارنیوز: مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز با اشاره به گلکاری های گسترده در سطح شهر گفت: از شهروندان انتظار داریم برای حفظ و زیبایی هر چه بیشتر این جلوه های بی نظیر، تلاش کنند.

 به گزارش شهریار به نقل از سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، محمدحسین حسن زاده با اشاره به نقش شهروندان در حفظ و نگهداری فضای سبز گفت: یکی از مسائل عمده فضای سبز که در شرایط اقلیمی موجود نیاز به صرف هزینه و مراقبت مستمر دارد، مسئله نگهداری و توسعه فضای سبز است.

 حسن‌زاده افزود: در این راستا استفاده از مشارکت مردمی بعنوان یک نیاز و ضرورت مطرح است و با توجه به اینکه مدیریت شهری و فضای سبز، مدیریت بر انسان، طبیعت و عناصر زیست محیطی در محدوده کار و زندگی اوست، حذف مشارکت مردمی و قطع حلقه اتصال شهروند از شهرداری و به عبارتی ساکنان شهر یا استفاده کنندگان فضای سبز از اداره کنندگان محیط شهری، به مثابه حذف نیروهای شتاب دهنده موتور محرکه مدیریت شهری است.

 وی ادامه داد: شهروندان باید با همیاری، فضای سبز موجود اعم از مشجر، چمنکاری، گلکاری، آبنما و سایر وسایل رفاهی را تا سرحد امکان پیوسته سرحال، شاداب و بصورت طبیعی و زنده نگه دارند.

 مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز با تاکید بر اهمیت فضای سبز در شهر خاطرنشان کرد: امروزه مفهوم شهرها بدون فضای سبز در اشکال گوناگون آن، غیر قابل تصور است زیرا گسترش شهرها موجب تشدید توسعه شهری بی رویه و ناپایدار شده که تشدید آلودگی های محیطی از مهمترین آن به شمار می آید که خود زمینه ساز از بین رفتن فضاهای سبز درون شهری و تغییر کاربری این گونه اراضی است.

حسن زاده افزود: توسعه فضای سبز شهری در جهت کاهش آلودگی های شیمیایی هوای شهرها در کنار عواملی همچون ایجاد منابع گذران اوقات فراغت برای شهروندان از جمله ضروریات زندگی شهرنشینی است چرا که در شهرها گذران اوقات فراغت برای کسب تعادل روحی نه تنها امری است واجب بلکه فقدان آن نیز حتی بر روی توانایی های کاری افراد تأثیرگذار است.

وی یادآور شد: در سه سال گذشته، توسعه فضای سبز چه در بخش درختکاری و چه در خصوص گونه‌های زینتی، بر مبنای کاهش هزینه‌ها پیگیری شده و سعی شده مناطق در تامین نهاده‌های درختی و نشاهای گل خوداتکا باشند .

ارسال نظر