چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
کد خبر38129

توسط شهرداری منطقه ۴،
طرح پیاده‌راه و احیای جداره‌های تاریخی مغازه‌های سنگی اجرا می‌شود

355936_149.jpg

شهریارنیوز: جلسه هماهنگی در خصوص آغاز عملیات اجرایی طرح پیاده راه و احیای جداره های تاریخی مغازه های سنگی با حضور شهردار و جمعی از معاونین و مدیران منطقه۴، کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، معاونت شهرسازی و سازمان زیباسازی برگزار شد.

به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه چهار تبریز، اکبر امجدی در این جلسه با ارائه توضیحاتی در خصوص کلیات طرح پیاده راه و احیای جداره های تاریخی مغازه های سنگی، گفت: اجرای پیاده راه مغازه های سنگی از طرح های مصوبی هست که در راستای تبریز ۲۰۱۸ اجرا می شود.

شهردار منطقه ۴ گفت: احیا و معرفی آثار و بافت های تاریخی و ایجاد محیطی مناسب برای جذب گردشگر از جمله برنامه های مهمی است که با رویکردی متفاوت برای تبریز ۲۰۱۸ توسط شهرداری منطقه ۴ پیگیری می شود.

امجدی به مزایای اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح این بافت قدیمی از شهر که به ثبت ملی نیز رسیده است، احیا و زمینه حضور گردشگران داخلی و خارجی را در کنار ایجاد جلوه های بصری فراهم خواهد آورد.

امجدی تصریح کرد: برای تامین زیرساخت های مورد نیاز پیش بینی های لازم صورت گرفته و هماهنگی های لازم با سایر دستگاه های خدمات رسان صورت پذیرفته است.

وی در ادامه با بیان اهمیت تسریع در اجرای این طرح خواستار ارائه نکته نظرات و پیشنهادات معاونین و کارشناسان حاضر در جلسه شد.

گفتنی است در ادامه کارشناسان حاضر به بیان نقطه نظرات خود در خصوص نحوه اجرای این طرح پرداختند.

ارسال نظر