چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
کد خبر38721

مراسم اولین شب قدر در محضر شهیدان برگزار شد

گزارش تصویری: مراسم احیای شب نوزدهم در گلراز شهدای وادی رحمت تبریز

شهریارنیوز: مراسم اولین شب قدر در جوار گلزار شهدای وادی رحمت با حضور مردم مومن و متدین تبریز برگزار شد.

به گزارش شهریار به نقل از سازمان آرامستان های شهرداری تبریز ، این سازمان همزمان با لیالی قدر و ایام شهادت حضرت امیرالمومنین ویژه برنامه های مختلفی را تدارک دیده است.

مراسم شب های خدایی در محضر شهیدان در اولین شب قدر رمضان امسال با تمام توان و امکانات موجود سازمان در جهت رفاه هرچه بیشتر و بهره مندی از فضای معنوی ، همچنین آماده سازی و فضا سازی محیط برگزار شد.

به همین مناسبت حسینیه اعظم شهدا در دو طبقه مجزا برای برادران و خواهران آماده شده همچنین از فضای مسقف گلزار شهدا و حرم مطهر شهدای گمنام نیز در این راستا استفاده شد.

مراسم اولین شب از لیالی پرفیض قدر با حضور هیئت حسینی شهدای گمنام برگزار شد و همچنین طبق هماهنگی  انجام شده  با شرکت واحد اتوبوسرانی، جهت رفاه حال همشهریان اتوبوس های واحد نسبت به ارائه خدمت برای بازگشت زائرین اقدام نمود.

شب قدر فرصتی است زرین و طلایی برای شستشوی آینه دل، این شب بهترین فرصت است تا خوبی‌ها را جایگزین بدی‌ها، احسان و نیکی را جایگزین ظلم و ستم، احسان به والدین را جایگزین عاق والدین و صله رحم را جایگزین قطع رحم نماییم .

در آیین اسلام، این شب با ارزش‌ترین و برترین شب در طول سال بوده و اهمیت این شب تا حدی است که نه تنها آیات مختلفی از قرآن کریم در مورد خصوصیات این شب نازل شده، بلکه سوره‌ای مستقل نیز به این نام و در خصوص شب قدر در قرآن کریم وجود دارد.

 
 

 

ارسال نظر