یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
کد خبر38774

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی تاکید کرد
تحقق برنامه‌های تبریز 2018 در گرو همکاری و هم افزایی دستگاه‌ها

مرتضی آبدار.jpg

شهریارنیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: تحقق برنامه‌های تدوین‌ شده برای تبریز 2018 در گرو همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌‌های اجرایی است.

به گزارش شهریار، مرتضی آبدار در این خصوص اظهار کرد: دبیرخانه استانی این رویداد با برگزاری ساعت‌ها کار کارشناسی در طول سال گذشته تمامی برنامه‌ها، پروژه‌ها و ردیف‌های مورد نیاز اعتباری را احصاء و به ستاد ملی ارائه نموده است و اکنون نوبت دستگاه هاست تا در جهت اجرایی کردن برنامه‌های پیشنهادی و جذب اعتبارات تمامی تلاش خود را به کار گیرند. 

  آبدار تشریح کرد: با توجه گستردگی برنامه ریزی صورت گرفته، نیاز است ضمن ارتباط دوسویه و مداوم بخش‌های زیرمجموعه ستاد ملی و استانی، همکاری گسترده‌ای در سطح کشور شکل بگیرد تا ظرفیت‌های گردشگری این شهر به نحو احسنت به جهان اسلام و دنیا معرفی شود. 

  وی بیان کرد: با تلاش استاندار و نمایندگان محترم استان در مجلس و نظر ویژه معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بودجه ۹ 7 ردیف ویژه ای برای این فرصت بین‌المللی در نظر گرفته خواهد شد تا پروژه‌های مربوط به تبریز ۲۰۱۸ در سطح استان از سوی دستگاه‌ها اجرا شود و همچنین براساس پیشنهاد استاندار، وزارتخانه ها و سازمان ها مکلف شده اند تا برنامه ها و مراسم ملی و بین المللی خود را در تبریز برگزار کنند. 

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: سال ۲۰۱۸ نقطه شروع در راستای معرفی جنبه‌های مختلف فرهنگ، تاریخ و هویت کهن شهر تبریز و کل آذربایجان‌شرقی است و با هدف گذاری صورت گرفته و تحقق پروژه ها و برنامه ها تا سال 1400 شاهد جهش خوبی در حوزه گردشگری استان خواهیم بود . 

  وی گفت: طرح‌ها و پروژه‌های اجرایی 30 درصد پازل توسعه گردشگری استان را شکل می‌دهند و تکمیل 70 درصد این پازل با حضور و مشارکت مردم، بخش خصوصی و آمادگی کامل آنان برای میزبانی از گردشگران رقم خواهد خورد .

ارسال نظر