یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
کد خبر38788

با دستور اکید شهردار، عملیات ساخت پارک آبی خاوران سرعت گرفت؛
پارک آبی خاوران یکی از پروژه های عظیم تفریحی تبریز برای 2018

پارک1.JPG

شهریارنیوز: طرح مجموعه تفریحی موج های خاوران که در دی ماه سال 94 ساخت آن شروع شد، با گذشت 18 ماه از آغاز پروژه، با دستور اکید شهردار ساخت آن با شدت هرچه بیشتر از سر گرفته می شود.

به گزارش شهریار، این مجموعه تفریحی و اقامتی عظیم، در زمینی به مساحت 4 هکتار در شهرک خاوران است که شامل پارک آبی، مسجد آبی ، هتل و بسیاری از امکانات فرهنگی و تفریحی دیگر است.

پارک آبی ، در زیربنای به وسعت 30 هزار متر مربع، بزرگترین طرح مجموعه موج های خاوران است که به صورت سرپوشيده و كاملا مدرن در حال احداث است.

پروژه ی پارک آبی، در چند ماه گذشته با تاکید شهردار ، سرعت عملیاتی شدن آن شدت یافته و برای تکمیل نهایی آن بالغ بر 120 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

پیش بینی می شود تا سال 2018  احداث پارک آبی خاوران به بهره برداری برسد.

خرید دستگاه ها و سرسره های آبی متنوع و بی نظیر از شرکتwhite water کانادا این پارک را تبدیل به یکی از بی نظیر ترین پارکهای آبی خاورمیانه می کند.

شایان ذکر است؛  در ساخت این مجموعه کم نظیر از شرکت بین المللی آبی white water کانادا به عنوان مشاور طرح استفاده شده است که طبق استانداردهای مقرر این شرکت، می بایست طبقه زیر زمین به قسمت تاسیسات پارک آبی تخصیص یابد تا خدمات و تعمیرات احتمالی فورا و بدون حضور تعمیر کاران در داخل مجموعه انجام شود .

گفتنی است؛ در فازهاي تكميلي اين پروژه امكانات و زيرساخت هايي چون هتل 5 ستاره با زیربنای 28 هزار متر مربع، مراكز متعدد خريد ، تالارها و سالن هاي همايش ، سينماي 6 بعدي ، رستوران ، كافي شاپ ، تالارهاي عروسي، كتابخانه، شهربازی سرپوشیده و پیستهای کارتینگ و پاتیناز و پیست اسب سواری، سالنهاي متعدد ورزشي، اسنو پارک، مسجد آبی و ديگر امكانات رفاهي و تفريحي پيش بيني شده است.

در کنار این پارک آبی، مسجد آبی نیز احداث خواهد شد که این مسجد به عنوان نماد تبریز و فیروزه جهان اسلام مطرح است . هدف احداث این مسجد آبی تبدیل شدن آن به نماد تبریز و برگزاری اجلاس و گردهمایی های کشور های اسلامی در این مسجد می باشد که ۱۴ ستون به عنوان نماد ۱۴ معصوم در این مسجد آبی احداث خواهد شد.

طرح مسجد آبی به عنوان نخستین مسجد آبی جهان با کلیت ۹۰ درصد آب در بخش های مختلفی مانند نما، مناره‌ها، گنبد، دیوارها، پله‌ها و دیگر بخش‌های معماری آن می باشد.

این مسجد بدون ستون بوده و اولین مسجد بدون ستون جهان میباشد  که به احترام ۱۴ معصوم  ۱۴ تا رواق دور تا دور مسجد واقع خواهند شد.

ارسال نظر