یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
کد خبر38789

همزمان با سومین شب قدر؛
چهارمین همایش خوشنویسی کتابت قرآنی برگزار شد

1.jpg

شهریارنیوز: همزمان با سومین شب از لیالی قدر، چهارمین همایش خوشنویسی کتابت قرآنی با حضور شمار کثیری از هنرمندان برجسته خوشنویسی تبریز برگزار شد.

به گزارش شهریار، این همایش که با حضور اساتید برجسته و هنرمندان شاخص این حوزه برگزار شده بود، به فرصتی برای خودسازی معنوی و نیز آفرینش آثار ارزنده هنری تبدیل شد.
در این همایش که با کتابت آیات شریفه قرانی و احادیث ائمه معصومین همراه بود، زمینه ای برای عرض ارادت به ساحت قدسی حضرت امیرالمومنین (ع) فراهم آمد.
در بخشی از این همایش کتابت، نمایشگاهی از آثار هنری و خوشنویسی استاد سیّدرضی صدرالدینی هنرمند شاخص خوشنویسی و همکار ارجمند سازمان برپا شده بود.
نمایشگاه این آثار که محصول سالها هنرمندی و ذوق استاد سیدرضی صدرالدینی بوده است، به فرصتی برای طلب دعای خیر و آرزوی عافیت برای ایشان نیز تبدیل شد.
در حاشیه این همایش کتابت، استاد علی علیاری، یکی از هنرمندان خوشنویس با نواختن نی، فضا و جلوه ای ویژه به مراسم داد و درد غربت حضرت امیرالمونین را در یادها زنده کرد.
این همایش در بخش پایانی خود شاهد اعطای لوح تقدیر به نفرات منتخب این همایش کتابت بود. داوران و اساتید برجسته این همایش مرکب از استاد یونس نصیری، استاد حسن کرمانی و استاد یوسف کلجاهی 14 اثر برگزیده به نیت 14 معصوم را به عنوان آثار منتخب این همایش کتابت در سه بخش نستعلیق، شکسته نستعلیق و نسخ معرفی کردند.
در بخش نستعلیق، آقایان ابراهیم نظری، جعفر طهماسبی، یوسف جعفرزاده، شهرام فرشباف، محمدحسین قربانپور، فیروز پورقربان، احمد وهابی و قادر قلندری عناوین منتخب را بدون رعایت ترتیب برتری کسب کردند.
همچنین در بخش شکسته نستعلیق، آقایان غلامرضا بیننده، حبیب ملکی، داود رسولی فر و خانم نعیمه اهرابی عناوین منتخب را کسب کردند.
در بخش نسخ نیز خانم شیرین عالیقدر و حسین پور مقدم، عناوین منتخب این همایش کتابت را به خود اختصاص دادند.
براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است نمایشگاهی از آثار ارائه شده به این همایش در محل نگارخانه هنرمندان سازمان برگزار شود.

ارسال نظر