یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۸
کد خبر38790

در جلسه شورای شهر تبریز؛
طرح اخذ عوارض توسعه شبکه فاضلاب تبریز تمدید شد

شورا.jpg

شهریارنیوز: با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، طرح اخذ عوارض توسعه شبکه فاضلاب تبریز به مدت یک سال دیگر تمدید شد.

به گزارش شهریار، در جلسه این هفته شورای اسلامی شهر تبریز، با تصویب اعضای شورای شهر تبریز طرح اخذ عوارض توسعه شبکه فاضلاب شهری تبریز برای سال  1396 نیز تمدید شد.

در جلسه شورای شهر تبریز با درخواست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی مبنی بر تصویب دوباره لایحه دریافت عوارض توسعه شبکه فاضلاب برگشت داده شده از کمیسیون بودجه مطرح و با آن موافقت شد.

این لایحه در سال 1395 نیز بعد از بحث و بررسی در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز به تصویب شورا رسیده بود.

بر این اساس بعد از ابلاغ مصوبه توسط وزیر نیرو از شهروندانی که درخواست انشعاب فاضلاب کنند مبلغ 5 میلیون ریال و 30 درصد حق انشعاب به عنوان توسعه تاسیسات شبکه دریافت می‌گردد.

بعد از ابلاغ مصوبه مبلغ 20 هزار ریال ماهانه از هر خانوار دریافت خواهد شد و شورای اسلامی شهر تبریز امسال نیز با شرایطی این طرح را تصویب کرد.

بر این اساس، عدم کاهش بودجه و اعتبارات دولتی پس از ابلاغ این مصوبه، مورد استثنا واقع شدن افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از پرداخت حق انشعاب، نظارت شورا بر نحوه توسعه و سرمایه‌گذاری شرایط شورا برای تصویب این مصوب بودند.

همچنین این مصوبه همانند سال یکساله بوده و برای تمدید به شورا ارجاع داده داده خواهد شد و علاوه بر آن مقرر شد برای این ردیف درآمدی برای شرکت آبفا با حساب مجزا ایجاد شده و به همان میزان که از این ردیف برای شرکت آب و فاضلاب در آمد محقق می‌شود دولت اعتبار تزریق کند.

قانون ایجاد تسهیلات برای بازسازی شبکه آب‌‌های شهری و توسعه طرح فاضلاب مصوب سال 1377 مجلس شورای اسلامی است که دیشب تبصره سه این قانون در شورای اسلامی شهر تبریز مجددا تمدید شد.

گفتنی است لایحه تمدید اخذ عوارض توسه شبکه فاضلاب در جلسه هفته گذشته شورای اسلامی شهر تبریز مورد بحث و بررسی اعضای شورای شهر تبریز قرار گرفته بود و این لایحه در جلسه این هفته مورد تصویب اعضای شورای شهر تبریز قرار گرفت

ارسال نظر