دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
کد خبر38800

آخرین تحرکات لیگ یکی‌ها
ماشین در شوک سقوط، شهرداری به فکر بومی گرایی

لیگ آزادگان.jpg

شهریارنیوز:با شروع پنجره نقل و انتقالات بسیاری از تیم ها در صدد آماده سازی خود برای حضور قدرتمند درلیگ پیش رو هستند و تیم های لیگ یک نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

فصل گذشته در رقابت های لیگ برتر دو تیم پارس جنوبی جم و سپیدرود رتبه های اول و دوم را کسب کردند تا لیگ هفدهم را در بالاترین سطح فوتبال کشور حضور داشته باشند.

البته علاوه بر سپیدرود و پارس جنوبی جم بسیاری تیم های دیگر نیز بودند که تا روزهای آخر شانس حضور در مسابقات لیگ برتر را داشتند ولی در مارتن 34 هفته ای این رقابت ها در پایان راه به جایی نبردند تا دوباره از سرخط برای رسیدن به لیگ برتر تلاش کنند.

 

در زیر نگاهی گذرا داریم به برخی تیم های لیگ و تحرکات نقل و انتقالاتی آنها:

* ملوان بندرانزلی: بابک مرادی، امین جهان کهن، ایمان با صفا، پژمان نوری، حجت صدقی، شهریار مقانلو  و میلاد احمدی بازیکنانی هستند که تاکنون به جمع ملوانی ها اضافه شده اند. ملوان بندرانزلی با انتخاب نادر دست نشان به عنوان سرمربی امیدوار است دوری اش از لیگ برتر بیش از دو فصل طول نکشد.

 

* خونه به خونه : محمد قاسمی نژاد، رسول حسینی، امیر منصوریان  و حسین رحمانی چهار بازیکنی هستند که در آستانه عقد قرارداد با خونه به خونه قرار دارند. تیم خونه به خونه که البته زمزمه های زیادی در مورد کنار کشیدن از لیگ پیرامون آنها وجود داشت، فعالیت خود را در بازار نقل و انتقالات شروع کرده و به زودی سرمربی این تیم نیز تعیین خواهد شد. از پورغلامی و مجتبی حسینی به عنوان گزینه های احتمالی مالکان این باشگاه برای هدایت تیم نام برده می شود.

* شهرداری تبریز: شهرداری تبریز با علی صالحی از لیگ دسته دوم به مسابقات لیگ آزادگان صعود کرد. این تیم اولویت خود را بر استفاده از بازیکنان بومی قرار داده که فصل پیش در رقابتی ماراتن گونه و با شایستگی به لیگ یک راه یافتند. آنها تاکنون حسین نائیجی و اکبر گنجی را به خدمت گرفته اند.

  نساجی مازندران: با پایان مسابقات و ناکامی تیم پرهوادار نساجی مازندران خیلی زود مدیران این تیم دست به کار شدند و مهدی پاشازاده که عملکرد موفقی در فصل گذشته از خود به جا گذاشته بود را به تیمشان اضافه کردند. مجتبی ممشلی، مجتبی بیژن و سعید مرادی بازیکنانی هستند که به این تیم اضافه شده اند.

 

* مسجد سلیمان: این تیم که کار خود را با محمود فکری به عنوان سرمربی ادامه می دهد با عباس عسگری مهاجم فصل گذشته سیاه جامگان، علی گودرزی و صادق صادقی به توافق رسیده است. حسین موجی ، سعید غلامی، محمد علی نژاد، عباس یحیی بیگی و بابا احمدی چهار بازیکن دیگری هستند که طی روزهای اخیر به این تیم اضافه شده اند.

 

بادران: تیم بادران نیز با سرمربیگری محمد ربیعی کار خود را دنبال خواهد کرد و با سرمایه گذاری که در این تیم صورت گرفته، رسیدن به لیگ برتر مسئولیتی است که بر دوش مربی جوان این تیم از سوی مدیران بادران گذاشته شده است. آنها در این مسیر با امیر میربزرگی بازیکن فصل گذشته اکسین، محمود خمیسی بازیکن پارس جنوبی جم، محمود خمیس، روح الله نعمتی، محمد آبشک،  مهرداد آوخ،  اکبر صغیری،  سیدمحمد حسینی،  امید نظامی پور و مهدی اسلامی به توافق رسیدند تا با شرایط خوبی وارد مسابقات شوند.

 

* برق جدید شیراز: برق جدید شیراز که به همراه ماشین سازی، شهرداری ماهشهر و شهرداری تبریز به لیگ یک راه یافت، داوود مهابادی را به عنوان سرمربی خود انتخاب کرد و امیدوار است با این مربی که به همراه گهر دورود به مسابقات لیگ برتر صعود کرد، با برق شیراز نیز این خاطره را تکرار کند.

 

* گل گهرسیرجان: مهیار نوری، اسماعیل کیانی، آرمان شهدادنژاد، مجید جلالی فر،  حامد زمانی و سعید رازانی بازیکنانی هستند که جایگزین خروجی های این تیم شده اند که البته کم هم نبودند. سیرجانی ها فصل گذشته تا هفته های پایانی از مدعیان جدی حضور در لیگ برتر بودند اما افت بدهنگام این تیم در هفته های پایانی باعث شد از کورس رقابت جا بماند؛ آنها این فصل نیز با وینکو بگوویچ ادامه می دهند. رضا درویشی نیز بازیکن دیگری است که با سابقه بازی در تیم های لیگ برتری با تیم گل گهر اضافه شده تا جایگزین بازیکنان تاثیرگذاری نظیر اکبر صغیری شود.

 

مس کرمان: رامتین سلیمان زاده، نعمت الله بخشی و محمد علیزاده بازیکنانی هستند که تاکنون به تیم مس کرمان پیوسته اند. این تیم که در سال های گذشته میان مدعیان لیگ برتر قرار داشت و در برهه ای به جمع 16 تیم برتر آسیا راه یافت، این روزها با کنار گذاشتن منصور ابراهیم زاده و انتخاب احمد نخعی که موفقیت های خوبی با تیم ب مس داشته، امیدوار به صعود به لیگ برتر هستند؛ آنها فصل گذشته مثل گل گهر سیرجان در هفته های پایانی از قافله مدعیان صعود به لیگ برتر جا ماندند.

 

مس رفسنجان: حامد محمودی، سعید ابراهیم پور،  علی مرزبان،  حسین رسولی، جواد مولایی و کاظم حیات منش بازیکنانی هستند که تاکنون به مس اضافه شده اند.

اکسین البرز: آلومینیوم اراک، صبای قم، ماشین سازی تبریز، فجرسپاسی شیراز و راه آهن تیم هایی هستند که هنوز فعالیتی در پنجره تابستانی نداشته اند.

* مالکان اکسین البرز خواهان انتقال امتیاز تیم به استان مازندران شده اند؛ موضوعی که مورد قبول سازمان لیگ قرار ندارد.

* دو تیم ماشین سازی و صبا نیز هنوز نتوانسته اند خود را از شوک سقوط خارج کنند.

* تیم آلومینیوم نیز با مشکلات مالی دست به گریبان است و باید ببینیم چه سرنوشتی  انتظار تنها نماینده استان مرکزی را می کشد.

ارسال نظر