چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
کد خبر38858

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی خبر داد
دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای در تبریز

643446_271.jpg

شهریارنیوز: رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی، از کشف 5 میلیارد و 60 میلیون ریال كلاهبرداری با 64 نفر شاکی در تبریز خبر داد.

به گزارش شهریار به نقل ا ز ایسنا، سرهنگ صابر عباس‌زاده در تشریح این گفت: در پی دریافت خبری در خصوص فعالیت فردی با سوء استفاده از عنوان موسسه قرض الحسنه و با شگرد پرداخت وام کم بهره از تعدادی شهروند تبریزی کلاهبرداری کرده است، با توجه به اهمیت موضوع، رسیدگی به پرونده در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت. 

وی افزود: پس از انجام اقدامات فنی و تعقیب و مراقبت، متهم در مغازه‌ای که آن محل را به عنوان دفتر موسسه و محل انجام اقدامات خود قرار داده بود، دستگیر و در بازرسی از محل کار و منزل متهم حدود 750 فقره چک اشخاص کشف و ضبط شد. 

این مقام انتظامی تشریح کرد: در تحقیقات مشخص شد متهم در اقدام مجرمانه دیگری تعدادی واحد مسکونی را به مردم به فروش رسانده که باید اسناد ثبتی واحدها را به مالکان تحویل می‌داد که نه تنها از انجام این کار خودداری کرده، بلکه اقدام به اخذ وام برای سند ملک نموده و با عدم پرداخت اقساط ، بانک مربوطه ملک را با صدور اجرائیه به مزایده گذاشته است. 

سرهنگ عباس زاده با بیان اینکه متهم در مدت 7 ماه فعالیت مجرمانه خود از 64 نفر کلاهبرداری کرده است ،افزود:  این کلاهبردار حرفه‌ای مبلغ 5 میلیارد و 60 میلیون ریال از بابت جمع آوری سپرده وام کم بهره اقدام به کلاهبرداری و تحصیل مال نامشروع کرده است. 

رئیس پلیس آگاهی استان در پایان تاکید کرد: متهم با تشکیل پرونده قضایی، به دادسرا معرفی و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

ارسال نظر