سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
کد خبر39089

براساس رتبه‌بندی موضوعی شانگ‌های در سال 2017؛
دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت

IMG12145668.JPG

شهریارنیوز: رئیس دانشگاه تبریز گفت: بر اساس رتبه‌بندی موضوعی شانگ‌های در سال 2017، دانشگاه تبریز در چهار رشته مهندسی در میان دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته است.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، محمدرضا پورمحمدی با بیان اینکه رتبه‌بندی شانگ‌های در پنج حوزه علوم طبیعی، مهندسی، علوم زیستی، پزشکی و علوم اجتماعی که هر کدام نیز دارای زیرشاخه‌های متعددی هستند، به رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان می‌پردازد، اظهار داشت: بر اساس این رتبه‌بندی دانشگاه تبریز در رشته مهندسی در چهار حوزه منابع آب، مهندسی متالورژی، مهندسی برق و الکترونیک و مهندسی عمران در جمع دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفته است. 

وی اضافه کرد: طبق گزارش مؤسسه رتبه‌بندی شانگهای در سال 2017 این دانشگاه در بخش منابع آب با قرار گرفتن در رده 101-150 جهان، پس از دانشگاه تهران در جایگاه دوم دانشگاه های دولتی قرار گرفته است.

پورمحمدی در ادامه با بیان اینکه در این رتبه بندی دانشگاه تبریز در حوزه مهندسی عمران نیز در رده 201-300 دنیا را به دست آورده است، تصریح کرد: در حوزه مهندسی برق و الکترونیک هم دانشگاه تبریز در بین دانشگاه های جهان رده 401-500 را کسب کرده است.

رئیس دانشگاه تبریز، یادآور شد: این دانشگاه در حوزه مهندسی متالورژی، نیز در جایگاه 151-200 دنیا، قرار دارد.

همین گزارش حاکی است، در رتبه‌بندی شانگ‌های 9 دانشگاه دولتی ایران شامل چهار دانشگاه جامع تهران، تبریز، تربیت مدرس، فردوسی مشهد و پنج دانشگاه صنعتی شامل دانشگاه‌های شریف، امیرکبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران و نوشیروانی بابل حضور دارند.

ارسال نظر