چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
کد خبر39110

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:
تاخیر پرواز های فرودگاه تبریز کاهش گردشگران را به دنبال دارد/ مجوز تک نوازی در هتل های تبریز را پیگیری می کنم

اسماعیل-جبارزاده-2.jpg

شهریارنیوز: استاندار آذبایجان شرقی با انتقاد از افزایش تاخیر پروازها در فرودگاه تبریز گفت: با افزایش این تاخیرها میزان گردشگران نیز کاهش می یابد.

به گزارش شهریار، اسماعیل جبارزاده در نشست رسمی راهکارهای مشارکت بخش خصوصی در رویداد ۲۰۱۸ بیان کرد: در  دو سال گذاشته تمام تلاش ما بر این بوده است که عنوان پایتخت فرش دست بافت کشور به تبریز تعلق یابد و در راستای آن بسیاری از بررسی ها و نکته نظرها در نظر گرفته شد تا تبریز با توجه به پارامتر های لازم به عنوان پایتخت فرش انتخاب شود، رویداد تبریز ۲۰۱۸ نیز از این قاعده مستثنی نیست و تلاش دوچندان را می طلبد.

وی افزود: تبریز ۲۰۱۸ باید پذیرای بیش از هزار میلیاد پروژه اجرایی باشد تا بتواند مقبولیت لازم را برای پذیرای گردشگر و برگزاری همایش های بین المللی داشته باشد.

وی بیان کرد: انتظار ما این است تا در تبریز ۲۰۱۸ شاهد بهبود پرواز های ورودی و خروجی بوده و به افزایش پرواز های ورودی، روزانه ۱۰ پرواز برسیم.

وی در ارتباط با پذیرش پرواز های مختلف در فرودگاه شهید مدنی تبریز، اظهار کرد: یکی از راهکارهای تسهیلاتی که در امور گردشگری تبریز باید در اولویت قرار گیرد، فراهم سازی بسترهای لازم جهت پذیرش پرواز از تمام نقاط کشور و جهان است، ورود پروازهای  محدود از چند کشور انگشت شمار و چند شهر داخلی در استفاده از ظرفیت های قوی تبریز در حوزه پذیرش گردشگر، کافی نیست، چراکه در سطح دنیا بسیار افرادی هستند که آرزوی سفر به ایران و آذربایجان را دارند و وظیفه ما ایجاد این  فرصت و گسترش آن است.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: در استان اگر مشکلی موجود باشد ، بخش دولتی برآن است تا آن ها را رفع و تصحیح کند، اگر حمایتی لازم باشد دولت قطعا حمایت خواهد کرد، درخواست ما فقط پیشرفت و موفقیت بخش خصوصی است.

وی اظهار کرد: ما خواستار آنیم تا اتحادیه های ملزوم تمامی درخواست های خود را درمورد ۲۰۱۸ ابلاغ کنند تا ما بتوانیم نیاز های آن ها را رفع کنیم.

جبارزاده در پایان بیان کرد: شنیده هایی که به گوش ما رسیده است حاکی از آن است که تورهایی که وارد ایران میشود جز گران ترین تور های گردشگری است، باید این مسئله را بررسی کنیم تا فرصت های لازم را برای افرادی که علاقه به گردش در ایران را دارد، فراهم سازیم.

وی در واکنش به انتقاد یکی از فعالان بخش خصوصی حوزه گردشگری تبریز مبنی بر ممنوعیت تک نوازی در هتل ها گفت: با توجه به ساختار جديد استان، بحث تك نوازى در هتل ها و مراكز اقامتى را  با رعايت شئونات شرعى و دينى و هماهنگي با نيروي انتظامى پيگير مى شوم!

ارسال نظر