شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
کد خبر39167

معاون مهندسی ارتش تاکید کرد؛
تسریع دراجرای پروژه مسیرگشایی امتداد خیابان ارتش به کمربندی میانی

008.jpg

شهریارنیوز: معاون مهندسی ارتش جمهوری اسلامی بر لزوم تسریع دراجرای پروژه مسیرگشایی امتداد خیابان ارتش تاکید کرد.

به گزارش شهریار، امیر توانا در بازدید از اقدامات عمرانی شهرداری منطقه سه در مسیر پادگان ارتش، در این بازدید، ضمن تاکید بر اینکه در راستای تدابیر مقام معظم رهبری پادگان‌هایی که در داخل شهرها هستند، به طور کلی جابجا خواهند شد، بر حل مشکلات اراضی میدان تیر ارتش که شامل کاربری های عمومی، فرهنگی، مسکونی، تجاری و خدماتی خواهد بود، تاکید کرد.

شهردار منطقه ۳ تبریز نیز در حاشیه این بازدید، یادآور شد:  طبق مصوبه کمیسیون ماده ۵ و مصالحه‌ای که با مسئولان محترم ارتش صورت گرفته است، با انتقال پادگان تبریز به بیرون از شهر، ۹ هکتار از فضای این پادگان قدیمی به احداث فضای سبز اختصاص خواهد یافت وهمچنین عملیات بازگشایی امتداد ارتش به کمربند میانی از داخل پادگان آغاز می شود.

عباس نژاد اضافه‌شدن وسعت ۹ هکتاری زمین های ارتش را در تقویت فضای سبز شهر موثر خواند و افزود: با توجه به فضای مشجر و درختان قدیمی که از دیرباز در محوطه این پادگان موجود است، وسعت پیش‌بینی‌شده، با اجرای بخش‌های متنوع و زیبای فضای‌سبز، نقش تحول آفرین در تقویت نشاط و توسعه فضاهای تفریحی در محدوده مرکزی شهر خواهد داشت.

شهردار منطقه ۳ اظهار داشت: طبق مذاکرات صورت‌گرفته با امیر توانا معاون مهندسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، زمین‌های مقرر، در ماه‌های آتی از سوی ارتش تحویل شهرداری منطقه ۳ خواهد شد و تسریع در این روند، موجب شتاب در برنامه‌های توسعه فضای سبز در مرکز شهر و بازگشایی امتداد ارتش به کمربندی میانی و همچنین تعیین تکلیف اراضی میدان تیر ارتش خواهد شد.

عباس نژاد خاطرنشان کرد: با اجرای امتداد ارتش به کمربندی میانی شاهد شکل‌گیری محور مهم شمال به جنوب در هسته ی مرکز شهر تبریز خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف  مهم این پروژه مسیرگشایی، روان‌سازی ترافیک  در مرکز شهر می باشد، گفت: این مسیرگشایی برای نشان دادن کار و تلاش مسئولین شهرداری منطقه ۳ تبریز برای بهبود خدمت رسانی به مردم می باشد.   

بر اساس این گزارش ، پادگان ارتش تبریز به دلیل اینکه از دو مسیر اصلی شهر تبریز، یکی خیابان آزادی و دیگری کمربند میانی در ارتباط بوده و در محدوده مرکزی شهر قرار گرفته، افزایش بار ترافیکی شهر تبریز در چند سال اخیر ضرورت آزادسازی این اراضی در داخل شهر را دو چندان کرده است.

 

ارسال نظر